در جلسه علنی شورای شهر اصفهان مطرح شد : آموزش و پرورش استان اصفهان ۱۴ هزار نفر کمبود نیرو دارد

فرهنگی

رئیس شورای شهر اصفهان گفت: مجموعه شورای شهر اصفهان در نظر دارد در حد توان به آموزش و پرورش کمک کند و اگر خدمتی برای معلمان انجام دهیم باعث افتخار شورای شهر است.

محمد اعتدادی در هفتاد و ششمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش استان اصفهان ۱۴ هزار نفر کمبود نیرو دارد، اظهار کرد: ما سال تحصیلی را با این کسری نیرو شروع کردیم و تنها راه ما برای جذب نیرو، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و ماده ۲۸ بود.

وی ادامه داد: نیاز به نیرو در آموزش و پرورش با افراد بازنشسته تاحدودی تامین شده است به طوریکه در ناحیه ۴ و ۵ شهر اصفهان بیش از ۸۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش از افراد بازنشسته هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: بخشی از کسری نیرو هم با استفاده از افراد آموزش دیده بخش خصوصی و خرید خدمات تامین شد.

وی با اشاره به اینکه حقوق نیروهای حق التدریسی حدود یک سال و سه ماه به تعویق افتاده بود، تصریح کرد: نیروهای خرید خدمات نیز شش ماه با تعویق دریافت حقوق روبرو بودند که با حضور وزیر آموزش و پرورش در شورای عالی آموزش و پرورش استان اصفهان، حقوق نیروهای خرید خدمات و حق التدریسی در سال ۹۶ پرداخت شد.

اعتدادی گفت: بخشی از حقوق باقی مانده سال ۹۷ هم تا آذرماه امسال پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه خود را موظف به اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش می دانیم، اظهار کرد: سعی ما بر این است که با وجود مشکلاتی که وجود دارد در ارائه خدمات به دانش آموزان دچار نقصان نشویم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود: شهرداری اصفهان امسال اقدام به برگزاری جشنی برای تقدیر از مقام معلمان کرد که این کار جای قدردانی دارد و از مجموعه مدیریت شهری که پیگیر مطالبات معلمان است، تشکر می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *