نماینده ولی فقیه در استان اصفهان : دفاع مقدس الهام گرفته از حادثه کربلا است

سیاسی

پایگاه خبری ارمغان شهر اصفهان آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در مراسم رژه نیروهای مسلح استان اصفهان به مناسبت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و انقلاب اسلامی اظهار داشت: نخستین روز هفته دفاع مقدس با روز شهادت امام سجاد(ع)، ورود اهل بیت(ع) به کوفه و روز دفن شهدای کربلا مقارن شده که این تقارن زیبایی است؛ چراکه دفاع مقدس ما همواره از کربلا الهام گرفته و مقاومت نیروهای مسلح و نیروهای مردمی در این دوران، از عاشورای امام حسین(ع) نشئت گرفته است.

وی با اشاره به تفاوت درس گرفتن و عبرت گرفتن از عاشورا افزود: انسان از کارهای خوب درس می‌گیرد و از کارهای بد، عبرت می‌آموزد؛ یکی از درس‌های کربلا این است که آنانی که خدا را عبادت و اطاعت نکردند بهره‌ای برای آخرت نبردند، امام علی(ع) فرمودند دنیا محل عبور است و آخرت محل زندگی است و امام حسین(ع) در این باره می‌فرمایند بدانید شیرینی‌ها و سختی‌های دنیا، همگی خام است و بیداری در آخرت است و رستگار کسی است که در آخرت رستگار شود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به آیه ۵۹ سوره انفال بیان کرد: کفار خیال نکنند که سبقت می‌گیرند؛ آن‌ها نمی‌توانند مؤمنین را به عجز در بیاورند، اینجا این سئوال مطرح می‌شود که کفار در کارهای مادی، قدرت و سلاح جنگی پیشرفت‌های زیادی داشتند، چگونه خداوند می‌فرمایند آنان نمی‌توانند سبقت بگیرند.

وی تشریح کرد: سبقت گرفتن در جایی است که مسابقه باشد؛ علت اینکه کفار جلو افتاده‌اند این است که جلوی مسابقه مسلمانان با آنان را گرفته‌اند؛ در زمان طاغوت بعضی از افراد نخبه، اگر کاری انجام می‌دادند آنان را از بین می‌بردند، بنده به خاطر دارم کسی که تکنولوژی لاستیک را به دست آورد بعد از مدتی ناپدید شد.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه همه آرزوی دشمن این است که ما مسابقه‌ای را شروع نکنیم، عنوان کرد: سرعت پیشرفت ما در مسابقه‌ای که بعد از انقلاب در مسأله سلاح جنگی شروع کرده‌ایم، بیشتر از آنان است؛ ما قبل از انقلاب چیزی از خودمان نداشتیم مثل عربستان سعودی که هر چه دارد از دیگران دارد، اما امروز ابرقدرت‌های دنیا از موشک‌های ما می‌ترسند.

وی با بیان اینکه ما کشوری بودیم که گلوله آر. پی. جی نداشتیم اما امروز موشک نقطه‌زن داریم، خاطرنشان کرد: ما قصد جنگ با کسی نداریم، اهل صلح و خدمت به همه بشریت هستیم، ما سلاح آماده می‌کنیم برای انسان‌های نابه‌کار که از ما بترسند و دست به جنگ نزنند چراکه قرآن کریم می‌فرماید باید با سلاح جنگی دشمنان خود و خدا و حتی کسانی که با شما سر جنگ ندارند را بترسانیم.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه باید از نظر نیروی انسانی و سلاح جنگی آماده باشیم که دشمنان از ما بترسند و با ما رو به رو نشوند، تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید هر چه در راه خدا خرج کنید، خدا کاملاً به شما پرداخت می‌کند و آن را باز می‌گرداند؛ بدانید که به شما ظلم نمی‌شود و هر قدمی بر دارید و هر شبی را برای ساخت سلاح جنگی و تقویت نیروهای مسلح را پشت سر بگذارنید، خدا می‌بیند و جبران می‌کند.

وی گفت: نیروهای مسلح و نیروهای مردمی در جبهه جنگ ایستادگی کردند و یک وجب از خاک کشور را در ۸ سال دفاع مقدس در مقابل همه دنیای کفر از دست ندادند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد بیان کرد: دولت‌ها عوض شدند اما نیروهای مسلح ما اعتنا به اینکه چه دولتی بر روی کار است، ندارند و می‌توانیم بگوییم که تنها جمعی که وظیفه خود را به خوبی انجام دادند، نیروی مسلح هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *