نمایش موارد بر اساس برچسب: آب

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، این مخازن را شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با هزینه ای بالغ بر 6 میلیارد و 700 میلیون ریال در روستاهای خیرآباد، دولت آباد، زینت آباد و یزدآباد از توابع شهرستان کویری کوهپایه احداث کرده است.

با بهره برداری از این سه مخزن 19 خانوار روستایی با جمعیت 32 نفر از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره مند شدند و آبرسانی سیار به آن ها متوقف گردید.

در عملیاتی دیگر در شهرستان کوهپایه، مخازن 400 متر مکعبی زفره، 300 متر مکعبی ورتون، 200 متر مکعبی ایستگاه پمپاژ نصرتیه و 30 مترمکعبی مزرعه عبدالله شستشو و گندزدایی شد.

به دنبال یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی از سال 1398 کار خدمت رسانی به روستاهای محروم استان اصفهان سرعت بیشتری یافته است.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، در این همایش که روز پنجشنبه 25 آذرماه همزمان با روز پژوهش به همت بخشداری زواره و با حمایت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در شهر کویری زواره برگزار شد بیش از 100 نفر از مسئولان ،کارشناسان، نخبگان و استادان حوزه آب کشور موضوعاتی همچون تغییر سبک زندگی و تببین فرهنگ استفاده صحیح از آب، جدی گرفتن بحران کم آبی در کشور و عزم جدی مسئولان و مردم برای مقابله با بحران کم آبی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

ارائه 4 مقاله کاربردی به صورت سخنرانی
دبیر اولین همایش منطقه ای آب مایه حیات گفت: این همایش با هدف انعکاس وضعیت کاهش سطح آب های زیرزمینی و فرونشست زمین همزمان با روز پژوهش در سالن دکتر علی شریعتی زواره برگزار شد.
محمد رضا شواخی زواره افزود: از 33 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش 15 مقاله بررسی و تایید و 4 مقاله به صورت سخنرانی ارائه شد.
وی گفت: آقایان دکتر بهرام نادی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، دکتر علی طالبی استاد دانشگاه یزد و رئیس انجمن آبخیزداری ایران، دکتر مسعود نصری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد و دکتر رضا اسلامی مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی استان اصفهان در مقالات خود وضعیت حوزه های آبخوان اصفهان، کاشان، نطنز و اردستان و زواره را به صورت علمی تبیین و راهکارهای علمی برون رفت از این بحران را ارائه کردند.

حل مشکل آب کشور نیازمند نگاه جهادی است
مشاور وزیر نیرو و رئیس قرارگاه جهاد آبرسانی کشور در این همایش گفت: در حال حاضر موضوع آب به بحران ملی تبدیل شده و خروج از این بحران نیازمند نگاه ملی و وحدت مردم و مسئولان علمی و اجرایی است.
میثم جعفرزاده افزود: همانگونه که در حادثه سیل خوزستان و زلزله سر پل ذهاب، همه کشور از جمله استان اصفهان به یاری مردم حادثه دیده شتافتند، اکنون نیز برای حل مشکلات ناشی از خشکسالی باید همه کشور با نگاه جهادی وارد عمل شوند.
وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع آبرسانی پایدار به روستاها اشاره کرد و گفت: به رغم تحریم ها و محدودیت اعتبارات، خوشبختانه آبرسانی به 10 هزار روستا در کشور با کمک قرارگاه جهادی امام حسن در یک بازه زمانی سه ساله آغاز شده است.
جعفر زاده گفت: به همت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان، تعدادی از روستاهای شهرستان اردستان نیز مشمول اعتبارات محرومیت زدایی شد و کار آبرسانی پایدار به روستاهای این شهرستان آغاز شده است.
وی استفاده از ظرفیت خیربن در اجرای طرح های آبرسانی را یکی دیگر از سیاست های وزارت نیرو عنوان کرد و افزود: هم اکنون شورای خیرین آبرسان در بالاترین سطح تشکیل شده تا بتوان همچون خیرین مدرسه ساز در بخش آبرسانی به روستاها و مناطق محروم نیز از ظرفیت خیرین استفاده کرد.

اردستان پیشتاز در نصب کنتورهای هوشمند در بخش کشاورزی
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی در این همایش گفت: در سال های اخیر مسئولان منطقه اردستان تمام تلاش خود را در خصوص مصرف بهینه آب در تمام بخش ها صرف نمودند.
سید صادق طباطبایی نژاد افزود: از سال 1396 تاکنون هیچ گونه مجوزی برای توسعه صنایع آب بر در این شهرستان صادر نشده و بارگذاری جدیدی بر منابع آبی این منطقه صورت نگرفته است.
وی افزود: در بخش کشاورزی هم اردستان نخستین شهرستان کشور بود که کار نصب کنتورهای هوشمند روی چاه های کشاورزی را انجام داد و میزان برداشت آب را از 24 به 8 ساعت در شبانه روز کاهش داد.
وی با بیان این که اقداماتی در خصوص کاشت گیاهان کم آب بر نظیر پسته و زعفران در اردستان صورت گرفته است گفت: با وجود این باید تلاش ها در جهت اصلاح الگوی کشت و کاهش هدر رفت آب در بخش کشاورزی ادامه یابد.
نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی همچنین به آبرسانی سیار به 65 روستای این شهرستان اشاره کرد و از اقدام شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در آغاز عملیات اجرایی طرح آبرسانی پایدار به 19 روستا از 32 روستای مجتمع روستایی همبرات با استفاده از منابع داخلی و بدون داشتن ردیف بودجه ای قدردانی کرد.
وی در عین حال بر اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب شهرهای اردستان، مهاباد و زواره تاکید کرد.

اصفهان که پیشتاز کمک رسانی در حوادث غیرمترقبه بوده است اکنون انتظار یاری در حل مشکلات ناشی از خشکسالی دارد
در ادامه این همایش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: استان اصفهان همواره در مهار بحران های ناشی از وقوع حوادث غیر مترقبه در سراسر کشور پیشتاز بوده است و اکنون که 15 ماه از خشک شدن متوالی زاینده رود می گذارد، 600 هزار اصله درخت دچار تنش آبی شده اند، 16 کانون گرد و غبار در استان شکل گرفته است و آبرسانی به بسیاری از شهرها و روستاهای استان به صورت سیار انجام می شود، از همه کشور درخواست همراهی و کمک برای رفع مشکلات ناشی از خشکسالی را دارد.
منصور شیشه فروش با اشاره به لزوم احیای رودخانه زاینده رود اعلام کرد: انتظار می رود مسولان امر در وزارت نیرو با روحیه جهادی، احیای این رودخانه را عملیاتی کرده تا آثار ناشی از وقوع خشکسالی در استان اصفهان به حداقل برسد.

تخصیص آب از خلیج فارس می تواند معادن اردستان را فعال سازد
فرماندار شهرستان اردستان نیز حفظ تمدن منطقه اردستان را اولویت اول مسئولان این شهرستان دانست و گفت: باید شرایط زیست مردم را که همان شرایط مطلوب اقتصادی و ادامه حیات مردم است فراهم سازیم.
حمیدرضا تاملی با بیان این که سال هاست هیچگونه مجوزی برای توسعه صنعت در اردستان صادر نشده است و این مسئله نباید موجب عقب ماندگی شهرستان بشود گفت: شهرستان اردستان ظرفیت خوبی در بهره برداری از ذخایر معدنی به ویژه مس دارد و اگر بتوان سهمی از خط انتقال آب خلیج فارس به مرکز کشور برای این منطقه تخصیص داد شاهد شکوفایی معادن و طرح های اشتغالزا خواهیم بود.

اصفهان پایین ترین سرانه مصرف و کمترین میزان آب بدون درآمد در کشور را دارد
مدیرعامل آبفای استان اصفهان نیز برگزاری این همایش را بیانگر نگاه مدبرانه و عاقلانه مردم و مسئولان استان اصفهان به مقوله آب دانست و گفت: این همایش نشان داد نگاه مردم شهرستان اردستان به آب نگاه سازگارانه و مدیریت آب در شرایط خشکسالی است.
هاشم امینی گفت: در ۱۲ سال گذشته زیرساخت های لازم برای خدمات رسانی در بخش آب و فاضلاب در تمام نقاط استان گسترش یافته است.
وی کاهش مصرف سرانه آب در اصفهان را یکی از عوامل تأمین پایدار آب شرب مردم دانست و اعلام کرد: در سال 1386 سرانه مصرف آب در اصفهان 189 لیتر در شبانه روز بود که با فرهنگ سازی و همکاری خوب مردم، این رقم در سال 1398 به 157 لیتر در شبانه روز رسید.
امینی ارتقاء سطح خدمات آبفا در روستاها را ضروری دانست و بیان کرد: پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی در اصفهان با اجرای طرح 300_100 که در حقیقت اصلاح و توسعه 300 کیلومتر شبکه آبرسانی روستایی در مدت 100 روز بود، زیرساخت‌های لازم برای ارتقاء خدمات در روستاها بیش از پیش فراهم شد.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان این که با استفاده از فناوری های جدید زمینه خدمات رسانی مستمر در شهرها و روستاها فراهم شده است تصریح کرد: استفاده از سامانه های تله متری و تله کنترل، بازسازی خطوط انتقال و شبکه های توزیع آب موجب شد تا میزان هدررفت و آب بدون درآمد در مناطق تحت پوشش آبفای استان اصفهان از 31 به حدود 18 درصد برسد که جزو کمترین ها در کشور به شمار می رود.

نهایی شدن الگوی کشت در استان اصفهان
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان در این همایش از به روز رسانی سند ملی آب در استان اصفهان خبر داد و گفت: الگوی کشت در استان اصفهان نهایی شده و قرار است این الگو در شورای برنامه ریزی استان مصوب شود.
مهرداد مرادمند در عین حال اعتبارات بخش آبیاری های نوین را کافی ندانست و گفت: الگوی کشت 10 الزام دارد که باید از آن حمایت شود.
وی افزود: اگر محدودیت هایی برای بخش کشاورزی وضع می شود باید کمک هایی نیز برای جبران خسارت و ادامه زندگی کشاورزان نیز در نظر گرفت.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت الله غلامی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته حدود چهار هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان اعتبار عمرانی در سطح استان در بخش‌های مختلف هزینه شد.

وی افزود: بیشتر پروژه‌های اجرا شده به صورت زیربنایی در بخش‌های آب، راه، راه‌آهن و کشاورزی بود که برای بخشی از پروژه‌ها نیز از محل تبصره ۱۹ استفاده شد.

معاون فنی و عمرانی استاندار اصفهان تصریح کرد: ۱۱۳ شهرداری در سطح استان با اعتبار ۹,۵۰۰ میلیارد تومان پروژه‌های خود را در سال گذشته اجرا کردند که ۷۰ درصد پروژه‌ها عمرانی بود.

غلامی ادامه داد: سال گذشته بیش از پنج هزار پروژه با اعتبار شش هزار میلیارد تومان فقط در دهه فجر و هفته دولت اجرا شد که در سال جاری شاهد رشد ۲۰ درصدی اعتبارات بودیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال جاری بیش از ۱۳ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در بخش‌های مختلف در استان خواهیم داشت.

وی با اشاره به موضوع انتقال آب از دریای عمان و خلیج فارس، اظهار کرد: میزان بارش برف در زاگرس کاملاً مشخص است و تغییر اقلیم را به سمت و سوی تأمین منابع آب از مناطق دیگر سوق می‌دهد؛ باید در استان برای تأمین منابع آب تلاش کنیم که به همین منظور مطالعاتی در این راستا انجام شده است.

معاون استاندار اصفهان با اشاره به پروژه انتقال آب از خلیج فارس گفت: در این ارتباط باید دو تفاهم نامه کلی تدوین می‌شد تا بتوانیم از برق نیروگاه استفاده و آب را منتقل کنیم که این تفاهم‌نامه با وزارت نیرو امضا شد؛ البته استان یزد نیز در کنار اصفهان قرار گرفت.

غلامی ادامه داد: برای اینکه آب را وارد سیستم دستگاه آب‌شیرین‌کن کنیم، باید دمای آب را افزایش می‌دادیم که خوشبختانه فرایند انتقال آب نهایی شده و امیدواریم ۹۳۰ کیلومتر مسیر را به خوبی پیش ببریم.

وی با بیان اینکه امور مربوط به زمین ۱۰۰ هکتاری بندر سیریک مجاور نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی برای اجرای پروژه آب شیرین‌کن انجام و نهایی شده است، تصریح کرد: برای بخش اول مسیر انتقال آب که باید از بندرعباس عبور کند، تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای بین استانداران اصفهان، یزد و هرمزگان امضا شده است.

معاون استاندار اصفهان افزود: با توجه به اینکه بخشی از سرمایه‌گذاران این طرح فولاد مبارکه، ذوب آهن، پالایشگاه و نیروگاه هستند، برای تأمین حدود ۳۰۰ هزار تن ورق اقدامات لازم انجام شده و بی شک انتقال ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب از خلیج فارس به اصفهان اتفاق می‌افتد.

غلامی اظهار کرد: با تحقق طرح انتقال آب، تمام صنایع استان بی نیاز از آب حوضه زاینده‌رود خواهند شد و حقابه کشاورزان نیز به آنها داده خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه برای نخستین بار حقابه کشاورزان و خسارت خشکسالی را پرداخت خواهیم کرد، گفت: پیشنهاد یک هزار و ۳۰۰ میلیاردی حقابه کشاورزان به دلیل محدودیت تأمین بودجه به ۶۰۰ میلیارد تومان کاهش یافته که در صورت تصویب این رقم در دولت، بخش اول پرداخت حقآبه‌ها محقق خواهد شد.

معاون استاندار اصفهان با اشاره به پروژه بهشت آباد، گفت: عملیات اجرایی پروژه بهشت‌آباد سال ۹۰ با انتخاب پیمانکار آغاز و ۶۰۰ متر اولیه تونل حفاری شد؛ پس از آن بنا به دلایل سیاسی کار تعطیل شد و تا سه سال پیش موضوعات فقط پیرامون اختلافات مطرح بود تا اینکه موضوع به وزارت نیرو کشیده شد و دستور قاطع ریاست جمهوری وقت در این باره صادر شد.

وی با بیان اینکه برای این تونل سیستم پیشرفته سگمنت گذاری بدون اینکه قطره آب از حفاری وارد تونل شود، در حال اجرا است، گفت: تی. بی. ام‌های پیشرفته بدون اینکه خطری متوجه چشمه‌ها و قنوات شود حفاری را ادامه می‌دهد و در حال حاضر همه چیز برای بهشت‌آباد آماده است؛ البته بهانه مجوزهای زیست محیطی مطرح شد که با جلسات پی‌درپی در سازمان حفاظت محیط زیست تونل ۶۵ کیلومتری به سه قسمت شامل ۱۵ کیلومتر در اصفهان، ۴۰ کیلومتر قسمت میانی که مطالعات آن باید تکمیل شود و ۱۳ تا ۱۵ کیلومتر قسمت انتهایی تقسیم شد.

معاون فنی و عمرانی استاندار اصفهان تاکید کرد: اگر اجازه کار تونل صادر شود، ظرف مدت سه سال با سه تی بی ام و تکنولوژی‌های به روز می‌توان این پروژه را به اتمام رساند زیرا با اجرا نشدن این پروژه ۲۵۰ میلیون مترمکعب آب طی ۱۰ سال گذشته را در استان از دست دادیم.

منتشرشده در سیاست

حسن ساسانی  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تمام پیشرفت‌های فیزیکی و ریالی پروژه‌های آبی استان از جمله سامانه دوم آبرسانی، کوهرنگ و بهشت‌آباد را مدیون استاندار فعلی اصفهان هستیم.

وی افزود: سد زاینده‌رود در ماکزیمم ارتفاع یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون متر مکعب ظرفیت دارد، اما در حال حاضر کمتر از ۱۵ درصد معادل ۲۲۴ میلیون مترمکعب آب در آن وجود دارد که با این حجم باید آب مورد نیاز سه استان را در بخش کشاورزی، صنعت و شرب را تأمین کنیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت: متوسط بلند مدت مخزن سد زاینده‌رود ۷۴۰ میلیون مترمکعب است که در حال حاضر کاهش ۶۹ درصدی حجم مخزن سد را شاهد هستیم.

ساسانی با اشاره به سامانه دوم آبرسانی، گفت: این پروژه، یک ابر پروژه محسوب می‌شود؛ البته برای رفع بخشی از نیازهای آبی با کمک استاندار می‌توانیم تا نیمه نخست مهرماه فاز اضطرار را بهره‌برداری کنیم. ۳۴ کیلومتر خط لوله اجرا شده و کاری بزرگ صورت گرفته و در حال نصب فونداسیون هستیم تا با بهره‌برداری از این بخش تا حدودی مشکل آبی را حل کنیم.

وی اظهار کرد: مشکل پایداری سد کوهرنگ را داشتیم که پیگیری لازم در این رابطه انجام شده است؛ اگر مشکل نداشتیم سد بتنی دو قوسی آماده آبگیری بود که با تکمیل آن می‌توانیم ۷۰ میلیون مترمکعب آب را به حوضه زاینده‌رود منتقل کنیم.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان ، محمود چیتیان افزود: با توجه به مباحث مطرح شده در جلسه شورای تأمین استان اصفهان و مصوبات جلسه شورای سازگاری با کم آبی استان مقرر شد در قالب احجام پیش بینی شده در برنامه منابع و مصارف ابلاغی شرکت مدیریت منابع آب، رهاسازی آب صرفاً برای باغات غرب و شرق اصفهان انجام شود. چیتیان با بیان این که با پایان دوره آبیاری باغات غرب اصفهان از شامگاه نوزدهم تیرماه برای آبیاری باغات شرق اصفهان آغاز می شود، تصریح کرد: به مدت 10 روز آب به سمت باغات شرق رهاسازی می شود.

وی با تأکید بر حفظ و تأمین مطمئن آب شرب اصفهان بزرگ، خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان حجمی غیر از حجم مندرج در برنامه ابلاغی منابع و مصارف جهت باغات، از سد زاینده رود برداشت نخواهد شد.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، همچنین این شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ابراهیم محمدی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، یزدی زاده با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد جعفر صالحی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سردار"محمدرضا
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به بیانات مقام ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز- چهارشنبه (۶ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی گزارش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مصطفی نباتی‌نژاد  اظهار کرد: زمانی که شهروندان اصفهانی بخواهند از حوزه گردشگری درآمد
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید رضا مرتضوی در دیدار  با  شماری  از هنرمندان و فرهیختگان اصفهانی با اشاره به سفر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد نورصالحی در گردهمایی اعضای باشگاه شهراندیشان که با هدف ارائه پیشنهادها و ایده‌ها
ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه دوره ششم طبق برنامه ۲۰ ساله‌ای که در دوره اول

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز-
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مصطفی نباتی‌نژاد  اظهار کرد: زمانی که ...
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید رضا مرتضوی در دیدار  با  شماری  از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد نورصالحی در گردهمایی اعضای باشگاه
ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…