امام جمعه اصفهان: رفع مشکلات اقتصادی کشور سخت نیست

سیاسی

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان با گرامیداشت ایام الله پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: در بهمن‌ماه سال ۵۷ شور و هیجان عجیبی تمام کشور را در برگرفته بود و مقارن این روزها، صحبت از بازگشت امام خمینی (ره) به میهن، شور عجیبی به روزهای سرد دومین ماه از فصل زمستان بخشیده بود.

وی با بیان اینکه در آن روزها شعارهای مردم بر علیه حکومت پهلوی دیگر علنی شده بود، ابراز داشت: مکر دشمنان امروز تفاوتی با آن روزها ندارد، دشمنان قسم خورده این نظام از همان روزهای آغازین پیروزی انقلاب دسیسه‌های خود را بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران آغاز کردند اما ملت ایران در تمام این مدت به لطف خداوند بر دشمنان پیروز شده‌اند.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان خارجی با کمک دشمنان داخلی در قالب منافقین و گروهک‌های گوناگون و به روش‌های مختلف مانند ترور شخصیت‌های انقلابی و مردم خواستند سد راه موفقیت انقلاب شوند و در ادامه نیز با راه اندازی هشت سال جنگ، تحریم‌های اقتصادی و امروز در قالب جنگ نرم این دشمنی‌ها را بر علیه ملت ایران ادامه می‌دهند.

ملت ایران ۴۰ سال است پای این انقلاب و نظام ایستاده‌اند

وی ادامه داد: ملت ایران ۴۰ سال است پای این انقلاب و نظام ایستاده‌اند و با توکل بر ذات اقدس الهی و با عمل به راهبری‌های امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، دشمنان نتوانستند از هیچ راهی بر اصل نظام خدشه‌ای وارد کنند و این مسیر موفقیت آمیز به یقین با اقتداری بیش از گذشته ادامه دارد.

آیت‌الله طباطبایی نژاد در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور بر ضرورت برنامه‌ریزی درست مسئولان برای عبور از این مشکلات تاکید کرد و گفت: تحریم گاهی خود رشد انسانها را در بر دارد، همان گونه که ۴۰ سال است تحریم‌های دشمنان در زمینه‌ای گوناگون بر ما اثری نداشته است و ما راه رشد و پیشرفت را در کشور طی کردیم.

مسئولان از رفع مشکلات اقتصادی غافل نشوند

وی اضافه کرد: البته مسئولان نیز نباید از رفع مشکلات غافل باشند، خارج شدن از این مشکلات به یقین راه‌حل‌های خوبی دارد و از موفقیت‌هایی که در دفاع مقدس داشتیم سخت‌تر نیست، امروز هم نیروهای جوان و کارآمد در کشور زیاد داریم و هم ظرفیت‌های بی نظیری در کشور وجود دارد که می‌تواند در پشت سر گذاشتن مشکلات اقتصادی موثر باشد.

امام جمعه اصفهان با تاکید بر اینکه عربستان سعودی که سرسپرده آمریکایی‌هاست امروز در دنیا هیچ عزتی ندارد و حتی خود آمریکا آنها را با لفظ گاو شیرده یاد می‌کند، ابراز دشت: آمریکا به قول خودش در قبال دادن نان و آب به عربستان شیر آنها را می‌دوشد در حالیکه خودشان می‌توانستند این آب و نان را با تلاش درونی به دست بیاورند.

دشمنان  ۴۰ سال است چشم دیدن ملت ایران را ندارند

وی اضافه کرد: دشمنان کشورمان ۴۰ سال است چشم دیدن ملت ایران را ندارند اما در چشم مردم ما این دنیای کفر پشیزی ارزش ندارد و بر این اساس ۴۰ سال است پای انقلاب درونی که خود در سال ۵۷ شکل دادند ایستاده اند و با تمام وجود از نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه حمایت می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *