مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان : وضعیت نیروی انسانی آموزش و پرورش اصفهان بحرانی است

اجتماعی

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: ما غیر از به کارگیری بازنشستگان و معاون دبیرها چاره دیگری برای تامین نیروی مورد نیاز خود نداریم چون تنها دستگاهی که می‌تواند از ظرفیت نیروهای بازنشسته خود استفاده کند آموزش و پرورش است.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد اعتدادی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات آموزش و پرورش استان اصفهان کمبود نیروی انسانی است که می‌توان از آن با عنوان بحران نیروی انسانی یاد کرد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان اصفهان یکی از سه استان کشور است که با بحران نیروی انسانی مواجه است، افزود: ما غیر از به کارگیری بازنشستگان و معاون دبیرها چاره دیگری برای تامین نیروی مورد نیاز خود نداریم چون تنها دستگاهی که می‌تواند از ظرفیت نیروهای بازنشسته خود استفاده کند آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان با تاکید بر اینکه ساماندهی نیروی انسانی در اصفهان از سه ماه پیش آغاز شده، تصریح کرد: روز گذشته با هماهنگی استاندار اصفهان شرایط نیروی انسانی آموزش و پرورش استان را با رییس سازمان برنامه و بودجه و رییس سازمان امور استخدامی درمیان گذاشتیم.

وی ادامه داد: از نظر رییس سازمان امور استخدامی نیروهای پشتیبانی آموزش و پرورش معلم محسوب می‌شوند به همین دلیل او معتقد است چون ما ۵۲ هزار نیرو داریم، ۵۲ هزار معلم داشته و هیچ کسری نیرو در این زمینه نداریم.

اعتدادی با تاکید بر اینکه دولت به ما اجازه استخدام نیروی جدید را نمی‌دهد، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۴ هزار نفر کسری نیروی انسانی داشتیم و امسال نزدیک به چهار هزار به این تعداد اضافه خواهد شد بنابراین در کمترین تعداد، بیش از ۱۵ هزار نفر در زمینه نیروی انسانی کمبود خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه شوراها باید برای ساماندهی نیروها به کمک آموزش و مرورش بیایند، ادامه داد: تنها راهکار درخصوص مدارسی که زیر ۱۰ نفر دانش‌آموز دارند، تجمیع آن‌ها است تا بدین سبب بار مالی و مشکلات نیروی انسانی جبران شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *