وزیر اطلاعات: یک شبکه تخلفات ارزی شناسایی و اعضای آن به دام افتادند

سیاسی

وزیر اطلاعات گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان هرمزگان یک شبکه تخلفات ارزی را شناسایی و به دام انداختند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، حجت الاسلام والمسلمین محمود علوی گفت: متخلفان طی سال های ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ اقدام به ثبت یا اجاره تعدادی شرکت تجاری صوری کرده و پس از پرداخت میلیون ها تومان رشوه توانسته اند اقدام به ثبت سفارش واردات کالاهای اساسی و دریافت بیش از ۲۵۰ میلیون دلار ارز دولتی از بانک های مختلف کنند.

علوی اظهارکرد: این شبکه بخش ناچیزی از ارز دریافتی را به واردات اختصاص داده و با مصرف مابقی آن در مجاری غیر قانونی، چند صد میلیارد تومان مال نامشروع به دست آورده اند.

وی خاطر نشان کرد: عناصر اصلی شبکه با دریافت وکالت از برخی کارمندان از نام و حساب های بانکی آنان برای پوشش فعالیت های مجرمانه خود سوء استفاده کرده و قصد فرار از پرداخت مالیات های کلان حاصل از فعالیت ها را نیز داشتند.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: یکی از سران شبکه که مدتی متواری و در صدد خروج غیرقانونی از کشور بود، دستگیر و همراه با سایر اعضاء تحویل مراجع قضایی شدند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *