آشنایی 900 دانش آموز روستایی با روش های صرفه جویی آب

در ادامه برگزاری برنامه های پانزدهمین جشنواره فراگیری نخستین واژه - آب در استان اصفهان، بیش از 900 دانش آموز از روستاهای بخش چنارود و مشهد کاوه شهرستان چادگان در این جشنواره شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر امور آب و فاضلاب منطقه چادگان هدف از برگزاری این جشنواره را نهادینه کردن مصرف درست آب میان دانش آموزان که آینده سازان کشور هستند عنوان کرد و افزود: انتظار می رود دانش آموزان به مباحثی که در خصوص راهکارهای مصرف درست آب در این برنامه ارائه  می شود خوب توجه نمایند و  به عنوان حامی و دوستدار آب، ضمن رعایت صرفه جویی، به خانواده و اطرافیان خود نیز  این مسئله مهم را توصیه کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به روند کاهشی بارندگی ها در چند سال اخیر  وظفیه تک تک ماست که از هر قطره آب به خوبی مراقبت کنیم و این کار فقط با مصرف بهینه آب امکان پذیر می شود.

محمدرضا یبلویی در بخش دیگری از سخنان خود، به اقدامات صورت گرفته توسط این شرکت در بخش های آب و فاضلاب، به ویژه در حوزه روستایی پرداخت و گفت: علیرغم این که خدمات رسانی به روستاها به دلیل وجود برخی از مشکلات، کار آسانی نیست؛ اما خدمتگزاران مردم در آبفای استان اصفهان با تعهد و وظیفه ای که برعهده دارند  این امر را به خوبی انجام داده و خدمات آبفا را در سرتاسر شهرستان دسترس مردم قرار دهند.

وی اظهار داشت: طی سال 1401،  12 هزار متر اصلاح و توسعه شبکه آب در 10 روستای منطقه چادگان انجام شد و احداث مخازن جدید آب در این منطقه نیزدر دستور کار قرار دارد.

مدیر آبفای چادگان به احداث تصفیه خانه فاضلاب درشهر چادگان اشاره کرد و خاطر نشان ساخت:  روش تصفیه فاضلاب در این تصفیه خانه یکی از پیشرفته ترین روش های تصفیه در دنیاست و پساب آن با بهترین کیفیت در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

در ادامه، رئیس آموزش و پرورش شهرستان  چادگان گفت: در حال حاضر بیش از 3 هزار و500 دانش آموز در مقطع ابتدایی در این شهرستان مشغول به تحصیل هستند و سعی شده است آموزش های لازم در خصوص مصرف بهینه آب به آنها در طول سال تحصیلی ارائه شود.

فریبا نادی خاطر نشان ساخت: برای دانش آموزان مقطع اول ابتدایی، هرساله برنامه ای تحت عنوان جشن آب برگزار می شود و در آن روش های صرفه جویی آب، مانند چگونه مسواک زدن با یک لیوان آب و مباحثی از این قبیل به دانش آموزان آموزش داده می شود.

وی ادامه داد: جشنواره فراگیری نخستین واژه - آب  در ترویج مصرف بهینه  در میان دانش آموزان و خانواده ها بسیار موثر است؛ چرا که در این برنامه هنرمندان با اجرای برنامه های شاد و آموزنده  راه های مصرف درست آب را به دانش آموزان یادآور می شوند و یقیناً با این روش، بهتر می توان نکات لازم را به دانش آموزان آموخت.

دانش آموزان شرکت کننده در جشنواره نیز  ضمن ابراز خرسندی و رضایت از اجرای پانزدهمین دوره از جشنواره فراگیری نخستین واژه در آن  منطقه گفتند: به عنوان حامی آب اجازه نمی دهیم  دوستان و اعضای خانواده مان آب را  بی رویه مصرف کنند، چون که ما مراقب آب هستیم و آب متعلق به همه است و باید در اختیار آینده گان هم قرار گیرد.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،. مهدی نصر از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن مرادمند با
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرهاد امین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرداد دادخواه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسن ساسانی از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سرپرست معاونت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ابوالقاسم عسکری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،. مهدی نصر از چهره های ماندگار صنعت فولاد ومعاون سابق برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی آبفای استان اصفهان:حسین اکبریان با اشاره به این که این مجتمع ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن مرادمند با اشاره به برنامه‌های هفته پژوهش اظهار داشت: مقوله پژوهش و فناوری در ...
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرهاد امین دهقان، در حاشیه دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا درجمع خبرنگاران گفت: ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرهنگ پاسدار حسن امینی جانشین لشکر ۱۴ امام حسین(ع) ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، جمسعود سامی با اشاره به برگزاری نخستین کنگره انجمن علمی تغذیه ایران اظهار کرد: برپایی

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،. مهدی نصر از چهره های ماندگار صنعت فولاد
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی آبفای استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن مرادمند با اشاره به برنامه‌های هفته
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرهاد امین دهقان، در حاشیه دومین ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرهنگ پاسدار حسن امینی جانشین لشکر ۱۴ ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، جمسعود سامی با اشاره به برگزاری نخستین
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…