مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان خبر داد : افزودن ۷۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان

شهر

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان بیان داشت :  70  دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید به ناوگان اتنوبوسرانی اصفهان اضافه خواهد شد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، قدرت الله افتخاری در نشست خبری خود با خبرنگاران  اظهار  داشت : در سال گذشته ۷۰ اتوبوس فرسوده از ناوگان خارج و چند خط جدید در ۱۰ خیابان اضافه شد که تعدادی از آنها حدود ۲۰ سال فاقد مسیرهای اتوبوسرانی بودند.

وی  از نصب باجه‌های در تعداد زیاد خبر داد و گفت: در این راستا قراردادی برای  راه اندازی سیستم مکان یابی اتوبوس ( ABL) و AFC)  ) منعقد شده و سرمایه گذار مکلف شده است تا باجه های شارژ بلیت را به طور متناسب در سطح شهر توزیع کند.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه مردم باید از زمان تردد اتوبوس‌ها مطلع باشند، تصریح کرد: در سال گذشته سرفاصله‌ها از ۱۵ دقیقه به ۱۲ دقیقه کاهش یافت و امیدواریم در سال جاری به ۱۰ دقیقه برسد.

افتخاری افزود: نظام‌مندی خطوط اتوبوسرانی با نصب تابلوهای زمان بندی در ابتدا و انتهای خطوط و راه اندازی اپلیکیشن موبایلی از دیگر اهداف اتوبوسرانی است که به زودی محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه امسال ۷۰ دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس جدید به ناوگان اضافه خواهد شد، بیان داشت: با توجه به اینکه عرض معابر شهر اصفهان کم است در تابستان امسال ۳۵ دستگاه مینی‌بوس جدید که هرکدام دارای ظرفیت ۲۱ نفر نشسته و ۲۰ نفر ایستاده است، به ناوگان افزوده می‌شود و این مینی‌بوس‌ها به خطوط با عرض معابر کم و یا دارای مسافر کمتر اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه نوسازی اتوبوس‌های فرسوده به منظور افزایش بهره‌وری و کارآمدی ناوگان صورت گرفته، تاکید کرد: طبق نظرسنجی مردمی که در سال‌های ٩۶ و ٩٧ انجام شد رضایت شهروندان از حوزه حمل و نقل عمومی و اتوبوس‌رانی افزایش داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *