سالک: مهم‌ترین مسئله در آموزش و پرورش پالایش انسانی است

سیاسی

نایب رئیس کمیسون فرهنگی با اشاره به حضور وزرای پیشنهادی وزارتخانه‌های میراث فرهنگی و آموزش و پرورش در کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: وزرای پیشنهادی دولت با حضور در کمیسیون، برنامه‌های خود را تشریح کردند.

حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، توضیحاتی پیرامون حضور دو وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی و آموزش و پرورش در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

مونسان مورد حمایت کمیسیون است

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به حضور علی اصغر مونسان در این کمیسیون اظهار کرد: مونسان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی روز گذشته در کمیسیون فرهنگی توضیحاتی را پیرامون برنامه های خود و تحولات سازمان میراث فرهنگی  طی دو سال گذشته در زمینه مشارکت مردمی در مباحث گردشگری و تجاری سازی صنایع دستی، حفظ و ثبت بین المللی میراث فرهنگی مطرح کرد.

وی افزود: در ادامه جلسه امروز کمیسیون فرهنگی سوالاتی در خصوص مباحث مربوط به حوزه‌های میراث فرهنگی مطرح شد و جمع بندی کمیسیون بدون رای گیری، حمایت از مونسان به عنوان وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی است. 

مهم ترین اولویت آموزش و پرورش پالایش نیروی انسانی است

سالک همچنین در خصوص حضور وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در این کمیسیون گفت: حاجی میرزایی نیز ضمن حضور در کمیسیون، مباحثی را پیرامون سوابق و برنامه‌های خود در وزارت آموزش و پرورش ارائه کرد و نمایندگان نیز سوالاتی را در مورد مباحث تربیتی و آموزشی و مبانی ارزشی مطرح کردند.

نایب رئیس کمیسون فرهنگی ادامه داد: حاجی میرزایی در صورتی که متکی به سند تحول بنیادی آموزش و پرورش و تغییر در سیستم مدیریتی بر اساس نیروی انسانی باتجربه، فهیم و دلسوز از بدنه آموزش و پرورش باشد، می‌تواند تحولی در وزارت آموزش و پرورش ایجاد کند، اما اگر بخواهد همین رویه با این سیستم مدیریتی و شورای مدیران و همچنین حوزه ریاست را اجرا کند، قطعاً موفق نخواهد بود.

وی تاکید کرد: وزیر پیشنهادی حتما باید به محتوای رشد تربیتی و کادر سازی آموزش و پرورش بپردازد، زیرا حدود ۱۲ میلیون جوانان این کشور به صورت امانت به دست ایشان سپرده می شود به همین منظور وعده هایی پیرامون تحول محتوایی و دفاع از مدارس دولتی ارائه شد.

سالک در خصوص اولویت های اصلی وزارت آموزش و پرورش جهت رفع مشکلات این وزارتخانه تاکید کرد: مهمترین مسائلی که باید در آموزش و پرورش در نظر گرفته شود، پالایش نیروی انسانیِ در راس آموزش و پرورش و در استان‌ها و همچنین مقابله شدید با سند ۲۰۳۰ چه به صورت آشکار و پنهان است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس  شورای اسلامی تصریح کرد: توجه به محتوای آموزشی و پرهیز از حواشی موجود در این وزارتخانه برای رفع مشکلات ضروری است.

سالک افزود: آموزش و پرورش نیازمند عزم ملی و حمایت دولت است زیرا در بحث بودجه این وزارتخانه باید به نوعی اقدام  شود که معیشت معلمان، رتبه بندی و معوقات نیز مورد توجه ویژه باشد.

منبع : ایمنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *