رییس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان مطرح کرد: لزوم فرهنگ سازی مناسب برای همراهی مردم با شوراها

اجتماعی

رییس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی مناسب برای همراهی مردم با شوراها گفت : فراهم کردن بستر این فرهنگ‌ سازی وظیفه شوراها است .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن گرامیداشت هفتم اردیبهشت  ، روز ایمنی درحمل و نقل و نهم اریبهشت ماه ، روز شورا ها  با بیان اینکه تاثیر ایمنی در حمل‌ونقل در تمام مراحل زندگی مردم ملموس است و نقش مهمی در تقویت احساس مسئولیت اجتماعی دارد اظهار داشت : باید با در نظر گرفتن فرهنگ تعامل بجای فرهنگ تقابل ، جایگاه ایمنی در حمل و نقل پر رنگ تر شود .

رییس کمیسیون حمل‌ونقل و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان نیز با اشاره به نهم اردیبهشت ماه وگرامیداشت روز شورا ها عنوان کرد : شورا یک اصل عقلانی است و کتاب و سنت بر آن صحه می‌گذارند.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی مناسب برای همراهی مردم با شوراها گفت : فراهم کردن بستر این فرهنگ‌ سازی وظیفه شوراها است لذا اگر بهترین قوانین برای حمایت از شوراها اتخاذ شود و بهترین افراد به عضویت شورا ها درآیند و ارتباط شورای شهر با سایر نهادها در بهترین سطح انجام شود اما مردم در این مسیر جدی گرفته نشوند، شوراها در رسیدن به اهداف خود ناتوان خواهند بود.

زند آور تصریح کرد : شورای پنجم در فرصت باقی مانده باید به بالاترین سطح عدالت، نظارت و میزان رضایت‌مندی مردم را از عملکرد خود برسد چرا که در شهر اصفهان حفظ هویت و اصالت شهرها، ترویج فرهنگ قانون و نظم، گسترش نمادهای دین و اخلاق و اهتمام در حوزه سلامت و محیط زیست، در سایه همت شورا محقق خواهد شد.

وی از توجه و تمرکز مدیریت شهری در سال های اخیر بر رعایت الزامات استاندارد های ایمنی در پروژه های شهری خبر داد و خاطر نشان کرد : امیدوارم این روند با قدرت بیشتری پیش رود تا شاهد کاهش دغدغه‌ها و تبعات ناشی از حوادث باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه مشکلات کارگران در زمینه تامین معیشت و شفاف سازی پیرامون قراردادهای کار باید مورد توجه مدیران شهری قرار بگیرد اذعان داشت : روز جهانی کار و کارگر فرصتی است برای قدردانی از کارگران و این امر سبب ارتقای خلاقیت آنان و توسعه و پیشرفت شهر اصفهان خواهد شد .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *