مدیرکل زندان‌های استان اصفهان خبر داد : احداث بازداشتگاه موقت با ظرفیت ۸۰۰ نفر در زندان اصفهان

اجتماعی

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان گفت : بازداشتگاه موقت با ظرفیت ۸۰۰ نفر در زندان اصفهان احداث می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، اسدالله گرجی‌زاده  در نشست خبری خود با خبرنگاران با  تاکید بر اینکه اولین جرم استان موادمخدر با ۳۸ است، تصریح کرد: پس ا زمواد مخدر که اولین جرم زندان‌های اصفهان است، سرقت با ۲۶ درصد و محکومیت مالی با ۱۱ درصد از دیگر جرایم در صدر استان است .

 وی با بیان اینکه سال گذشته هفت هزار زندانی در اصفهان مشمول عفو شدند، افزود: چهار هزار نفر از این تعداد آزاد شدند همچنین ۸۸ درصد زندانیان استان بومی و مابقی غیربومی و ۴۱ درصد مجرد و ۵۹ درصد متاهل هستند .

مدیرکل زندان‌ها استان اصفهان با بیان اینکه بازداشتگاه موقت در زندان مرکزی اصفهان ضروری است گفت: این مجموعه با گنجایش ۸۰۰ نفر ظرف یک ماه آینده افتتاح خواهد شد و در صورت احداث این بند دیگر زندانی به صورت مستقیم وارد زندان نمی‌شود و پس از یکماه در صورت عدم تعیین تکلیف از این بازداشتگاه به زندان منتقل می‌شوند

وی در خصوص اقدامات عمرانی در زندان‌های استان گفت: زندان نجف آباد و زندان نطنز را سال گذشته علیرغم کمبود نیرو راه اندازی کردیم تا زندانیان شهرستانی در همان زندان‌های محلی ساکن باشند .

گرجی‌زاده در خصوص تعداد زندانیان آزاد شده در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: ۱۴۵ زندانی با کمک خیرین و مردم آزاد شدند که کل بدهی آنها ۲۳ میلیارد بوده و ۱۵ میلیارد آن از طریق گذشت شکات تامین شده است.

وی با اشاره به اینکه در سه ماهه اول امسال ۱۱۴ آزادی مشروط داشتیم، افزود: در سه ماهه اول امسال شش هزار و ۹۱۹ نفر مرخصی رفتند که از این تعداد ۹۱۷ نفر به مرخصی پایان حبس رفتند.

گرجی‌زاده در خصوص تعداد زندانیان جرایم مالی، افزود: ۱۳۰۰ زندانی جرایم مالی در زندان‌های استان وجود دارد که برای آزادی این تعداد زندانی ۲۵۰ میلیارد تومان مورد نیاز است همچنین ۵۷ کارگاه در زندان مرکزی برای اشتغال زندانیان راه‌اندازی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *