مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد : عدم پرداخت شهریه برای ثبت نام در مدارس دولتی

اجتماعی

پایگاه خبری ارمغان شهر اصفهان — علی‌اکبر کمالی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه   با بیان این که منظور ما از پرورش، تربیت با نگاه به قرآن و روایات است، ادامه داد: در بخش عفاف و حجاب دغدغه و برنامه داریم، نماز را طبق توصیه قرآن پررنگ‌تر از قبل مد نظر داریم و همزمان با زنگ شروع سال، ظهر روز اول مهر نماز جماعت را خواهیم داشت.

وی نیز  در خصوص انتقادها به بی‌اهمیت در مدارس به موضوعات پرورشی تاکید کرد: موضوع پرورش از آموزش جداشدنی نیست؛ اشتباه از آنجای آغاز بود که یک نفر را به عنوان معلم پرورشی قرار دادیم و بقیه را عنوان آموزش دانستیم، قرار نیست معاون پرورشی حذف شود و از اساس تفکیک این دو موضوع غلط است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تاکید کرد: ایجاد روحیه شاداب و بانشاط، اتفاق دیگری است که باید در مدارس دنبال کنیم، دانش‌آموزان بعضاً از افسردگی رنج می‌برند.

کمالی  اظهار کرد: در بخش تربیت بدنی، در هفته دولت تجهیزات و وسایل ورزشی در نظر گرفته شده رونمایی و افتتاح می‌شود.

وی با بیان این که معلم، دانش‌آموز و مدرسه سه ضلع برای انجام تعلیم و تربیت هستند، یادآور شد: با توجه به رشد جمعیت دانش‌آموزی و از طرفی قدمت مدارس استان، نیاز به توسعه و مرمت فضای فیزیکی مدارس داریم، از خیرین می‌خواهیم بیش از گذشته در این بخش به ما کمک کنند چرا که ۴۰ درصد از مدارس استان نیاز به مرمت و بازسازی دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان  اظهار داشت :  ۸۷۲  هزار دانش‌آموز از ابتدای مهر سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند که از این تعداد ۵۰ هزار دانش‌آموز وارد پیش‌دبستانی می‌شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *