سردار مومنی: اولویت نیروی انتظامی استفاده از منابع داخلی برای تهیه تجهیزات است

اجتماعی

پایگاه خبری ارمغان شهر اصفهان سردار اسکندر مومنی  در حاشیه افتتاحیه مسابقات کشوری مهارت‌های پلیس در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار جرایم اظهار داشت: در ۴ ماه نخست سال جاری جرایم جنایی، خشن و عمده کاهش قابل توجهی داشته و در مقابل آن کشفیات کالای قاچاق، مواد مخدر، سلاح و اموال ممنوعه افزایش پیدا کرده است.

وی پیرامون کالای قاچاق بیان کرد: در حوزه کالای قاچاق تمرکز بر‌روی باندهای بزرگ و کالاهای حجیم است، به گونه‌ای که نسبت به سال گذشته کشفیات کالای قاچاق ۵۰ درصد افزایش پیدا کرده و این افزایش بیشتر در پرونده‌های بزرگ و بالای ۵۰۰ میلیون تومان بود.

جانشین فرمانده ناجا افزود: درگیری با اشرار در مرزها، تهاجم ترروریست‌ها، گروهک‌های ضد انقلاب و غیره در سال جاری افزایش داشته است اما با وجود افزایش تهاجمات به مرزها و پاسگاه‌ها، خوشبختانه با ایستادگی، مقاومت و رشادت مرزبان‌ها و نیروهای ما آنها به اهداف خود دست نیافتند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد شهدای ما نسبت به سال گذشته کاهش یافت و تلفات اشرار اعم از وسیله ‌نقلیه، سلاح و نیز کشته‌های اشرار افزایش پیدا کرد. به عبارت کلی با توجه به اهمیت آموزش، قرارگاه جهادی و تلاش پلیس خوشبختانه شاخص‌های امنیتی در سال جاری نسبت به سال گذشته بهبود یافت.

سردار مومنی پیرامون مسائل اقتصادی حال حاضر بیان کرد: نیروی انتظامی پا به پای دولت و قوه قضائیه در حال فعالیت است و در مورد موضوع سکه، ارز و کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده است، همکاران ما در اکثر نقاط کشور نظارت و پیگیری‌های دقیق دارند و انبارهایی را در این زمینه کشف کرده‌اند.

وی ادامه داد: افرادی که در بازار سکه و ارز نیز اختلال ایجاد کرده‌اند دستگیر شده و به مقامات قضایی تحویل داده شده‌اند، این در حالی است که با پیگیری‌های دولت و قوه قضاییه، نیروی انتظامی پا به پای کار ایستاده و افراد مرتبط در این زمینه به مقامات قضاییه تحویل داده‌اند. مردم مطمئن باشند اموال و تخلفات آن‌ها پیگیری می‌شود و نیروی انتطامی با تمام توان در میدان است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به شرکت‌های دانش بنیان اظهار داشت: یکی از اولویت های نیروی انتظامی توجه به منابع داخلی است. بخشی از نیازمندی‌های نیروی انتظامی توسط متخصصان خود و با منابع و امکانات کاملا داخلی اختراع شده و باید به مرحله ثبت و تولید انبوه برسد.

وی تصریح کرد: اولویت نیروی انتظامی استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و منابع داخلی است. ما در قدم نخست باید امکانات، تجهیزات و منابع خود را از تولیدات داخلی تهیه کنیم و چیزهایی که وجود ندارد را توسط مخترعان داخلی به مرحله تولید برسانیم و باید بدانیم که توجه ما به منابع داخلی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *