مدیرکل اوقاف و امور خیریه اصفهان : ۱۲ میلیارد تومان صرف پروژه های عمرانی امامزادگان اصفهان می شود

اجتماعی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه اصفهان گفت: هر ساله ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان صرف پروژه های عمرانی امامزادگان اصفهان می شود که سهم عمده آن به شهرستانهای اصفهان، کاشان و بادرود اختصاص دارد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت الاسلام صادقی اظهار داشت: به طور تقریبی هر سال ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان در کل استان اصفهان صرف پروژه های عمرانی بقاع متبرکه می شود که سهم عمده آن به ترتیب به شهرستان های اصفهان، کاشان و بادرود اختصاص دارد.

وی با اشاره به اینکه شرایط اقتصادی موجود که با دشواری همراه شده است، افزود: وضعیت اقتصادی شرایطی پدید آورده که مردم علی رغم میل باطنی کمتر قادرند که به بقاع متبرکه کمک کنند؛ این درحالی است که یکی از سرمایه گذاری هایی که علاوه بر درآمدزایی منجر به صیانت از اماکن متبرکه شود مشارکت اقتصادی و سرمایه گذاری مردمی در این حوزه است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در سال ۹۶ و ۹۷ با طرح مشارکتی در آمد نزدیک به ۱۲۰ واحد تجاری به کمک افراد سرمایه گذار در راستای توسعه امامزاده آقاعلی عباس (ع) به کار گرفته شد.

وی با بیان اهمیت سرمایه گذاری در کنار بقاع متبرکه تصریح کرد: اقدام هایی مانند توسعه گردشگری و ایجاد مجتمع های تجاری و مسکونی در کنار اماکن متبرکه می تواند منجر به جذب زوار بیشتری شود ضمن اینکه سرمایه گذاران در توسعه اماکن متبرکه می توانند بخشی از سود سرمایه گذاری را با نیتی مشخص صرف امور وقفی کنند.

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *