مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان مطرح کرد : گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی مصوبه شورای اقتصاد

اقتصادی

گازرسانی به بیش از ۳۰۰ واحد تولیدی و صنعتی بر اساس مصوبه شورای اقتصاد انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در خصوص وضعیت گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی مصوبه شورای اقتصاد، گفت:  تا پایان سال ۹۶ بعد از مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی بالغ بر۱۶۶واحد صنعتی ، در سال گذشته ۱۴۱ و تا پایان اردیبهشت ماه سالجاری نیز ۵ واحد تولیدی صنعتی، گازدار شده اند.

سید مصطفی علوی، با اشاره به اینکه، از لیست ۲۵۹۹ واحد صنعتی فاقد گاز،بالغ بر ۹۰۷ واحد صنعتی فاقد امکان گازرسانی شناخته شده اند، افزود: وجود برخی موانع و مشکلات از جمله؛ عدم پیگیری مالکین و همچنین عدم صدور مجوزهای قانوی باعث ایجاد عدم امکان گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی شده است.

وی، گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی که مسیر صعب العبور دارند یا مسافت زیادی با خطوط و شبکه های گاز دارند، گازرسانی به آنها مقرون به صرفه نیست، همچنین گلخانه های چوبی تا زمانی که به ساختار فلزی تغییر نکند، امکان گازرسانی به آنها با توجه به عدم صدور مجوز از سوی سازمان ذی ربط  ایجاد نمی شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، بیان داشت: ریخته گری ها و سایر صنایعی که قادر به اخذ مجوزهای زیست محیطی یا شهرداری منطقه مربوطه نبوده و باید تغییر مکان یا کاربری دهند، ریخته گری هایی که دارای کوره برقی می باشند، صنایع داخل شهرک های صنعتی که فاقد شبکه داخلی در محوطه شهرک هستند، طبق قانون امکان گازرسانی به این موارد تا مهیا نشدن شرایط لازم، ممکن نیست.

وی، ابراز امیدواری کرد: تا سایر سازمان های مرتبط در صدور مجوزهای حفاری و تسهیل  در عملیات اجرایی همکاری لازم را به عمل آورده  تا از این فرصت استثنایی حداکثر استفاده  در جهت توسعه گازرسانی به صنایع استان به عمل آید.

 لازم به ذکر است، تا کنون در سطح استان  اصفهان بیش از ۹هزار واحد صنعتی از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده و با اجرای این عملیات گازرسانی، حدود ۲هزار واحد صنعتی دیگر نیز از این نعمت بهره مند خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *