مدیر منطقه ۱۴ خبر داد: ۴۵۰هکتار بافت فرسوده در منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان

اجتماعی

مدیر منطقه ۱۴ گفت : در منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان ۴۵۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی شمسی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه  بیان داشت  : باتوجه به سیاست‌هایی که در پیش گرفته‌ایم ” رفع محرومیت” را در اولویت برنامه‌ها قرار داده‌ایم و با افتتاح پروژه‌های عمرانی در سال جاری شاهد پویایی و رشد این منطقه خواهیم بود.

وی بیان داشت : برای سال ۹۸ مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای رفع محرومیت شهری شهرداری اصفهان پیش‌بینی کرده است که وصول این پول می‌تواند کمکی برای سایر پروژه‌ها باشد، منطقه ۱۴ منطقه‌ای در حال توسعه است.

شمسی  اظهار داشت : منطقه ۱۴ محروم نیست بلکه عقب نگه داشته شده بود، جوان‌ترین معاونان در منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان مشغول به کار هستند؛ ایجاد و افتتاح این پروژه‌های عمرانی منطقه ۱۴ در سال ۹۸ درصد زیادی از محرومیت‌ها در حوزه زیرساخت‌های شهری را از بین خواهد برد.

مدیر منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان تصریح کرد: هر آسیبی در هر نقطه‌ای از شهر اصفهان باعث آسیب‌پذیری سایر مناطق خواهد شد، آسیب‌های منطقه ۱۴ را در سال ۹۹ یا تا پایان این دوره مدیریت شهری به پایان خواهیم رساند.

وی با بیان اینکه در منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان ۴۵۰ هکتار بافت فرسوده وجود دارد، تأکید کرد: از بدو ورود به این منطقه تلاش کردیم تا برای جلوگیری از افزایش ریزدانه‌ها اقدامات اساسی انجام شود، از این رو شاهد بودیم که در سال ۹۵ کمتر از انگشتان یک دست پلاک‌های ریزدانه احداث شد.

شمسی افزود : برای ۲ صحرای سودان و باتان طرح جامعی تهیه شده است، این طرح برای ایجاد تفکیکی‌های مناسب و دارای سرانه است که بتوانیم ارتقای کیفی ساخت و ساز در منطقه ۱۴ را بالا ببریم، البته نداشتن سند و عدم عادت به آپارتمان‌نشینی مشکل ما را در این منطقه چندین برابر کرده است، ارتقای کیفی در این منطقه را قطعاً بالا خواهیم برد.

وی با بیان این‌که منطقه ۱۴ شهرداری اصفهان کمترین سرانه فضای سبز را در شهر اصفهان دارد، در رابطه با برنامه‌های فرهنگی در این منطقه عنوان کرد: سال ۹۷ با ۱۸۰ عنوان برنامه فرهنگی یکی از پرجمعیت‌ترین و پرمخاطب‌ترین برنامه‌ها را در مقایسه با سایر مناطق داشتیم، جذب مخاطب در برنامه‌های فرهنگی در این منطقه بالا است که تلاش می‌کنیم برنامه‌های شاد و مفرحی داشته باشیم.

شمسی اضافه کرد: ۳ فرهنگ‌سرا در منطقه ۱۴ داریم، فرهنگ‌سراهای دارک، انتظار و محله حصه از فرهنگ‌سراهای این منطقه است، ۲ کتابخانه حصه و سودان نیز در این منطقه فعالیت دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *