بقعه متبرکه صالح پیامبر گلپایگان به قطب گردشگری مذهبی استان اصفهان تبدیل می شود

فرهنگی

پایگاه خبری ارمغان شهر اصفهان حجت الاسلام و المسلمین عباس نصیر الاسلامی اظهار داشت: در راستای تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی با هدف ترویج سبک زندگی زندگی و همچنین نشر معارف اهل بیت(ع) پروژه ساختمان اصلی بقعه متبرکه صالح پیامبر در دو طبقه به متراژ ۱۵۰۰متر مربع در نوک قلعه معروف به صالح پیامبر در حال اجرا است.
وی در ادامه افزود: همچنین زیرساخت های این بقعه متبرکه از جمله ساخت پارکینگ زیرسازی و مسطح سازی شده اند و فاز اول آن نیز اجرا شده همچنین جهت اسکان مسافران و زائران این مکان متبرکه تعدادی سوئیت و مهمانسرا در طرح توسعه این بقعه متبرکه در نظر گرفته شده که براساس طرح جامع تهیه شده این پروژه نیز در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع اجرا می شود.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گلپایگان در ادامه اضافه کرد: تاکنون برای توسعه این بقعه متبرکه پروژه کوهبری، استحکام بخشی جهت اجرای اسکلت دیوار کشی، سقف کاری و بعضا نازک کاری وغیره در این کوه صعب العبور اجرا شده که برای این امر تا کنون بیش از یک میلیارد تومان از محل کمک های مردمی هزینه شده است.
حجت الاسلام و المسلمین عباس نصیر الاسلامی و جهت تکمیل ساختمان بنا و بقعه متبرکه شامل شقف گنبد رواقها جدای از اطراف و هزینه های جانبی اعتباری بالغ بر ۵۰۰میلیون تومان مورد نیاز میباشد.
این قله زیبا نزدیک به ۳۰۰۰متر مربع از سطح دریا ارتفاع دارد که مرتفع ترین قله منطقه می باشد
اطراف این کوه بیشه ها و باغهایی میباشد که غالبا وقف بر بقعه صالح پیامبر ع گلپایگان میباشد
در ۶ماهه اول سال بالاخص در فصل تابستان بخاطر فضای معنوی دلنشین روح افزا و خنک آن، زوار و گردشگران بسیاری از استان اصفهان و کشور و حتی خارج از کشور از این بقعه زیبا و کوهستانی زیارت می کنند
این بقعه متبرکه دارای امکانات برق و تاسیسات پمپاژ آب از قنوات و چشمه های دامنه کوه جهت تامین آب شرب و دیگر نیازهای بقعه می باشد.
تاسیسات برق مخابرات و رادیو و تلویزیون شهرستان و منطقه بخاطر ارتفاع قله در کنار این بقعه متبرکه قرار دارد.
این بقعه متبرکه در ۳۸کیلیومتری مرکز شهرستان گلپایگان واقع شده است
موقعیت کوهستانی و صعب العبور و در عین حال زیبا و گردشگری بقعه متبرکه صالح پیامبر و همچنین عکسهای بنای بقعه قبل از بازسازی
با تلاشهای هیات امناء خدوم این بقعه متبرکه از جمله آقایان یاوری و حقیقت و غیره که مخلصانه و شبانه روزی در توسعه و بازسازی این بقعه متبرکه کوهستانی و صعب العبور تلاش می کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *