امام جمعه موقت اصفهان: آمریکا پایبندی مردم به اسلام و ولایت فقیه را برنمی‌تابد

سیاسی

پایگاه خبری ارمغان شهر اصفهان آیت‌الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان به دیدار مسئولان با رهبر معظم انقلاب در روزهای اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ایران با شرایط فعلی آمریکا و اثبات عدم پایبندی این دولت به تعهداتش هیچ نوع معامله‌ای با آمریکا نخواهد داشت.

آمریکا از استقلال و عدم وابستگی ایران کینه به دل گرفته است

وی با بیان اینکه انرژی هسته‌ای تنها بهانه این کشور برای عدم پایبندی به تعهدات و یا برخوردهای نامناسب است، افزود: از مجموع فرمایشات رهبر به این مطلب دست پیدا می‌کنیم که سران استکباری این کشور از استقلال و عدم وابستگی ایران به این کشور و کنار زدن دست استعماری امریکا از کشورمان ناراحت هستند و پایبندی مردم به اسلام و ولایت فقیه را برنمی‌تابند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: بر این اساس تا زمانی که بر اصول استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی هستیم و اطاعات از قوانین اسلام و دفاع از مظلومان را در پیش روی خود داریم دشمنی آمریکا با ما ادامه دارد و همین جا به دشمن اعلام می‌کنیم ملت ما همچون همیشه بر سر اصول خود تا پای جان ایستادگی خواهد کرد.

با هیچ کشوری دشمنی نداریم اما دخالت دیگر کشورها را نیز برنمی‌تابیم

وی با تاکید بر اینکه با هیچ کشوری دشمنی نداریم اما دخالت و دشمنی دیگر کشورها را نیز برنمی‌تابیم، ابراز داشت: مطابق فرمایش رهبری، انعطاف در برابر دشمن تنها آنها را جسور ساخت، تجربه مذاکره نشان داد که هرجا در برابر دشمن محکم ایستادگی کردیم آنها عقب نشینی کردند همانگونه که هر زمان تیم مذاکره کننده به فرمایشات رهبر انقلاب عمل و بر اصول درخواستی خود پافشاری کردند موفق شده و عزت را برای ایران به ارمغان آوردند.

تیم مذاکره‌کننده از حمایت ملت و رهبر برخوردار هستند

آیت‌الله مهدوی با با بیان اینکه تیم مذاکره کننده بسیار زحمت کشیدند اما در همه مذاکرات جدیت کامل نداشته و تمام فرمایشات رهبر انقلاب را پیاده نکردند، تصریح کرد: تیم مذاکره‌کننده از حمایت ملت و رهبر برخوردار هستند و باید در مذاکرات از تهدیدات دشمن نترسیده و از اصول کوتاه نیایند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان به انتخابات لبنان و عراق اشاره و گفت: دنیا در هفته‌های اخیر به چشم خود دید که گروه‌های مورد حمایت آمریکا در لبنان و عراق نفوذ مردمی ندارند بلکه نفوذ با مقاومت است و این پیروزی‌ها ایستادگی نیروهای مردمی در برابر آمریکا را تقویت می‌کند.

امام جمعه موقت اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد مسئولان در برگزاری برخی مراسم‌ها در کنار پل‌های تاریخی اصفهان انتقاد کرد و گفت: درست نیست که برای سرگرمی مردم عده‌ای را کنار پل خواجو و یا میدان امام جمع کنیم و تنها ناهنجاری‌ صوتی تولید کنیم.

وی افزود:  اعمال خلاف دین اسلام مانند اختلاط دختران و پسران و برخی موارد دیگر را در بعضی از این اجتماعات شاهد بودیم، چگونه مسئولان راضی به این نوع کارهای حرام در شهر اصفهان می‌شوند.

مشکلات شهر اصفهان با برگزاری جشن رفع نمی‌شود

آیت الله مهدوی با تاکید بر اینکه مشکلات شهر ما با برگزاری این مراسم‌ها رفع نمی‌شود و  نیاز به ایجاد آرامش و آسایش داریم، گفت: بیکاری مردم با برپایی چند جلسه و مراسم رفع نمی‌شود بلکه باید مشکل اصلی مردم را پیدا و برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه ما نیاز به اتحاد برای مقابله با دشمن و نه تغییر اسم چند خیابان داریم، تصریح کرد: باید جلوی مذاکرات خصوصی شورای شهر گرفته شود و دادستان موضوع را بررسی کند.

کسب تقوا از جمله فواید معنوی ماه مبارک رمضان است

امام جمعه موقت اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با گرامیداشت ماه مبارک رمضان، ابراز داشت: ماه رمضان ماه میهمانی خداوند است و در این ماه خداوند از بندگان خود پذیرایی معنوی می‌کند به نوعی که کسب تقوا از جمله فواید معنوی مهم در این ماه مبارک است.

تاثیر روزه در درمان بیماری‌های جسمی و روحی

وی ادامه داد: رمضان، ماه تمرین صبر در برابر سختی‌ها، ترک عادت‌های نامناسب، کمک به هم‌نوع و برقراری مساوات میان غنی و فقیر است و همه این موارد روح انسان را متعالی می‌کند.

آیت الله مهدوی با اشاره به اینکه پرورش روح سالم نیازمند برخورداری از جسم سالم است، تاکید کرد: تحقیقات دانشمندان نشان می‌هد روزه جسم را از بسیاری از بیماری‌ها مانند فشار خون، گرفتگی عروق، قند، تنبلی کبد و کلیه و بیماری‌های قلبی نجات می‌دهد و در درمان بیماری‌های گوارشی به عنوان ریشه بسیاری از دیگر بیماری‌ها نیز تاثیر بسزایی دارد.

امکان استجابت دعا در ماه رمضان بسیار زیاد است

وی افزود: بسیاری از  بیماری‌های جسمی ریشه در پرخوری دارد که در ماه رمضان افراد با اجتناب از خوردن غذا به عنوان یک راه‌حل ساده و دست یافتنی سلامت جسمی خود را رقم می‌زنند.

امام جمعه موقت اصفهان با تاکید بر اینکه امکان استجابت دعا با توجه به آیات قرآن در ماه رمضان بسیار زیاد است، بیان داشت: شب‌های قدر و ایام اعتکاف این ماه را قدر بدانید به ویژه اینکه امسال شب ۲۳ رمضان مقارن با شب جمعه و بسیار بافضیلت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *