فا نیان مطرح کرد : راه اندازی سامانه پیامکی برای جذب علاقمندان به موسیقی ایرانی

فرهنگی

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، کامیار فانیان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه یکی از مشکلات ما بلاتکلیفی تکلیف موسیقی ایران است، تصریح کرد: موسیقی یک صوت و قلمی است که دست یک فرد قرار می‌گیرد و آن فرد می‌تواند ذکر خدا، شعر و یا هجو بنویسد و این استفاده های متفاوت باعث می‌شود که تبلیغات وسیع شهری برای موسیقی ایرانی نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه موسیقی ایرانی با ژانر های مختلف نیاز به حمایت دارد و این شرط بقا آن است، اظهار کرد:همیشه نباید چیزی را از دست بدهیم و بعد به فکر حمایت و احیا آن باشیم، هنرمندان به ویژه در زمینه موسیقی اصیل ایرانی که حمایت شوند کشور نیز در زمینه فرهنگ تفویت می‌شود.

نوازنده و پژوهشگر موسیقی های مقامی ، افزود: موسیقی ایرانی با خواست مخاطب تفاوت پیدا کرده است، به عبارتی رسانه مدل دیگری از موسیقی را تبلیغ می‌کند که با پژوهش‌های موسیقی ایرانی انجام شده و با واقعیت موسیقی ایرانی متفاوت است.

وی تاکید کرد: موسیقی ایرانی به گونه ای نیست که بتوان در رستوران ها یا تیتراژهای تلویزیونی یا حتی رادیو به راحتی پخش شود و شناساندن آن به مردم، نیازمند همکاری بیشتر ارشاد با هنرمندان این عرصه است.

فانیان با بیان اینکه تا کنون منعی برای ساخت و اجرا موسقی‌های اصیل ایرانی نداشته‌ایم، اظهار کرد: اگر دولت حمایت کند که بانک اطلاعات موسیقی ایرانی راه اندازی شود، هم مخاطبان موسیقی شناخته و هم مخاطبان زیادی با موسیقی اصیل ایرانی آشنا می‌شوند، در این زمینه سامانه پیام کوتاه می‌تواند کمک کننده باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *