سرپرست اداره کل کتابخانه‌های استان اصفهان: تاثیر برگزاری نمایشگاه کتاب در رویکرد جامعه به سمت کتابخوانی

اجتماعی

پایگاه خبری ارمغان شهر اصفهان  امیر هلاکویی در ارتباط با آخرین وضعیت کتابخانه امیر قلی امینی اظهار داشت: یکی دو جلسه با شهردار منطقه ۱ و معاون فرماندار در ارتباط با تصمیم گیری برای این کتابخانه داشتیم و مقرر شده است که تا زمان تعیین وضعیت زمین کتابخانه صبر کنیم و سپس برای ساخت و مرمت آن اقدام شود.

وی با بیان اینکه احتمال قرار داشتن زمین این کتابخانه در طرح بسط و گسترش خیابان‌های شهرداری وجود دارد، افزود: مکاتبات لازم در این ارتباط انجام شده است و منتظر هستیم تا در طرح قرار داشتن یا نداشتن زمین این کتابخانه توسط شهرداری مشخص شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های استان اصفهان بیان داشت: مسئولان شهرداری تلاش دارند تا در صورت قرار داشتن زمین در طرح بسط و گسترش خیابانی مقدار کمتری از زمین کتابخانه در طرح قرار گیرد و فضای فرهنگی موجود در این منطقه از میان نرود.

وی با بیان اینکه روال اداری در حال طی شدن است، ادامه داد: هنوز در حال رایزنی با شهرداری هستیم و اتفاق جدیدی در این ارتباط نیفتاده است.

 

هلاکویی درباره تاثیر برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در رویکرد جامعه به سمت و سوی کتابخوانی با این توضیح که ما ارتباط خوبی با اداره کل ارشاد اسلامی استان اصفهان داریم، اظهار داشت: به یقین زمانی که بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی کشور برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی است، برگزاری رخدادهای مشابه در استان‌های کشور نیز همان اثر فرهنگی مناسب را دارد.

وی افزود: سال گذشته جلساتی با حضور معاون استاندار و همکاران نهاد کتابخانه‌ها در ارتباط با برگزاری نمایشگاه کتاب برگزار و زمان افتتاح نمایشگاه نیز مشخص شد و قرار بود در طبقه پایین میدان امام علی (ع) نمایشگاه برگزار شود.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های استان اصفهان تصریح کرد: دلیل عدم برگزاری نمایشگاه کتاب و مشکلات موجود در طول سال‌های گذشته را نمی‌دانیم و بر این اساس قضاوت در این ارتباط درست نیست اما امیدواریم در دوره فعلی و در سال جدید شاهد برگزاری این نمایشگاه در اصفهان باشیم.

لازم به ذکر است کتابخانه امیرقلی امینی واقع در خیابان کاشانی از سال گذشته تاکنون با توجه به نیاز به مرمت‌های اساسی تعطیل شده است و با توجه به موارد ذکر شده هنوز تعیین تکلیفی برای مرمت و ساخت آن انجام نشده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *