مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان : ۸۹ مدرسه و ۷۰۰ کلاس خطرآفرین در استان اصفهان وجود دارد

اجتماعی

۸۹ مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان  گفت : ۸۹   مدرسه و ۷۰۰ کلاس خطرآفرین در استان  اصفهان  وجود دارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ،  محمد اعتدادی  در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه با  کمبود ۱۶  هزار معلم روبه‌رو هستیم، گفت: این میزان کمبود نیرو در آموزش و پرورش استان در سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی است.

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید حدود سه هزار نیروی بازنشسته خواهیم داشت و این اتفاق امسال کسری نیروی آموزش و پرورش را افزایش می دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان همچنین به پیش ثبت‌نام کتب درسی برای دانش آموزان اشاره کرد و افزود: ثبت‌نام در این بخش از یک ماه گذشته آغاز شده است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه اجرایی استان است، افزود: ضروری است که مردم با این نهاد همراه باشند تا بتواند از چالش‌های موجود به خوبی عبور کند.

اعتدادی در خصوص ثبت‌نام در مدارس شاهد اظهار کرد: ثبت‌نام در این مدارس بر اساس سامانه “سناد” تعیین شده و بر اساس تاریخ‌های مشخص شده دانش‌آموزان را پیش ثبت‌نام می‌کنند.

وی بیان داشت : ۸۹ مدرسه و ۷۰۰ کلاس خطرآفرین در استان وجود دارد و ۹ هزار و ۴۸۶ کلاس باید تخریب و بازسازی شوند، بر اساس آخرین گزارش اداره نوسازی مدارس ۳ درصد مدارس نیاز به استانداردسازی سیستم گرمایشی دارند و سیستم گرمایشی ۱۱ هزار و ۲۱۰ کلاس ایمن‌سازی شده است، ۲ هزار و ۷۰ کلاس دو نوبته در استان داریم که خیرین کمک می‌کنند تا کسری فضای آموزشی جبران شود.

اعتدادی عنوان کرد: در حال حاضر تعداد ۴۷۹ هزار و ۴۹ نفر دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی، ۲۰۸ هزار و ۴۴۲ نفر در مقطع متوسطه اول و ۱۷۸هزار و ۲۸۵ نفر در متوسطه دوم در حال تحصیل هستند و با اضافه شدن ۵ هزار و ۵۳ دانش‌آموز استثنایی، دانش‌آموزان از راه دور و پیش‌دبستانی‌ها این تعداد به بیش از ۹۲۰ هزار نفر می‌رسد، ۵۲ هزار و ۸۶۰ دانش‌آموز اتباع در ایران تحصیل می‌کنند که ۷۰ درصد آن‌ها در مقطع ابتدایی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان بابیان اینکه پیش‌بینی می‌کنیم ۶۴ هزار دانش‌آموز کلاس اولی سال آینده به مدرسه بروند، بیان کرد: متولدین نیمه دوم ۹۱ و نیمه اول ۹۲ باید برای کلاس اول ابتدایی ثبت نام کنند، هیچ دانش‌آموز مستمع آزادی در پیش‌دبستانی‌ها نخواهیم داشت و هر دانش‌آموزی که به حداقل سن پایه اول رسیده نمی‌تواند در پیش‌دبستانی‌ها ثبت نام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *