سیدناصر موسوی لارگانی: تصویب کلیات یک طرح در کمیسون به معنای مصوب شدن آن نیست

سیاسی

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: تصویب کلیات یک طرح در کمیسیون به معنای مصوب شدن کامل این طرح نیست زیرا می بایست در کمیسیون بر جزئیات این طرح نیز بحث شود.

به گزارش پایگاه خبر ی ارمغان شهر ، سیدناصر موسوی لارگانی  پیرامون تصویب کلیات طرح تشکیل اصفهان شمالی در کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور اظهار کرد: هیچ مشورتی از سوی کمیسیون  شوراها و امور داخلی کشور با مجمع نمایندگان استان اصفهان  پیرامون تصویب کلیات این طرح  انجام نشده است  و درحال حاضر نیز نمایندگان استان به همین خاطر اعتراض کردند، در صورتی که در همان ابتدا اعلام شد که با تجزیه استان مخالف هستیم.

وی افزود: نماینده دولت با حضور در این جلسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مخالفت خود را با این طرح اعلام کرده، اما  این طرح به تصویب رسید ولی باتوجه به مغایرت این طرح با اصل ۷۵ قانون اساسی، حتی اگر در صحن علنی به فرض محال  تصویب شود شورای نگهبان به دلیل مغایرت با قانون اساسی این طرح را رد می کند.

رییس مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: باتوجه مخالفت اکثریت نمایندگان استان با تجزیه اصفهان، اعترضاتی که از سوی نمایندگان استان بر این مسئله وارد شد و رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور خبر از جلسه ای با حضور نمایندگان داد، اما تصویب کلیات یک طرح در کمیسیون به معنای مصوب شدن به طور کامل این طرح نیست زیرا می بایست در کمیسیون بر جزئیات این طرح نیز بحث شود.

لارگانی ادامه داد: در اینکه در مجلس و دولت روحیه ی اصفهان ستیزی وجود دارد، شکی در آن نیست زیرا بار ها برای تصویب بودجه و پشنهادات پیرامون اصفهان، نمایندگان موضع گیری های مختلفی کردند و این موضوع  تنها به این مجلس و این دولت اختصاص نمی یابد بلکه در دولت های قبلی نیز این موضع وجو داشت .

منبع : ایمنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *