مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان: ۲۷ اثر تاریخی در صف واگذاری به بخش خصوصی است

شهرستانها

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه اصفهان آماده حضور سرمایه گذاران برای بناهای تاریخی است، گفت: سه اثر تاریخی سال گذشته به بخش خصوصی واگذار شده است و ۲۷ اثر دیگر پس از بررسی تعیین کاربری به بخش خصوصی واگذار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبر ی ارمغان شهر ، فریدون الهیاری در خصوص آخرین وضعیت واگذاری آثارتاریخی به بخش خصوصی در استان، اظهار کرد: واگذاری آثار تاریخی در دو قالب انجام می‌پذیرد؛ یکی از قالب‌ها صندوق احیا است که بناها، خانه‌ها و کاروانسراها را با مصوبه دولت به بخش خصوصی واگذار می‌کند، البته این اتفاق بر اساس کارشناسی انجام خواهد شد.
وی افزود: قالب دیگری که این واگذاری‌ها بر اساس آن رخ می‌دهد ماده ۲۷ است که در آن مشخص شده است که پروژه‌ها به دو سطح ملی و استانی تقسیم و پس از تعیین کاربردی برای آن بنا واگذاری انجام می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان ادامه داد: بر اساس صندوق احیا دو کاروانسرای گز و جهاد آباد و خانه تاریخی بخردی واگذار شده است. همچنین ۲۴ بنا در سطح استان در ماده ۲۷ در حال تعیین کاربری هستند تا واگذار شوند که اکثر آنها خانه تاریخی هستند، اما حمام و کاروانسرا نیز در میان آنها وجود دارد.
الهیاری با بیان اینکه فرآیندهای واگذاری به دلیل جدید بودن امر، کمی کند است، اما واگذاری‌ها انجام می‌پذیرد، تصریح کرد: به جز بناهای شاخص، سرمایه‌گذاران می‌توانند برای این موضوع وارد شوند و اصفهان از این نظر ظرفیت بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *