نمایش موارد بر اساس برچسب: آبفا

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن صالح با اشاره به اين كه يكي از علل اصلي پس زدگي فاضلاب به داخل املاك، هدايت آب باران به شبكه جمع آوري فاضلاب است گفت: تاسيسات فاضلاب شبكه داخلي املاك بايد به نحوي طراحي و اجرا شود که آب باران جاري شده از ناودان ها، حياط و معابر داخلي ملك به شبكه فاضلاب وارد نشود.

وی  افزود: در زمان طراحي و اجراي تاسيسات، باید چاه آب باران يا منبع ذخيره سازي و يا هر روش ديگري كه آب باران را به محل ديگري به غير از شبكه فاضلاب هدايت کند، در املاک تعبیه شود.

صالح گفت: هدایت آب باران از طریق ناودان ها به شبکه فاضلاب موجب پس زدگی فاضلاب به املاک می شود و در صورت بروز خسارت از اين محل، شركت آبفا هيچگونه مسئوليتي نخواهد داشت.

 معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان اعلام کرد: از نظر شرکت آبفا، زمانی عملیات ساخت و ساز یک ساختمان پایان می یابد که تاسيسات فاضلاب شبكه داخلي املاك به نحوي طراحي و اجرا شود که آب باران جاري شده از ناودان ها، حياط و معابر داخلي ملك به شبكه فاضلاب وارد نشود.

صالح با اشاره به این که در هنگام ساخت و ساز، تغيير نوع واگذاري انشعاب از حالت ساخت و ساز  به كاربري هاي ديگر امكان پذير نيست  تصریح کرد: لازم است ارزیاب ها این موضوع را به متقاضیان توضیح داده و تاکید کنند که  ملاک تبديل وضعيت كاربري املاك از حالت ساخت و ساز، اطمينان از عدم ورود آب  باران جاري شده از ناودان ها، حياط و معابر داخلي ملك به شبكه فاضلاب است.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،   مدیر مرکز ارتباط با مشتریان سامانه 122 اعلام کرد: در تاریخ 28 آذر ماه جاری، 79 مورد پس زدگی سیفون فاضلاب و 17 مورد گرفتگی منهول در شهرهای اصفهان، شاهین شهر، خمینی شهر، فلاورجان و فولادشهر به وقوع پیوست.

عباس عباسی خاک گفت: پس از ثبت وقوع حوادث مربوط به شبکه فاضلاب در سامانه 122،  بلافاصله در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی شرکت آبفا به این حوادث رسیدگی شد.

وی  با بیان اینکه متولی ایجاد شبکه جمع آوری روان آب‌ها، شهرداری ها هستند، گفت:  شهرداری ها باید در محلات و خیابان های مختلف شهر  نسبت به ایجاد شبکه جمع آوری آب های سطحی و روان آب ها و حفر چاه های جذبی اقدام کنند. وی افزود: این کار علاوه بر پیشگیری از آب گرفتگی معابر موجب تقویت سفره های آب زیرزمینی نیز می شود.

عباسی خاک با بیان این که شرکت های آبفا مسئولیت واگذاری انشعاب فاضلاب به اماکن کمتر از تراز منفی 60 را ندارند گفت: مشترکین تراز منفی 60 نیز باید به منظور پیشگیری از پس زدگی فاضلاب هنگام بارندگی نسبت به نصب شیر یک طرفه فاضلاب و اطمینان از جهت عملکرد آن اقدام کنند.

مدیر مرکز ارتباط با مشتریان سامانه 122 افزود: بیشتر حوادث روز گذشته مربوط به مکان های زیر تراز منفی ۶۰  و یا انشعاب های بسیار قدیمی و یا غیرمجاز بوده است.

وی درباره پس زدگی فاضلاب در خیابان ها و واحد های مسکونی پایین تر از سطح معابر گفت: چون شبکه فاضلاب شهری فقط برای جمع آوری فاضلاب منازل مسکونی، واحد های تجاری و خدماتی طراحی شده، ورود روان آب ها به این شبکه موجب انسداد لوله ها و در نتیجه پس زدگی فاضلاب می شود.

وی افزود به همین دلیل از شهروندان محترم درخواست می شود هنگام بارندگی از برداشتن دریچه چدنی منهول های فاضلاب و هدایت آب باران به داخل آن ها خودداری کنند.

مدیر مرکز ارتباط با مشتریان سامانه 122 یکی دیگر از دلایل انسداد شبکه جمع آوری فاضلاب را نفوذ ریشه درختان به لوله های جمع آوری فاضلاب عنوان کرد و افزود: مردم و شهرداری ها باید از کاشت گیاهان آب دوست که ریشه آن ها موجب تخریب شبکه های آّب و فاضلاب می شود در نزدیکی خطوط انتقال آب و فاضلاب خود داری کنند.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،   این طرح‌ها شامل ((هوشمندسازی شبکه توزیع آب با استفاده از هوش مصنوعی))، ((طرح جامع خودکار تصفیه فاضلاب شهری به وسیله تالاب‌های هیبریدی))، ((شناسایی، تعیین مقدار و بررسی میزان حذف میکروپلاستیک‌ها در تصفیه‌خانه‌های آب))، ((مهندسی معکوس پمپ سرباره و ساخت دستگاه چربی‌گیر فاضلاب شهری))، ((طراحی و استقرار سامانه جامع تحقیقات آب و فاضلاب کشور))، ((طراحی و ساخت دستگاه ریشه‌بر توربینی قابل تنظیم))، ((تولید محلول پاک‌کنندگی چربی در تأسیسات آب و فاضلاب و صنایع مشابه))، ((کتاب اصول بهره‌برداری و نگهداری در تصفیه‌خانه‌های آب)) و ((کتاب تاریخ آب و فاضلاب اصفهان)) است که با حضور علی اکبر محرابیان وزیر نیرو از آن‌ها رونمایی شد.

طرح‌های یاد شده به همت تعدادی از مدیران و کارشناسان آبفای استان اصفهان و با همکاری چند تن از استادان و پژوهشگران دانشگاه‌های صنعتی و علوم پزشکی اصفهان در یک‌ سال اخیر به اجرا در آمده است.

علاوه بر این همزمان با گشایش جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو 1400، غرفه دستاوردهای پژوهشی آبفای استان اصفهان آغاز به کار کرد.

در این غرفه که به همت دفتر تحقیقات و توسعه فناوری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برپا شده است طرح‌های تحقیقاتی شرکت در قالب کتاب، فیلم، عکس، بنر، ماکت و دستگاه‌های ساخته شده در فضایی به وسعت 24 متر مربع به نمایش در آمده است. این نمایشگاه از 29 آذر تا اول دی‌ماه سال جاری در محل پژوهشگاه وزارت نیرو پذیرای علاقه‌مندان است.

در این نمایشگاه، شرکت‌های آب و فاضلاب، آب منطقه‌ای، برق و نیروگاه‌های سراسر کشور، جدیدترین دستاوردهای تحقیقاتی خود را در قالب بیش از 30 غرفه و در فضایی به وسعت 1600 مترمربع به نمایش گذاشته‌اند.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، میثم جعفرزاده که برای حضور در “نخستین همایش منطقه ای آب مایه حیات” به شهر تاریخی زواره از توابع شهرستان اردستان سفر کرده بود از نزدیک در جریان مراحل آبرسانی به هفت روستای این مجتمع قرار گرفت.
مجتمع روستایی همبرات شامل 32 روستاست که در مرحله نخست، آب پایدار هفت روستای کسوج، بلهور، گله انجیر، سریجهن، سرهنگچه و خرم آباد تامین می شود.
برای آبرسانی به این هفت روستا به 17 کیلومتر لوله گذاری، حفر یک حلقه چاه، احداث یک ایستگاه پمپاژ، 5 حوضچه فشار شکن و یک مخزن 50 متر مکعبی نیاز است که در مدت 40 روز تاکنون 15 کیلومتر از این خط انتقال با قطرهای 75 و 90 میلیمتر به صورت امانی اجرا شده است.
با بهره برداری از این طرح 400 خانوار روستایی از آب شرب پایدار برخوردار می شوند و آبرسانی سیار به 7 روستای مجتمع همبرات حذف می شود.
گفتنی است برای آبرسانی به هر 32 روستای مجتمع همبرات اردستان به 37 کیلومتر لوله گذاری نیاز است.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، در این همایش که روز پنجشنبه 25 آذرماه همزمان با روز پژوهش به همت بخشداری زواره و با حمایت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در شهر کویری زواره برگزار شد بیش از 100 نفر از مسئولان ،کارشناسان، نخبگان و استادان حوزه آب کشور موضوعاتی همچون تغییر سبک زندگی و تببین فرهنگ استفاده صحیح از آب، جدی گرفتن بحران کم آبی در کشور و عزم جدی مسئولان و مردم برای مقابله با بحران کم آبی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

ارائه 4 مقاله کاربردی به صورت سخنرانی
دبیر اولین همایش منطقه ای آب مایه حیات گفت: این همایش با هدف انعکاس وضعیت کاهش سطح آب های زیرزمینی و فرونشست زمین همزمان با روز پژوهش در سالن دکتر علی شریعتی زواره برگزار شد.
محمد رضا شواخی زواره افزود: از 33 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش 15 مقاله بررسی و تایید و 4 مقاله به صورت سخنرانی ارائه شد.
وی گفت: آقایان دکتر بهرام نادی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، دکتر علی طالبی استاد دانشگاه یزد و رئیس انجمن آبخیزداری ایران، دکتر مسعود نصری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد و دکتر رضا اسلامی مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان اصفهان در مقالات خود وضعیت حوزه های آبخوان اصفهان، کاشان، نطنز و اردستان و زواره را به صورت علمی تبیین و راهکارهای علمی برون رفت از این بحران را ارائه کردند.

حل مشکل آب کشور نیازمند نگاه جهادی است
مشاور وزیر نیرو و رئیس قرارگاه جهاد آبرسانی کشور در این همایش گفت: در حال حاضر موضوع آب به بحران ملی تبدیل شده و خروج از این بحران نیازمند نگاه ملی و وحدت مردم و مسئولان علمی و اجرایی است.
میثم جعفرزاده افزود: همانگونه که در حادثه سیل خوزستان و زلزله سر پل ذهاب، همه کشور از جمله استان اصفهان به یاری مردم حادثه دیده شتافتند، اکنون نیز برای حل مشکلات ناشی از خشکسالی باید همه کشور با نگاه جهادی وارد عمل شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع آبرسانی پایدار به روستاها اشاره کرد و گفت: به رغم تحریم ها و محدودیت اعتبارات، خوشبختانه آبرسانی به 10 هزار روستا در کشور با کمک قرارگاه جهادی امام حسن در یک بازه زمانی سه ساله آغاز شده است.
جعفر زاده گفت: به همت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، تعدادی از روستاهای شهرستان اردستان نیز مشمول اعتبارات محرومیت زدایی شد و کار آبرسانی پایدار به روستاهای این شهرستان آغاز شده است.
وی استفاده از ظرفیت خیربن در اجرای طرح های آبرسانی را یکی دیگر از سیاست های وزارت نیرو عنوان کرد و افزود: هم اکنون شورای خیرین آبرسان در بالاترین سطح تشکیل شده تا بتوان همچون خیرین مدرسه ساز در بخش آبرسانی به روستاها و مناطق محروم نیز از ظرفیت خیرین استفاده کرد.

اردستان پیشتاز در نصب کنتورهای هوشمند در بخش کشاورزی
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در این همایش گفت: در سال های اخیر مسئولان منطقه اردستان تمام تلاش خود را در خصوص مصرف بهینه آب در تمام بخش ها صرف نمودند.
سید صادق طباطبایی نژاد افزود: از سال 1396 تاکنون هیچ گونه مجوزی برای توسعه صنایع آب بر در این شهرستان صادر نشده و بارگذاری جدیدی بر منابع آبی این منطقه صورت نگرفته است.
وی افزود: در بخش کشاورزی هم اردستان نخستین شهرستان کشور بود که کار نصب کنتورهای هوشمند روی چاه های کشاورزی را انجام داد و میزان برداشت آب را از 24 به 8 ساعت در شبانه روز کاهش داد.
وی با بیان این که اقداماتی در خصوص کاشت گیاهان کم آب بر نظیر پسته و زعفران در اردستان صورت گرفته است گفت: با وجود این باید تلاش ها در جهت اصلاح الگوی کشت و کاهش هدر رفت آب در بخش کشاورزی ادامه یابد.
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی همچنین به آبرسانی سیار به 65 روستای این شهرستان اشاره کرد و از اقدام شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی پایدار به 19 روستا از 32 روستای مجتمع روستایی همبرات با استفاده از منابع داخلی و بدون داشتن ردیف بودجه ای قدردانی کرد.
وی در عین حال بر اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهرهای اردستان، مهاباد و زواره تاکید کرد.

اصفهان که پیشتاز کمک رسانی در حوادث غیرمترقبه بوده است اکنون انتظار یاری در حل مشکلات ناشی از خشکسالی دارد
در ادامه این همایش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: استان اصفهان همواره در مهار بحران های ناشی از وقوع حوادث غیر مترقبه در سراسر کشور پیشتاز بوده است و اکنون که 15 ماه از خشک شدن متوالی زاینده رود می گذارد، 600 هزار اصله درخت دچار تنش آبی شده اند، 16 کانون گرد و غبار در استان شکل گرفته است و آبرسانی به بسیاری از شهرها و روستاهای استان به صورت سیار انجام می شود، از همه کشور درخواست همراهی و کمک برای رفع مشکلات ناشی از خشکسالی را دارد.
منصور شیشه فروش با اشاره به لزوم احیای رودخانه زاینده رود اعلام کرد: انتظار می رود مسولان امر در وزارت نیرو با روحیه جهادی، احیای این رودخانه را عملیاتی کرده تا آثار ناشی از وقوع خشکسالی در استان اصفهان به حداقل برسد.

تخصیص آب از خلیج فارس می تواند معادن اردستان را فعال سازد
فرماندار شهرستان اردستان نیز حفظ تمدن منطقه اردستان را اولویت اول مسئولان این شهرستان دانست و گفت: باید شرایط زیست مردم را که همان شرایط مطلوب اقتصادی و ادامه حیات مردم است فراهم سازیم.
حمیدرضا تاملی با بیان این که سال هاست هیچگونه مجوزی برای توسعه صنعت در اردستان صادر نشده است و این مسئله نباید موجب عقب ماندگی شهرستان بشود گفت: شهرستان اردستان ظرفیت خوبی در بهره برداری از ذخایر معدنی به ویژه مس دارد و اگر بتوان سهمی از خط انتقال آب خلیج فارس به مرکز کشور برای این منطقه تخصیص داد شاهد شکوفایی معادن و طرح های اشتغالزا خواهیم بود.

اصفهان پایین ترین سرانه مصرف و کمترین میزان آب بدون درآمد در کشور را دارد
مدیرعامل آبفای استان اصفهان نیز برگزاری این همایش را بیانگر نگاه مدبرانه و عاقلانه مردم و مسئولان استان اصفهان به مقوله آب دانست و گفت: این همایش نشان داد نگاه مردم شهرستان اردستان به آب نگاه سازگارانه و مدیریت آب در شرایط خشکسالی است.
هاشم امینی گفت: در ۱۲ سال گذشته زیرساخت های لازم برای خدمات رسانی در بخش آب و فاضلاب در تمام نقاط استان گسترش یافته است.
وی کاهش مصرف سرانه آب در اصفهان را یکی از عوامل تأمین پایدار آب شرب مردم دانست و اعلام کرد: در سال 1386 سرانه مصرف آب در اصفهان 189 لیتر در شبانه روز بود که با فرهنگ سازی و همکاری خوب مردم، این رقم در سال 1398 به 157 لیتر در شبانه روز رسید.
امینی ارتقاء سطح خدمات آبفا در روستاها را ضروری دانست و بیان کرد: پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی در اصفهان با اجرای طرح 300_100 که در حقیقت اصلاح و توسعه 300 کیلومتر شبکه آبرسانی روستایی در مدت 100 روز بود، زیرساخت‌های لازم برای ارتقاء خدمات در روستاها بیش از پیش فراهم شد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان این که با استفاده از فناوری های جدید زمینه خدمات رسانی مستمر در شهرها و روستاها فراهم شده است تصریح کرد: استفاده از سامانه های تله متری و تله کنترل، بازسازی خطوط انتقال و شبکه های توزیع آب موجب شد تا میزان هدررفت و آب بدون درآمد در مناطق تحت پوشش آبفای استان اصفهان از 31 به حدود 18 درصد برسد که جزو کمترین ها در کشور به شمار می رود.

نهایی شدن الگوی کشت در استان اصفهان
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان در این همایش از به روز رسانی سند ملی آب در استان اصفهان خبر داد و گفت: الگوی کشت در استان اصفهان نهایی شده و قرار است این الگو در شورای برنامه ریزی استان مصوب شود.
مهرداد مرادمند در عین حال اعتبارات بخش آبیاری های نوین را کافی ندانست و گفت: الگوی کشت 10 الزام دارد که باید از آن حمایت شود.
وی افزود: اگر محدودیت هایی برای بخش کشاورزی وضع می شود باید کمک هایی نیز برای جبران خسارت و ادامه زندگی کشاورزان نیز در نظر گرفت.

 

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از3
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،حسین اکبریان با
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیرکل روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، تلاشگران گروه
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، عباس کشتکار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد شبانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اصلاح بودجه شهرداری،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین گردهمایی هم اندیشی جوانان، بهره مندی بهینه از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از سال «مهار تورم، رشد تولید» کارکنان ناحیه آهن‌سازی در واحد احیا مستقیم
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای شهر» اظهار کرد: از حدود سه ماه قبل عوامل ...
به گزارش پایگاه خبری ا رمغان شهر ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیام خود همچنین وحدت مسلمانان در سراسر جهان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس شعبه اول  و رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان ویژه نج ف آباد گفت:از آغاز اجرای طرح ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد شبانی در نشست خبری خود با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل آبفای استان اصفهان، در نخستین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در اولین روز از سال «مهار تورم، رشد ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده در برنامه رادیویی «صدای ...
به گزارش پایگاه خبری ا رمغان شهر ، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس شعبه اول  و رئیس تعزیرات حکومتی ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…