نمایش موارد بر اساس برچسب: آبفا

به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر  ، حسین اکبریان در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه های شهرستان دهاقان قرار گرفت و بر پیگیری به موقع جذب اعتبارات عمرانی در جهت بهره برداری هر چه سریعتر از پروژه های در حال اجرا تاکید کرد.

وی همچنین با حضور در جلسه پیگیری مصوبات سفر استاندار به شهرستان دهاقان گفت: تامین پایدار آب شرب روستاهای غرب دهاقان و اصلاح شبکه های فرسوده روستایی با هدف کاهش هدر رفت آب شرب از مهمترین برنامه های آبفا در این شهرستان است.

در این جلسه که با حضور منصور شیشه فروش مدیرکل بحران استانداری اصفهان، فرماندار و شهردار دهاقان، اعضای شورای شهر و جمعی از روسای ادارات در محل فرمانداری شهرستان دهاقان برگزار شد ، معاون بهره برداری و توسعه آب و معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری آبفای اصفهان، اکبریان را همراهی کردند.

همچنین در این نشست فرماندار دهاقان خواستار تامین اعتبارات لازم برای اصلاح شبکه فرسوده آب و پیگیری پیشرفت فیزیکی پروژه های مصوب سفر استاندار به این شهرستان شد.

در ادامه منصور شیشه فروش مدیر کل بحران استانداری اصفهان گفت: در سفر استاندار اصفهان و هئیت همراه به شهرستان دهاقان، مصوباتی ارائه شد که قطعا به موضوعات رسیدگی خواهد شد.

در پایان این جلسه از زحمات مدیر و کارکنان آبفا منطقه دهاقان در امر خدمات ارزنده آبرسانی به مردم شهرستان تقدیر و تشکر به عمل آمد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن صالح با اشاره به اين كه يكي از علل اصلي پس زدگي فاضلاب به داخل املاك، هدايت آب باران به شبكه جمع آوري فاضلاب است گفت: تاسيسات فاضلاب شبكه داخلي املاك بايد به نحوي طراحي و اجرا شود که آب باران جاري شده از ناودان ها، حياط و معابر داخلي ملك به شبكه فاضلاب وارد نشود.

وی  افزود: در زمان طراحي و اجراي تاسيسات، باید چاه آب باران يا منبع ذخيره سازي و يا هر روش ديگري كه آب باران را به محل ديگري به غير از شبكه فاضلاب هدايت کند، در املاک تعبیه شود.

صالح گفت: هدایت آب باران از طریق ناودان ها به شبکه فاضلاب موجب پس زدگی فاضلاب به املاک می شود و در صورت بروز خسارت از اين محل، شركت آبفا هيچگونه مسئوليتي نخواهد داشت.

 معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان اعلام کرد: از نظر شرکت آبفا، زمانی عملیات ساخت و ساز یک ساختمان پایان می یابد که تاسيسات فاضلاب شبكه داخلي املاك به نحوي طراحي و اجرا شود که آب باران جاري شده از ناودان ها، حياط و معابر داخلي ملك به شبكه فاضلاب وارد نشود.

صالح با اشاره به این که در هنگام ساخت و ساز، تغيير نوع واگذاري انشعاب از حالت ساخت و ساز  به كاربري هاي ديگر امكان پذير نيست  تصریح کرد: لازم است ارزیاب ها این موضوع را به متقاضیان توضیح داده و تاکید کنند که  ملاک تبديل وضعيت كاربري املاك از حالت ساخت و ساز، اطمينان از عدم ورود آب  باران جاري شده از ناودان ها، حياط و معابر داخلي ملك به شبكه فاضلاب است.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،   مدیر مرکز ارتباط با مشتریان سامانه 122 اعلام کرد: در تاریخ 28 آذر ماه جاری، 79 مورد پس زدگی سیفون فاضلاب و 17 مورد گرفتگی منهول در شهرهای اصفهان، شاهین شهر، خمینی شهر، فلاورجان و فولادشهر به وقوع پیوست.

عباس عباسی خاک گفت: پس از ثبت وقوع حوادث مربوط به شبکه فاضلاب در سامانه 122،  بلافاصله در کوتاه ترین زمان ممکن از سوی شرکت آبفا به این حوادث رسیدگی شد.

وی  با بیان اینکه متولی ایجاد شبکه جمع آوری روان آب‌ها، شهرداری ها هستند، گفت:  شهرداری ها باید در محلات و خیابان های مختلف شهر  نسبت به ایجاد شبکه جمع آوری آب های سطحی و روان آب ها و حفر چاه های جذبی اقدام کنند. وی افزود: این کار علاوه بر پیشگیری از آب گرفتگی معابر موجب تقویت سفره های آب زیرزمینی نیز می شود.

عباسی خاک با بیان این که شرکت های آبفا مسئولیت واگذاری انشعاب فاضلاب به اماکن کمتر از تراز منفی 60 را ندارند گفت: مشترکین تراز منفی 60 نیز باید به منظور پیشگیری از پس زدگی فاضلاب هنگام بارندگی نسبت به نصب شیر یک طرفه فاضلاب و اطمینان از جهت عملکرد آن اقدام کنند.

مدیر مرکز ارتباط با مشتریان سامانه 122 افزود: بیشتر حوادث روز گذشته مربوط به مکان های زیر تراز منفی ۶۰  و یا انشعاب های بسیار قدیمی و یا غیرمجاز بوده است.

وی درباره پس زدگی فاضلاب در خیابان ها و واحد های مسکونی پایین تر از سطح معابر گفت: چون شبکه فاضلاب شهری فقط برای جمع آوری فاضلاب منازل مسکونی، واحد های تجاری و خدماتی طراحی شده، ورود روان آب ها به این شبکه موجب انسداد لوله ها و در نتیجه پس زدگی فاضلاب می شود.

وی افزود به همین دلیل از شهروندان محترم درخواست می شود هنگام بارندگی از برداشتن دریچه چدنی منهول های فاضلاب و هدایت آب باران به داخل آن ها خودداری کنند.

مدیر مرکز ارتباط با مشتریان سامانه 122 یکی دیگر از دلایل انسداد شبکه جمع آوری فاضلاب را نفوذ ریشه درختان به لوله های جمع آوری فاضلاب عنوان کرد و افزود: مردم و شهرداری ها باید از کاشت گیاهان آب دوست که ریشه آن ها موجب تخریب شبکه های آّب و فاضلاب می شود در نزدیکی خطوط انتقال آب و فاضلاب خود داری کنند.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،   این طرح‌ها شامل ((هوشمندسازی شبکه توزیع آب با استفاده از هوش مصنوعی))، ((طرح جامع خودکار تصفیه فاضلاب شهری به وسیله تالاب‌های هیبریدی))، ((شناسایی، تعیین مقدار و بررسی میزان حذف میکروپلاستیک‌ها در تصفیه‌خانه‌های آب))، ((مهندسی معکوس پمپ سرباره و ساخت دستگاه چربی‌گیر فاضلاب شهری))، ((طراحی و استقرار سامانه جامع تحقیقات آب و فاضلاب کشور))، ((طراحی و ساخت دستگاه ریشه‌بر توربینی قابل تنظیم))، ((تولید محلول پاک‌کنندگی چربی در تأسیسات آب و فاضلاب و صنایع مشابه))، ((کتاب اصول بهره‌برداری و نگهداری در تصفیه‌خانه‌های آب)) و ((کتاب تاریخ آب و فاضلاب اصفهان)) است که با حضور علی اکبر محرابیان وزیر نیرو از آن‌ها رونمایی شد.

طرح‌های یاد شده به همت تعدادی از مدیران و کارشناسان آبفای استان اصفهان و با همکاری چند تن از استادان و پژوهشگران دانشگاه‌های صنعتی و علوم پزشکی اصفهان در یک‌ سال اخیر به اجرا در آمده است.

علاوه بر این همزمان با گشایش جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو 1400، غرفه دستاوردهای پژوهشی آبفای استان اصفهان آغاز به کار کرد.

در این غرفه که به همت دفتر تحقیقات و توسعه فناوری شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برپا شده است طرح‌های تحقیقاتی شرکت در قالب کتاب، فیلم، عکس، بنر، ماکت و دستگاه‌های ساخته شده در فضایی به وسعت 24 متر مربع به نمایش در آمده است. این نمایشگاه از 29 آذر تا اول دی‌ماه سال جاری در محل پژوهشگاه وزارت نیرو پذیرای علاقه‌مندان است.

در این نمایشگاه، شرکت‌های آب و فاضلاب، آب منطقه‌ای، برق و نیروگاه‌های سراسر کشور، جدیدترین دستاوردهای تحقیقاتی خود را در قالب بیش از 30 غرفه و در فضایی به وسعت 1600 مترمربع به نمایش گذاشته‌اند.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، میثم جعفرزاده که برای حضور در “نخستین همایش منطقه ای آب مایه حیات” به شهر تاریخی زواره از توابع شهرستان اردستان سفر کرده بود از نزدیک در جریان مراحل آبرسانی به هفت روستای این مجتمع قرار گرفت.
مجتمع روستایی همبرات شامل 32 روستاست که در مرحله نخست، آب پایدار هفت روستای کسوج، بلهور، گله انجیر، سریجهن، سرهنگچه و خرم آباد تامین می شود.
برای آبرسانی به این هفت روستا به 17 کیلومتر لوله گذاری، حفر یک حلقه چاه، احداث یک ایستگاه پمپاژ، 5 حوضچه فشار شکن و یک مخزن 50 متر مکعبی نیاز است که در مدت 40 روز تاکنون 15 کیلومتر از این خط انتقال با قطرهای 75 و 90 میلیمتر به صورت امانی اجرا شده است.
با بهره برداری از این طرح 400 خانوار روستایی از آب شرب پایدار برخوردار می شوند و آبرسانی سیار به 7 روستای مجتمع همبرات حذف می شود.
گفتنی است برای آبرسانی به هر 32 روستای مجتمع همبرات اردستان به 37 کیلومتر لوله گذاری نیاز است.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از3
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سرتیپ پاسدار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  بهزاد بهادرانی
به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،مدیرعامل فولاد
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، افشین رضایی 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مهدی کوهی در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، استاندار اصفهان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در پی اقدامات
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مسعود حیدری اظهار کرد: پروژه مشارکتی مجموعه بازار بزرگ موتورسیکلت و دوچرخه اصفهان در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در ادامه نشست‌های ماهانه رئیس‌جمهور با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سرتیپ پاسدار غلامحسین هاشمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس در لشکر امام حسین (ع) که به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  بهزاد بهادرانی گفت: ارزش‌آفرینی برای ذی‌نفعان از طریق تولید ایمن، اقتصادی، به‌موقع و
به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،مدیرعامل فولاد مباکه اظهار داشت: فولاد مبارکه به‌عنوان پیشران توسعه اقتصادی کشور ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در پیامی با ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مسعود حیدری اظهار کرد: پروژه مشارکتی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سرتیپ پاسدار غلامحسین هاشمی از ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  بهزاد بهادرانی گفت: ارزش‌آفرینی برای ...
به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،مدیرعامل فولاد مباکه اظهار داشت: فولاد
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…