در همایش«آشنایی با بخشنامه های سازمان امور مالیاتی در راستای رونق تولید» تشریح شد: فرصت طلایی امکان بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی فعالان اقتصادی در سال رونق تولید

اقتصادی

مدیر کل امور مالیاتی استان درهمایش آشنایی با بخشنامه های سازمان امور مالیاتی در راستای رونق تولید، بر استفاده از فرصت ایجاد شده از سوی سازمان امور مالیاتی مبنی بر بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم مالیاتی در سالجاری تاکید  کرد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در ابتدای این همایش اصغر اخوان مقدم، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان بر نهایت استفاده از فرصت هایی که اتاق بازرگانی در راستای حل مشکلات اعضاء ایجاد می نماید مانند دعوت از مسوولین ارگانهای مختلف و برگزاری جلسات وسمینارهای آموزشی به منظور احصاء مشکلات و تلاش برای رفع آنها تاکید کرد. وی همچنین از امکان برگزاری جلسات تخصصی تر برای حل مشکلات مالیاتی مدیران مالی و اعضاء اتاق اصفهان با همکاری سازمان امور مالیاتی خبر داد.

در ادامه بهروز مهدلو، مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان ضمن تشکر از تعامل اتاق بازرگانی اصفهان برای برگزاری همایشهای آموزشی در راستای شفاف سازی بخشنامه ها و کمک به حل مشکلات فعالان اقتصادی، گفت: به دلیل لزوم آگاهی فعالان اقتصادی و مدیران مالی ازتغییرات سریع ایجاد شده در روند پرونده های مالیاتی، این سازمان جهت شفاف سازی اطلاعات آماده است. وی برگزاری این جلسات را در افزایش آگاهی مودیان واطلاع سازمان از مشکلات مالیاتی موجود فعالان اقتصادی و تلاش برای تغییر و اصلاحات قانونی لازم موثر دانست.

مهدلوبا بیان اینکه مالیات پاکترین سوخت اقتصادی در هر کشور می باشد، افزود: تامین  هزینه های جاری دولت از طریق مالیات، افزایش شفافیت هزینه کرد بودجه وهمچنین ارتقاء تامین هزینه ها و ثبات در تامین بودجه را به دنبال خواهد داشت. مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان با تاکید بر اینکه بیش از ۹۰ درصد هزینه دولت ها و هزینه های عمومی درکشورهای توسعه یافته از طریق مالیات تامین می شود، تصریح کرد: از سوی دیگر دولت نیز موظف است خدمات ایده آلی را به شهروندان و فعالان اقتصادی ارایه نماید.  

وی با اشاره به اینکه از ۴۶۸ هزار میلیارد تومان کل بودجه دولت در سالجاری حدود ۳۰ درصد آن سهم مالیات می باشد، افزود:  کشور ما برای تامین هزینه ها از درآمدهای مالیاتی با کشورهای توسعه یافته دارای فاصله زیادی است. وی توجه به تولید را جزو الزامات کشورهای موفق و پیشرو دانست و افزود: حفظ تولید و ارتقاء آن در کاهش نرخ بیکاری و تبعات اجتماعی آن نقش مهمی داشته و از اینرو لازم است دولت حمایتهای ویژه ای از تولید کنندگان داشته باشد. وی تصویب بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان از کلیه واحدهای تولیدی و غیر تولیدی دارای بیش از پنجاه نفر اشتغال را یکی از اقدامات موثر در راستای رونق تولید دانست و گفت: این اتفاق منجر به ادامه این رویه در دیگر دستگاههای اجرایی استان شد. مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان تقسیط طولانی مدت بیش از ۴هزار پرونده مالیاتی، بخشودگی جرایم بیش از ۸ هزار و ۶۰۰ پرونده، کاهش ۷۰ درصدی علی الراسی دفاتر و… را از جمله دستاوردهای تصویب این بسته حمایتی از ابتدای خرداد ماه تا ابتدای شهریورماه بیان کرد.

مدیر کل امور مالیاتی استان اصفهان همچنین از اقدام این سازمان جهت معرفی مودیان خوش حساب خبر داد و تصریح کرد: : لازم است مودیان از حداکثر بخشودگی جرایم قابل بخشش برای مالیات عملکرد و بخشش کامل جرایم ارزش افزوده استفاده نمایند. وی تاکید کرد: بر اساس فرصتی که سازمان امور مالیاتی ایجاد نموده مودیانی که تا پایان مهرماه نسبت به پرداخت اصل مالیات خود اقدام نمایند مشمول بخشودگی صد درصدی جرایم قابل بخشودگی خواهند شد و در صورت عدم پرداخت، بدهی مالیاتی قطعی شده این امکان در سال آینده فراهم نخواهد بود.

 مهدلو شناسایی بیش از ۶ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی و اقدام جهت وصول آن را یکی دیگر از فعالیت های اداره امور مالیاتی استان اعلام نمود. وی همچنین از جلوگیری از ایجاد شرکت های صوری طی هشت ماه گذشته در استان اصفهان ابراز خرسندی نمود و افزود: سازمان امور مالیاتی در جایگاهی قرار گرفته است که می تواند ظرف چند روز به شفاف سازی فعالیت شرکت های مختلف بپردازد. در ادامه احمدرضا مدبرنیا، معاونت امور دارایی استان اصفهان به ارایه توضیحاتی پیرامون بسته حمایتی اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان از کلیه واحدهای تولیدی و غیر تولیدی و نکاتی در خصوص موارد پولشویی و فرار مالیاتی پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *