مدیر کل اداره میراث فرهنگی استان اصفهان مطرح کرد : ارتقا سطح گردشگری استان و کشور از اهداف نمایشگاه بین اللملی گردشگری و صنایع دستی اصفهان

فرهنگی

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: ارتقا سطح گردشگری استان و کشور از اهداف نمایشگاه بین اللملی گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان است .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، فریدون الهیاری در نشست خبری یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان با بیان اینکه اصفهان باید جایگاه خود را در حوزه گردشگری پیدا کند، گفت: اتفاق ویژه ای که در این نمایشگاه افتاده است برگزاری نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی به طور همزمان است که این می تواند به ارتقا نمایشگاه کمک بزرگی کند.

وی  با تاکید بر رویکرد بین المللی شدن نمایشگاه گردشگری اصفهان خاطرنشان کرد: امسال نیز تمام تلاش ها انجام شد که این عنوان را برای نمایشگاه بگیریم و امیدواریم تا روز آخر این اتفاق بیفتد و در این راستا تلاش های بسیاری انجام شده است و امیدواریم که این نمایشگاه در کنار نمایش قابلیت های گردشگری با برگزاری نشست های تخصصی به یک کلاس جهانی تبدیل شود.

الهیاری  افزود :  در کنار تمام اهدافی که برای نمایشگاه گفته می‌شود این ویژگی مطرح است که شهرهای مختلف کشور که گردشگری در اقتصاد آن جایگاهی ندارد با حضور در این نمایشگاه بر داشته‌های خود تمرکز می‌کنند تا در این نمایشگاه آن را عرضه کنند و به همین دلیل نگاه ما به نمایشگاه صرفاً بازاریابی نیست بلکه ارتقا سطح گردشگری استان و کشور است که در قالب تبادل تجربیات صورت می‌گیرد.

علیرضا سالاریان، نماینده وزارت خارجه در استان اصفهان نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه از لحاظ فرهنگی ما می‌توانیم با دنیا از طریق شهر اصفهان ارتباط برقرار کنیم، گفت: یکی از راه‌های ارتباطات دیپلماسی شهری است و با توجه به اینکه اصفهان یک “شهر موزه” است با معرفی آن می‌توان ارتباط خوبی با دنیا گرفت.

وی  افزود: تورهای گردشگری مختلفی را برای اصفهان گذاشتیم که در کنار آن یزد و شیراز را هم معرفی کنیم و ما در تلاشیم که با جذب فعالان گردشگر در این نمایشگاه جاذبه‌های گردشگری خود را معرفی کنیم.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان  نیز در ادامه این نشست  با بیان اینکه امروز شرکت در نمایشگاه‌های گردشگری می‌تواند جذب گردشگر کند، ادامه داد: حضور در نمایشگاه گردشگری بهترین ابزار برای تبلیغ این صنعت است امروزه محیط طبیعی، صنایع دستی و آثار تاریخی فقط و فقط موجب جذب گردشگر نمی‌شود بلکه برگزاری رویدادهای فرهنگی می‌تواند به جذب گردشگر کمک کند.

علی یارمحمدیان با بیان اینکه اصفهان قطب گردشگری است گفت: اصفهان پتانسیل برگزاری نمایشگاه ملی و منطقه‌ای را دارد اما در جذب گردشگر تک قطبی شده است و با برگزاری نمایشگاه ما می‌توانیم بر اساس پتانسیل‌های مختلف شهر گردشگران مختلف را جذب کنیم.

وی بیان داشت  : یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی می‌تواند قابلیت آن را داشته باشد که منابع گردشگری را معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *