دوره تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن در آران و بیدگل برگزار شد

فرهنگی

حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان اظهار داشت: براساس برنامه ریزی های انجام شده دوره تربیت مربی روخوانی و روانخوانی قرآن کریم  به همت مجمع قاریان و حافظان آستان مقدس هلال بن علی(ع) آران و بیدگل با هدف ارتقاء سطح مربیان قرآنی شهرستان آران و بیدگل در سالن شهید جندقیان این شهرستان برگزار شد.

وی افزود: این دوره به مدت ۹ روز در قالب ۷۲ ساعت آموزشی با تدریس استاد سید حسن طالبی تربتی مدرس دوره های تربیت معلم قرآن و مؤلف کتاب روخوانی و روانخوانی و تجوید برگزار شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل ادامه داد: در این دوره آموزشی، ۳۸ مربی قرآنی تکنیک های آموزشی مرتبط با تدریس در کلاس های روخوانی و رونخوانی را فرا گرفتند.

حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان در ادامه افزود: همچنین در پایان دوره نیز به شرکت کنندگان پس از برگزاری آزمون پایانی، گواهینامه آموزشی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می شود.

وی در ادامه خاطر نشان شد: مجمع قاریان و حافظان آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی(ع) در ۱۸ فروردین‌ماه سال ۱۳۷۲ بنا به توصیه و تشویق استاد محمود لطفی‌نیا از قاریان ممتاز بین‌المللی کشور و به‌همت جمعی از جوانان علاقه‌مند به قرآن در رواق شرقی حرم مطهر راه‌اندازی شده و تاکنون نیز جمع زیادی از نیروهای مستعد قرآنی را پرورش داده که در عرصه قرآنی کشور و در رقابت‌های بین‌المللی افتخار آفرین شده‌اند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل در ادامه یادآور شد: همچنین برگزاری آیین ملی جزء خوانی سحرگاهی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان همراه با پخش زنده از شبکه بین المللی قرآن و سیمای مراکز استانی، تشکیل جلسات هفتگی قرآن کریم، آموزش روخوانی، تجوید، صوت و لحن، تربیت قاریان و حافظان، تاسیس کتابخانه تخصصی قرآنی، تاسیس بانک نوار تخصصی قرآنی، همکاری در برگزاری مسابقات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، تولید نوار آموزشی ترنم نیایش و نرم‌افزار قرآنی نسیم وحی، برگزاری برنامه‌های شبی با قرآن و کرسی تلاوت قرآن کریم با حضور قاریان ممتاز مصری و قاریان بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به صورت متناوب، برگزاری مسابقات سراسری از جمله فعالیت های این مجمع بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین ولی اله روان در ادامه اذاعان داشت: همچنین در بیست و یکمین دوره تکریم خادمان قرآن کریم کشور، با ارزیابی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجمع قاریان و حافظان هلال آران و بیدگل در زمره مؤسسات برتر قرآنی کشور قرار گرفت.

وی در پایان گفت: آستان مقدس امامزاده هلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل شمالی ترین نقطه استان اصفهان و ۲۱۵ کیلومتری مرکز این استان واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *