شهردار اصفهان: تداوم خطر ریزگردهای سمی گاوخونی تا پایتخت ایران

شهر

شهردار اصفهان گفت: احداث حلقه حفاظتی شهر اصفهان راه را برای شهر هموار می کند و این کار به معنای جابجایی آبادانی در شهر اصفهان و انتقال آن به مناطق مورد نیاز از جمله شرق است.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، قدرت اله نوروزی در مراسم روز شهرداری ها و دهیاری ها در روستای هفتشویه با اشاره به اینکه زمانیکه فرماندار اصفهان بودم در شرق اصفهان مشکلات متعددی از جمله ساماندهی مسیر شش راه، تامین آب شرب و گذر شرق مطرح بود، اظهار کرد: گردهمایی شهرداران روستاها و شهرهای استان اصفهان می تواند چاره ای برای گره های کور محلات پیدا کند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه عضو شورای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور هستم خوشحالم که در جمع تعداد زیادی از شهرداران روستاها و شهرهای استان هستم و زمینه گفتگو ایجاد شده است.

شهردار اصفهان با اشاره به فعالیت های شهرداری اصفهان در حوزه عمرانی تصریح کرد: ما در شهرداری اصفهان محور فعالیت های عمرانی را شرق اصفهان قرار دادیم به این دلیل که شرق را مظلوم می بینیم. در گذشته هرچه آوار، نخاله، زباله و آرامستان بود را به شرق اصفهان آوردند و این میراث هنوز هم باقی است و این بخش را با آلایندگی و ترافیک مواجه کرده که باید برای آن چاره ای اندیشید.

نوروزی  با اشاره به اینکه آب زاینده رود، اولویت اول ماست و آب نه برای اصفهان و نه برای کشاورزی بلکه برای تالاب گاوخونی و نجات همه مردم ایران ضروری است، تصریح کرد: اگر آب به تالاب گاوخونی برسد آب برای کشاورزی شرق هم فراهم می شود و به قول حقوقدانان این موضوع یک تحصیل حاصل است.

وی افزود: اگر تالاب گاوخونی با این سطح وسیع به زودی آبگیری نشود اعلام خطر می کنم که می تواند تمام کشور را به خطر بیندازد. ریزگردهای سمی در مسیر جهت وزش باد نه تنها اصفهان، دلیجان و قم که پایتخت ایران را به خطر می اندازد و اگر مسئولی احساس مسئولیت می کند باید به مسئله آب اصفهان به عنوان مسئله اول کشور بیندیشد.

نوروزی افزود: در این زمینه ما در حد وسع خود هرکاری که لازم بوده انجام داده ایم و تلاش خود را ادامه خواهیم داد تا شاهد جاری بودن زاینده رود از ابتدا تا انتها باشیم.

وی بیان کرد: ما اجازه ندادیم آب زاینده رود فقط در محدوده ۱۲ کیلومتری شهر اصفهان، چرخش داشته باشد چراکه این کار اشتباهی است، آب باید از صفر تا ۴۲۰ کیلومتری این مسیر حرکت کند و این خواست همه کشاورزان است.  

شهردار اصفهان تصریح کرد: اطمینان دارم دغدغه های فرماندار اصفهان نیز همین مسائل است و در تعامل با شهرداران مختلف استان و بخشدارها هر روز شاهد بهبود وضع روستاها خواهیم بود. ما نباید محلی فکر کنیم باید با هم باشیم تا هم افزایی ایجاد و جامعه قدرتمند شود چراکه جامعه قدرتمند بهتر می تواند مسائل را حل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *