جراحی برجام عزم همه اجزاء نظام است

سیاسی

نماینده مردم اصفهان گفت: فرصت داده شده به کشورهای باقی مانده در برجام بیانگر موضوع گیری قدرتمند ایران است.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، احمد سالک گفت: باید یادآور شد سال گذشته که آمریکا از برجام خارج شد بر اساس مفاد توافقنامه مذکور ایران نیز می توانست اقدام متقابل انجام دهد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر در زمان خروج ایالات متحده از برجام، کشورمان نیز از این توافقنامه خارج می شد، اقتدار آن اقدام بیش از رویه کنونی بود، اظهار کرد: البته تصمیم مذکور نیز موجب شده تا کشورهای باقی مانده در برجام در شرایط خاصی قرار بگیرند و توجه افکار عمومی دنیا به آنها جلب شود.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم اتخاذ شده در شورای عالی امنیت ملی مبنی بر کاهش سطح تعهدات برجامی تصمیم همه اجزاء نظام است، ادامه داد: در واقع وحدت رویه مواضع نسبت به اقدام اخیر نشان دهنده عدم دوگانگی در موضع گیری است که امری قابل تامل برای اروپایی ها است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه فرصت داده شده به کشورهای باقی مانده در برجام بیانگر موضوع گیری قدرتمند ایران است، تصریح کرد: بر این اساس اگر اروپایی ها عکس العمل مناسبی داشته باشند متعاقبا منافع همه در برجام تامین خواهد شد وگرنه حتما طبق پیش بینی های صورت گرفته اقدام می شود.

سالک با اشاره به واکنش برخی از کشورهای اروپایی نسبت به اقدام ایران، افزود: باید یادآور شد قدرت بازدارنده کشورمان امری قابل تامل در معادلات است. همچنین باید میزان اثرگذاری و اقتدار ایران در منطقه را برای تصمیم گیران در این عرصه بازگو شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موارد یاد شده موجب نگرانی غربی ها است، خاطرنشان کرد: بنابراین می توان اذعان کرد ایران در شرایط تحریمی نیز می تواند نیازهایش در بازارهای جهانی را تامین کند و امروزه غربی ها هستند که نگرانی هایی دارند.

منبع : خانه ملت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *