شهردار اصفهان: افزایش ۳۷ درصدی بودجه شهرداری اصفهان در سال جاری

اجتماعی

نوروزی بیان داشت: شهرداری اصفهان در سال جاری توانسته است ۳۷ درصد ، بودجه‌ی خود را افزایش دهد و مبلغ ۳ هزار میلیاردی سال ۹۷ را به چیزی حدود ۴ هزار و یکصد میلیارد در سال ۹۸ رسانده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، قدرت‌اله نوروزی در اولین نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه در سال جدید ضمن تبریک سال نو و ابراز همدردی با هموطنان سیل زده عنوان کرد : ما جشن‌های مربوط  به هفته فرهنگی اصفهان را برای همدردی با این عزیزان برگزار نکردیم اما برنامه های عادی خود را همچنان پیگیر هستیم و در حال انجام است .

شهردار اصفهان در این راستا افزود :  سال گذشته بدلیل خشکسالی و بسته شدن زاینده رود نگران مهاجرت اصفهانی ها بودیم اما با توجه به اتفاقات پیش بینی نشده و بارش های اخیر در حال حاضر نگران ساماندهی مهاجرت مردم از شهرهای دیگر به اصفهان هستیم .

نوروزی با تاکید بر جریان دائمی آب در بستر زاینده رود اذعان داشت :  ما طرفدار محیط زیست وحقوق شهروندی هستیم و در این خصوص  و برای حفاظت از تاریخ اصفهان و بناهای تاریخی تلاش مجدانه کرده ایم که البته در رأس همه آنها دائمی کردن زاینده رود و حفظ طراوت و شادابی شهر اصفهان است .

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه از ۱۲ هزار هکتار فضای سبزموجود در اصفهان تنها ۵ هزار هکتار از آن باقی مانده است گفت : در حال حاضر ۳۷۰۰ هکتار از این سرانه در اختیار شهرداری میباشد و برای حفظ آن با توجه به بحران کم آبی در سال گذشته ۳۳ هزار تانکر آب خرید کردیم تا از درختان حفاظت کنیم، ۲ تصفیه خانه آب در شمال و جنوب اصفهان ایجاد کردیم و در سال جاری نیز به دنبال ایجاد تصفیه خانه ای هستیم که از پساب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز استفاده کنیم .

وی از افزایش  37 درصدی بودجه شهرداری اصفهان در سال جاری خبر داد و گفت : مبلغ ۳ هزار میلیاردی سال ۹۷ را به چیزی حدود ۴ هزار و یکصد میلیارد در سال ۹۸ رسانده ایم .

شهردار اصفهان در ادامه این مطلب افزود : ۱۵ پروژه نیمه تمام از دوره قبلی به ما به ارث رسیده است و می‌توانست این پروژه‌ها امروز نباشد تا بتوانیم پروژه های جدید  به جای آن انجام دهیم .

نوروزی  با بیان این‌که امسال یک سوم بودجه معادل هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن را به حمل و نقل عمومی اختصاص می‌دهیم، عنوان کرد: ۲۰۰ میلیارد برای نوسازی ناوگان اتوبوسرانی به درآمدهای ما اضافه شده است و اصفهان در حوزه حمل و نقل مسیر خوبی را طی می‌کند؛ برای تکمیل پروژه مترو زیر زمین با شیوه‌های جدید ایستگاه‌ها را می‌سازیم و ۵ ایستگاه در حال ساخت است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *