فرمانده انتظامی استان اصفهان : کشف ۳۰ میلیارد ریال قطعات اوراق شده خودرو از مخفیگاه سارقان

حوادث

فرمانده انتظامی استان از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند ۴ نفره که خودروها را سرقت و پس از سرقت سند نمره می کردند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان خبر داد.

 سردار “مهدی معصوم بیگی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت : در پی وقوع چندین مورد سرقت خودروهای “زانتیا” ،”ویتارا” و”پژو” در استان اصفهان و چندین استان دیگر کشور ، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان “فلاورجان” قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های بعمل آمده مشخص شد سارقان خودروهایی که مالکان آنها قصد فروش را داشتند در سایت دیوار شناسایی و پس از ملاقات با مالک در اقدامی ناگهانی و با اعمال خشونت خودرو را سرقت می کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: پس از انجام یکسری کارهای تخصصی مشخص شد سارقان پس از سرقت خودروها در یک کارگاه متروکه اقدام به سند نمره کردن آنها و اوراق کردن قطعات می کنند.

سردار معصوم بیگی اظهار داشت: یک گروه مجرب از ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی از محل بازرسی کردند که ۸ دستگاه خودرو شامل ۶ دستگاه زانتیا، یک سواری ویتار و یک سواری پژو که سند نمره شده بودند کشف شد.

وی با اشاره به اینکه این خودورها از استان های “اصفهان” و “البرز” و “تهران”  سرقت شده بودند بیان داشت : همچنین مقدار ۳۰ میلیارد ریال قطعات اوراق شده ازخودروهای مسروقه نیز که سارقان آنها را در سایت دیوار به فروش می رساندند کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی اذعان نمود: در این خصوص ۴ سارق حرفه ای خودرو دستگیر و پرونده این سرقت ها برای روشن شدن دیگر ابعاد آن مفتوح است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان با اشاره به اینکه خودروهای کشف شده پس از طی مراحل قانونی به مالکان بازگردانده می شود از افرادی که به این شیوه از آنان سرقت شده خواست ، به پلیس آگاهی اصفهان واقع در خیابان قائمیه مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *