طغیانی: سهم پروژه‌های مشارکتی در بودجه ۹۸ افزایش یافت

اقتصادی

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، شیرین طغیانی با اشاره به نقش پروژه‌های مشارکتی در بودجه سال آینده اظهار کرد: در الگوی پروژه‌ھای مشارکتی با وجود آنکه نسبت به سال گذشته در بودجه امسال افزایش قابل توجهی را شاهد بوده و میزان آن از یک درصد به سه درصد رسیده است اما همچنان پروژه‌های مشارکتی سھم کم رنگی را در بودجه به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود: باید تمام مناطق به جای خام فروشی به سمت تعریف پروژه‌های مشارکتی حرکت کنند تا علاوه بر افزایش منابع درآمدی از ظرفیت این پروژه‌ها برای ارتقای کمی و کیفی شهر بهره ببرند.

رییس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر لزوم تغییر چشم‌انداز پروژه‌های مشارکتی از مسکونی به سایر خدمات و کاربری‌ها تصریح کرد: در این مسیر باید نسبت به ارتقای کیفیت پروژه‌ها دقت بیشتری شود تا به دلیل منسوب بودن آن‌ها به شهرداری در ساخت، نما و منظر به شھر آسیب نزده و باعث فرھنگ سازی غلط در زمینه ساخت و ساز نشود.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ سهم پروژه‌های عمرانی که گاهی بدون تصویب طرح، به عنوان یک ردیف در بودجه قلمداد شده و به نوعی باعث آسیب‌های مخرب در بودجه می‌شوند کاهش یافته‌است.

طغیانی خاطرنشان کرد: سازمان قطار شھری برای تصویب طرح معماری ایستگاه‌ھای شهری باید به دور از موازی کاری با استفاده از ظرفیت‌های شورای سیاستگزاری و تصویب طرح‌های معاونت معماری و شهرسازی با بررسی تخصصی‌تری که توسط این شورا انجام می‌گیرد کیفیت طراحی ایستگاه‌های مترو را افزایش دهد

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *