مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان: تخصیص ۸ درصد از کل بودجه شهرداری منطقه ۶ شهرداری اصفهان به بخش جاری

شهر

مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان گفت: با افزایش ۸۶ درصدی بودجه   در منطقه ۶ شهرداری اصفهان  ، پروژه‌های عمرانی در اولویت قرار دارد و تنها ۸ درصد بودجه به بخش جاری تخصیص یافته است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدرضا برکت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به بودجه این منطقه در سال گذشته گفت: بودجه سال گذشته منطقه شش ۲۳۰ میلیارد تومان بود که در پایان سال ۹۷ علی رغم رکود شدید حاکم برفضای اقتصادی شهر و کشور با حمایت شهردار اصفهان و اعضای شورای شهر ۱۳۷ درصد بودجه محقق شد.

وی  ادامه داد: در سال ۹۸ بودجه منطقه شش شهرداری اصفهان با ۸۶درصد افزایش به رقم ۴۳۴ میلیارد تومان رسید که ۲۳درصد آن به صلاح دید شورا و شهرداری در سایر مناطق شهر هزینه خواهد شد.

مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان با بیان اینکه از بودجه سال جاری تنها هشت درصد به بخش جاری اختصاص یافته و مابقی آن در بخش عمرانی هزینه خواهد شد، گفت: با مدیریت درآمد در تدوین بودجه ۹۸، مدیریت هزینه را محقق کرده‌ایم.

۳۰ میلیارد تومان برای احداث و تجهیز پردیس هنر

برکت بیان داشت : هزینه احداث و تجهیز پروژه پردیس هنر ۳۰ میلیارد تومان بود که برای تکمیل آن یک و نیم میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه سال آمفی تئاتر پروژه پردیس هنر به عنوان بزرگترین سالن آمفی تئاتر روباز ایران گنجایش سه هزار و ۲۰۰ نفر را دارد، تصریح کرد: در حال حاضر کمیته تصمیم گیری درباره این پروژه تشکیل شده تا به دستور شهردار اصفهان تصمیم راهبردی برای آن گرفته شود، البته تا سه ماه آینده تعیین تکلیف نهایی پروژه پردیس هنر انجام می شود.

مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان  با اشاره به پروژه پردیس هنر گفت: تا اردیبهشت ماه سال آینده درصد پیشرفت این پروژه تنها ۲۳درصد بود، اما با حمایت شهرداری اصفهان ظرف ۱۰ ماه تکمیل شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت.

۳۵۰ میلیون تومان اعتبار برای ساماندهی تخت فولاد

برکت بیان داشت : ۳۵۰ میلیون تومان اعتباربرای ساماندهی و تکمیل مجموعه فرهنگی و مذهبی تخت فولاد نیاز است و در سال جاری نیز ۴۲ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای چند پروژه در نظر گرفته شده است .

 مدیر منطقه ۶ شهرداری اصفهان  با اشاره به بافت فرسوده محله احمدیه خاطرنشان کرد: در بودجه امسال ۱۰ میلیارد تومان برای تملک بافت تخت فولاد در محله احمدیه اعتبار در نظر گرفته شده که تا شش ماه آینده این پروژه به اتمام خواهد رسید.

۶۳درصد بافت فرسوده منطقه شش در محله همت آباد

وی با بیان اینکه ۲.۴ درصد از بافت فرسوده شهر اصفهان در منطقه شش واقع شده است، تصریح کرد: ۶۳درصد بافت فرسوده منطقه شش در محله همت آباد واقع شده که برای احیاء و بازآفرینی آن برنامه ریزی های خوبی انجام شده است، البته اعتقاد داریم این بافت ها تنها با مشارکت مردم تغییر خواهد کرد.

 برکت  بیان داشت :  در سال جاری نیز  ۱۰ میلیارد تومان برای آسفالت معابر منطقه اعتبار در بودجه پیش بینی شده است.

۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل سالن اجلاس

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه سال گذشته نوسانات قیمت ارز و مشکلات درخصوص تأمین اجناس مورد نیاز مشکلاتی را در روند احداث پروژه اجلاس ایجاد کرده بود، گفت: توجه به اینکه هر یک روز معطلی در اجرای پروژه اجلاس مشکلات زیادی را برای شهر ایجاد می‌کرد، شهردار اصفهان با رای زنی شورای شهر تصمیم گرفت که کل تأمین اعتبار پروژه را به منطقه شش انتقال دهد که در سال گذشته با این تصمیم مهم حدود ۳۵میلیارد تومان از بدهی‌های قبلی و مطالبات پیمانکاران پرداخت شد.

وی اظهار داشت : برای تکمیل پروژه سالن اجلاس ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

برکت افزود : ردیف اعتباری پروژه اجلاس در دو بخش تعریف شده بود که یکی از آن ردیف‌های اعتباری شهرداری مرکزی و بخش دیگر برعهده منطقه شش شهرداری اصفهان بود درحالی که قسمت اعظم بدهی‌ها به پیمانکاران باقی مانده بود.

تکمیل پروژه سالن گلستان شهدا بعد از ۳۰ سال

وی با اشاره به عملیات تملک و ساخت پروژه سالن گلستان شهدا گفت: بالاخره توانستیم واحدهای تجاری مجاور گلستان شهدا را بعد از ۳۰ سال آزادسازی کرده و با تملک بخشی از زمین‌های مجاور شاهد تکمیل پروژه سالن گلستان شهدا خواهیم بود.

برکت  با بیان اینکه در سال جاری برای تملک و احداث پروژه سالن گلستان شهدا ۱۱ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است، ابراز امیدواری کرد: تا آبان ماه سال جاری شاهد تکمیل پروژه باشیم.

مدیرمنطقه شش شهرداری اصفهان عنوان کرد: مجموع هزینه‌های کل پروژه سالن گلستان شهدا با احتساب تملک، آزادسازی و اجرا ۳۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد.

اجرای ۱۵۰ پروژه عمرانی در سال جاری

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به افزایش میزان بودجه سرانه عمران هر شهروند منطقه شش افزایش پیدا کرد همچنین ۱۵۰ پروژه عمرانی برای سال جاری در سطح این منطقه طراحی شد؛ البته سعی داشتیم پروژه‌هایی تعریف شود که از عملیاتی شدن آن اطمینان داشته باشیم.

برکت با بیان اینکه در مصلی بزرگ اصفهان که هر هفته محل برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه است، نیروهای شهرداری اقدامات خدماتی را برای رفاه حال نمازگزاران انجام می دهند، افزود: در ماه مبارک رمضان با توجه به برگزاری دعای ابوحمزه ثمالی هرشب حدود ۳۰ تا ۵۰ نفر از کارکنان خدماتی این منطقه پس از اتمام این مراسم معنوی اقدام به نظافت و جمع آوری پسماندها در گلستان شهدا می‌کنند.

افزایش خدمات عمومی به شهرک شهید کشوری

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان با بیان اینکه برای افزایش سرانه فضای سبز شهرک شهید کشوری پارک ۷۰ هزارمترمربعی شهید روح الامین احداث شد، افزود: امسال برای اجرای فاز دوم این پارک یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه برای تکمیل فضای سبز شهرک شهید کشوری و خط کشی معابر آن اعتبار خوبی در نظر گرفته شده است، افزود: سایت اسباب بازی در پارک‌های این شهرک در حال نصب است و در دو هفته آینده مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

برکت در خصوص استشمام بوی فاضلاب در محدوده شهرک شهید کشوری گفت: وجود تصفیه خانه فاضلاب عامل این موضوع است و باید از این مکان به محل دیگری انتقال داده شود.

وی خاطرنشان کرد: پس از دو ماه پیگیری جدی خط جدیدی از ابتدای خرداد ماه امسال حد فاصل شهرک شهید کشوری به مقصد ایستگاه صفه با همکاری شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان راه اندازی خواهد شد تا شهروندان ساکن در این شهرک به راحتی امکان دسترسی به نقاط مختلف شهر را داشته باشند چراکه از محل پایانه صفه با استفاده از مترو می‌توانند به نقاط مختلف شهر سفر کنند.

برکت گفت: برای احداث مجموعه ورزشی روباز در شهرک شهید کشوری محل مناسبی جانمایی و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار پیش بینی شده تا برای عید سعید فطر افتتاح شود.

مدیر منطقه شش شهرداری اصفهان ادامه داد: این مجموعه ورزشی روباز شامل زمین‌های بستکبال، والیبال و فوتسال خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *