امام جمعه کاشان: منشا اقتدار هر ملتی قدرت دفاعی و پیشرفت اقتصادی است

سیاسی

امام جمعه کاشان با بیان اینکه منشا اقتدار هر ملتی قدرت دفاعی و پیشرفت اقتصادی است،گفت: استکبار جهانی با محدود کردن توان نظامی و اعمال تحریمها قصد ضربه زدن به اقتدار ملت ایران را دارد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت الله عبدالنبی نمازی در خطبه های این هفته نماز جمعه کاشان با بیان  اینکه حقیقت تقوا خدامحوری، معرفت و محبت نسبت به پروردگار است، اظهار داشت: مهمترین دشمن تقوا حب دنیاست.

وی با اشاره به فرارسیدن دومین جمعه از ماه مهر و برگزاری مراسم سنتی مذهبی قالیشویان در مشهد اردهال کاشان ابراز داشت:حضور حضرت سلطانعلی ابن امام محمد باقر(ع) در منطقه فین و کاشان سند افتخاری برای اهالی این منطقه است و نشان می دهد قم و کاشان دروازه ورود ولایت به ایران بوده است.

نماینده ولی فقیه در کاشان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ویژگی های حضرت سلطانعلی ابن امام محمدباقر(ع) که آن را از دیگر امامزادگان مدفون در ایران متمایز می کند، افزود: ایشان فرزند بلافصل یک امام معصوم هستند که برای نشر معارف اسلام و اهل بیت به فرمان پدر بزرگوارشان و به درخواست اهالی کاشان و فین به این منطقه هجرت کردند.

وی همچنین با اشاره به آغاز هفته نیروی انتظامی و نقش نیروهای مسلح در حفظ امنیت کشور گفت: اساس همه پیشرفت های کشور در حوزه های مختلف امنیت جامعه است که این به وسیله نیروی پلیس مقتدر مهیا می شود.

آیت الله نمازی با بیان اینکه منشا اقتدار هر ملت قدرت دفاعی و مسائل اقتصادی است، ابراز داشت: دشمن و استکبار جهانی با محدود کردن توان نظامی و اعمال تحریم ها قصد ضربه زدن به اقتدار ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران را دارند.

وی با اشاره به پیروزی های اخیر ملت یمن در جبهه نبرد با ائتلاف عبری – عربی اظهار داشت: آنچه در عراق اتفاق افتاد و با تدبیر مقامات این کشور برطرف شد ناشی از نقشه و دسیسه کشورهای شکست خورده منطقه بود که می خواستند با برافروختن آتش فتنه در این کشور حماسه اربعین را تحت شعاع قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *