رئیس موسسه فرهنگی اکو: هنر ابزار موثر اکو در تبادلات فرهنگی بین کشورهای عضو می باشد

اجتماعی

پایگاه خبری ارمغان شهر اصفهان به نقل از کارگروه رسانه موسسه فرهنگی اکو: دکتر محمد مهدی مظاهری  در حاشیه آیین اختتامیه این نمایشگاه که با همکاری دفتر این موسسه در اصفهان برگزار گردید، گفت: هنر می تواند به عنوان ابزار مهمی برای گسترش دیپلماسی فرهنگی و عمومی بین ۱۰ کشور عضو این سازمان که جمعیتی بالغ بر ۴۰۰ میلیون نفر را شامل می شود، مورد استفاده دولتمردان قرار گیرد.

رئیس موسسه فرهنگی اکو در ادامه با ابراز خرسندی از برپایی این نمایشگاه که برای اولین بار است که اتفاق افتاده ادامه داد: تصور نمی کردم کاری که برای اولین بار با حمایت  موسسه اکو در اصفهان انجام شود در این حد حرفه ای باشد ما می توانیم پس از برگزاری دومین نمایشگاه در تهران از این هنر به عنوان یکی از مولفه  های اصلی دیپلماسی فرهنگی استفاده لازم را ببریم.

وی در ادامه پیشنهاد داد که می توان از آثار دیگر هنرمندان کشورهای حاضر در آن منطقه نیز استفاده کرد تا بتوان نمایشگاهی برای بازدید دیپلماتهای دیگر در راستای اهداف این موسسه فراهم آورد چرا که وظیفه این بنیاد را می توان به صورت جامع گسترش همکاری و تبادل فرهنگی میان کشورهای عضو اکو دانست.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان نیز در این آیین با اظهار خرسندی از اینکه نگاه این بانوی ایرانی در سفر به شمالی ترین نقطه کره زمین همراه با آموزه های دینی و ملی بوده است ادامه داد: خرسندیم از اینکه هنرمندان اصفهانی در همه زمینه ها در دنیا حرف اول را می زنند و می توان از این هنر آنها در خلق آثار فرهنگی و هنری در راستای اعتلای فرهنگ ایرانی اسلامی استفاده شایسته نمود.

حجت الاسلام محمد علی انصاری ادامه داد: این وزارت خانه که متولی امور هنری در کشور می باشد قطعا حمایت های لازم را از این دست هنرمندان انجام خواهد داد ولی بالاتر از حمایت های مادی، پشتیبانی از این هنرمندان به صورت معنوی دغدغه این اداره می باشد .

وی پیشنهاد داد که این نمایشگاه در برخی شهرستان های استان اصفهان و سایر نقاط کشور نیز برپا گردد.

مدیر موسسه اکو در استان اصفهان نیز در سخنانی افزود: اکو سازمانی است که می تواند حامی فرهنگ دوستان این جهان شهر باشد و چه خوب است که از ظرفیت ها و قابلیت های  این موسسه در نصف جهان توسط مدیران شهری نهایت استفاده و بهره برداری به عمل آید.

شهاب اکبریان در ادامه اظهار امیدواری کرد که این موسسه بتواند قابلیت های شایسته که در اصفهان وجود دارد را بیش از پیش به جهانیان بازشناساند.

فائزه علیخانی عکاس جوان این نمایشگاه نیز در ادامه گفت: در این سفر از ملیت های مختلف گردشگرانی بر روی کشتی حضور داشتند، قصد ما از این سفر ثبت لحظات زیبا نقاطی از زمین بود که شاید همه نتوانند به آنجا سفر کنند و عظمت خداوند را در آن منطقه ببیند.

وی خاطر نشان کرد: هزینه این سفر به صورت کاملا شخصی تأمین شده و سازمان اکو و شهرداری اصفهان بنده را در برگزاری این نمایشگاه حمایت و همراهی کرده اند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *