نقد سازنده بهتر از نقد کوبنده است

فرهنگی

کارگردان و نویسنده تئاتر نمایشی کلاغها بیان داشت : در خصوص امکانات و شرایط فعلی تئاتر در اصفهان به اندازه کافی نقاط ضعف مطرح شده است اگر بخواهیم از کمبود امکانات ؛ نبود سالن و فضای  مناسب برای تمرین و تکرار و غیره وغیره صحبت کنیم،  مشکلات فراوران است پس این بار به جای اینکه ضعف ها و مشکلات را مطرح  کنیم بهتر است زاویه دیدمان را تغییر دهیم و این بار از افق های دور صحبت کینم ، از اینکه در آینده علیرغم تمام مشکلاتی که پابرجاست ، تئاتر و اندیشدن چقدر می تواند به فضا سازی و تغییر فرهنگ در جامعه کمک کند  لذا نقد سازنده بهتر از نقد کوبنده است.

به گزارش  خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، سعید محسنی در نشست خبری با اصحاب رسانه  بیان داشت :  هنرمندان اصیل نمی توانند فارغ از شرایط زندگی خود به خلق آثار هنری بپردازند و هنرمندان دغدغه مسائل اجتماعی دارند و این تئاتر به صورت مستقیم به مسائل اجتماعی نگاه می کند.

  وی گفت : تئاتر اولویت نیست و مسئله تئاتر تنها برای جامعه ۴۰۰ و ۵۰۰ نفری تئاتری ها مهم است.

کارگردان و نویسنده تئاتر نمایشی کلاغها با اشاره به اینکه تئاتر اولویت مدیران و جامعه نیست، تصریح کرد: ۶۰ سال کار کردیم و بیشتر تمرین ها در پارک ، کافه و سالن ها  ویک اتاق برای تمرین نداشتیم .

محسنی  افزود: در این تئاتر سعی شده است تا  از لهجه اصفهانی استفاده شود که این کار فقط به دلیل خندان و طنز آن نیست بلکه رویکرد استفاده از لهجه اصفهانی  به این دلیل است تا تئاتر کُلاغ ها به‌راحتی قابل انطباق با جامعه مخاطب و ملموس برای مردم  باشد.

نویسنده و کارگردان این اثر هنری بیان داشت : تئاتر کُلاغ ها به تهیه کنندگی  میعاد سلیمانی راد و بازیگرانی همچون قادر طباطبایی‌، محمد ترابی و بهاره آقا داود از ۳ تا۲۱ مردادماه به مدت ۱۹ شب در مجتمع فرهنگی هنری فرشچیان اصفهان به نمایش گذاشته می شود.

وی در پایان اظهار داشت :  اجرای این نمایش حاصل چندین ماه تلاش قابل توجه اعضای تیم این تئاتر است و از سوم تا بیست و یکم مردادماه به مدت ۱۹ شب روی صحنه سالن فرشچیان می رود.

پوستر تئاتر اجتماعی کُلاغ ها با حضور کارگردان و عوامل این نمایش و اصحاب رسانه در مجتمع مطبوعاتی اصفهان رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *