تسهیلات بانکی استان اصفهان ۴ برابر می‌شود

سیاسی

استاندار اصفهان با اشاره به دیدار با رئیس کل بانک مرکزی گفت: در این دیدار مصوب شد که تسهیلات بانکی استان اصفهان تا ۴ برابر افزایش پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، عباس رضایی در نشست با صنعتگران و فعالان اقتصادی شهرک صنعتی رازی شهرضا با تأکید بر لزوم جذب و تشویق سرمایه‌گذار به منظور افزایش تولید اظهار داشت: تحقق دستور مقام معظم رهبری برای رونق تولید با دادن بیانیه میسر نمی‌شود، برای تحقق این مهم باید اقدامات عملی انجام شود.

وی با بیان اینکه تا جایی که ممکن است باید نسبت به حل مشکلات واحدهای صنعتی اقدام کنیم، افزود: قوانین و ضوابط امروز متناسب به شرایط خاص تحریم و جنگ اقتصادی نیست و برای اجرایی کردن رونق تولید باید مقررات هم منطبق با شرایط روز باشد.

استاندار اصفهان با بیان اینکه ریشه بسیاری از مشکلات امروز اقتصادی کشور تحریم‌های ناجوانمردانه آمریکا است و باید مشکلات را ریشه‌یابی و شرایط خاص امروز را در نظر بگیریم، تصریح کرد: همدلی، همفکری و همزبانی کلید حل و فصل بسیاری از مسائل است و این سه باید در مقام عمل باشد.

وی با اشاره به اینکه برخی از محدودیت‌هایی که در ادارات و بانک‌های مختلف وجود دارد به دلیل قوانین بالادستی و شرایط کشور است نه مانع تراشی مدیران و کارمندان با صنعتگران، بیان کرد: مدیران استان اصفهان باید در راستای وظایف خود به حل مسائل و مشکلات بپردازند اما هنوز عزمی برای حل این مشکلات در مدیران و مردم به وجود نیامده‌ است.

رضایی با بیان این‌که برخی از مدیران از وجود قوانین دست و پا گیر در راه تولید آگاهی کافی ندارند و باید همه شرایط برای رفع مشکلات در نظر گرفته شود، خاطرنشان کرد: همه مشکلات ناشی از تحریم‌ها نیست و بخشی از آن به دست خودمان است.

وی با تأکید بر ضرورت تلاش در راستای بالا بردن نرخ اشتغال تصریح کرد: مدیران استان و شهرستان‌ها باید امسال تمامی هم و غم خود را برای حفظ واحدهای تولیدی و ایجاد چند واحد تولیدی و صنعتی با توجه به شرایط منطقه به کار گیرند


استاندار اصفهان با اشاره به دیدار با رئیس کل بانک مرکزی گفت: در این دیدار مصوب شد که تسهیلات بانکی استان اصفهان تا ۴ برابر افزایش پیدا کند که مصوبات آن جلسه در دست بررسی است اما باید در روند اجرایی شدن این مصوبات تسریع شود.

وی با بیان اینکه به رایزنی‌های انجام شده با وزیر اقتصاد مقرر شد مالیات بر ارزش افزوده توسط واردکنندگان کاهش یابد، بیان کرد: بنده به همراه معاون هماهنگی امور اقتصادی و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری بدون نیاز به وقت قبلی از ساعت ۱۵ تا ۱۸ روزهای یکشنبه در استانداری اصفهان آماده پاسخگویی در حوزه صنعت، معدن و بازرگانی هستیم.

رضایی به تاسیس زیرگذر شهرک صنعتی رازی اشاره کرد و افزود: این پروژه باید با مشارکت اداره راه‌ و شهرسازی و شرکت شهرک‌های صنعتی و فرمانداری شهرستان شهرضا انجام شود.

وی با اشاره به مشکل آب شرب شهرک صنعتی رازی شهرضا گفت: صدور مجوز برای حفر چاه آب مشکل است پیشنهاد می‌شود در صورت امکان برای تأمین آب شرب شهرک رازی چاه خریداری شود.

منبع : تسنیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *