به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مرتضی ایمانی راد در این وبینار که با همکاری اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، با بیان اینکه با انتخاب بایدن  و قدرت گیری مجدد دموکرات ها درآمریکا، بخشی از فشارها و تحریم های تحمیل شده بر اقتصاد ایران کاهش خواهد یافت، افزایش درآمدهای ارزی کشور و رفع نسبی چالش های بازار ارز را در سال 1400 محتمل دانست و افزود : کاهش نسبی نرخ ارز در سال 1400 و قرار گرفتن دلار در کانال زیر 25000 تومان بسیار محتمل است اما با توجه به ترجیح دولت به تثبیت بازار ارز، کاهش آن تا  زیر 20 هزار تومان چندان محتمل نیست.

 این تحلیلگر ارشد بازارهای مالی با پیش بینی رکود بازار مسکن در سال آینده تاکید کرد: علاوه بر رکود، کاهش قیمت  های واقعی و  اسمی در این بازار نیز محتمل خواهد بود. وی سرمایه گذاری در بازارهای ارز و طلا را در سال 1400 پر ریسک خواند و تصریح کرد: در بازارهای بین المللی بازار سهام می تواند گزینه بهتری برای سرمایه گذاران فعالان اقتصادی باشد.  وی با پیش بینی رشد شاخص در بازار بورس گفت: روند بازار بورس صعودی خواهد بود اما رشد دو سال اخیر شاخص کل در این بازار تکرار نخواهد شد. وی فشار نرخ بهره را یکی دیگر از چالش های اقتصاد ایران در سال 1400 دانست.

ایمانی راد در ادامه، آینده اقتصاد جهان را در اختیار رمز ارزها دانست و تاکید کرد : به رغم بالا بودن ریسک این بازار، ورود بانک ها و موسسات مالی معتبر به بازار رمز ارزها سبب افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین و عبور آن از مرز 40 هزار دلار شده است. وی در ادامه ورود به بازارهای صادراتی و اخذ درآمد ارزی و  همچنین سرمایه گذاری برای کالاهای جایگزین واردات را استراتژی مناسب شرکت ها برای سال آینده دانست و گفت: به دلیل ریسک بالای بازارهای طلا، ارز و مسکن، سرمایه گذاری بیشتر بر موجودی کالا در سال آینده پیشنهاد  می شود.

این پژوهشگر اقتصادی افزود: توصیه می شود فعالان اقتصادی بازار خدمات را در رأس فعالیت های اقتصادی خود قرار دهند با  این شرط که در این حوزه نوآوری داشته باشند . وی تاکید کرد: در آینده اقتصاد جهان در اختیار شرکت هایی خواهد بود که با هوش مصنوعی و تکنولوژی های نوین واردبازار می شوند . ایمانی راد در پایان سخنان خود تاکید کرد: سال آینده با توجه به نا مشخص بودن بسیاری از مولفه های تاثیر گذار بر اقتصاد، وارد دوران عدم قطعیت می شویم و باید پویایی بیشتر را در تصمیم گیری ها لحاظ نموده و از برنامه ریزهای هزینه بر و بی فایده میان مدت و بلند مدت پرهیز نماییم.

فرزاد هاشمی، پژوهشگر اقتصادی نیز در این وبینار با پیش بینی عبور شاخص بازار بورس در سال 1400 از مرز دو میلیون واحد تصریح کرد: بازار بورس در 6 ماهه دوم این سال رونق بیشتری خواهد داشت .

وی میزان فروش نفت خام  ایران در سال 1400 را یکی از فاکتورهای مهم درکسب درآمدهای ارزی و تعیین سمت و سوی اقتصاد ایران دانست و افزود: افزایش چشمگیر درآمدهای نفتی  و تحقق فروش2.3 میلیون بشکه نفت در سال 1400  چندان محتمل نخواهد بود و کسری بودجه بالا در این سال قابل پیش بینی است.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه که به بررسی پیشنهادات اعضاء در خصوص وظایف و ساز و کارهای اجرایی این دفتراختصاص یافت، اکبر لباف، رئیس کمیسیون انرژی، صنایع پالایشی و پتروشیمی اتاق بازرگانی اصفهان تشکیل دفتر انرژی های تجدید پذیر را نتیجه پیگیریهای کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی اصفهان و تصویب تشکیل آن در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان بیان کرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان هدف از راه اندازی این دفتر را متمرکز نمودن فعالیت های دستگاه های مختلف استان در حوزه انرژی های تجدید پذیرعنوان و ابراز امیدواری کرد با حمایت اتاق بازرگانی و استانداری بتوان اقدامات موثری در این حوزه در سطح استان انجام داد. 

در ادامه جلسه ایجاد مکانیزم تشویقی برای تولید محصولات موردنیاز انرژیهای تجدید پذیر، کمک به تکمیل زنجیره تأمین انرژیهای خورشیدی، ایجاد هم افزایی در اقدامات صورت گرفته در سطح استان در حوزه انرژی و کمک به رفع چالش های این حوزه، تشویق بخش خصوصی به ایجاد سامانه های 100 کیلو وات در شهرک های صنعتی و الزام ارگان های دولتی به نصب پنل های خورشیدی از جمله اهداف راه اندازی این دفتر در اتاق بازرگانی اصفهان عنوان شد.

همچنین تاکید شد: ایجاد مشکلاتی در چرخه واگذاری زمین و وجود مشکلاتی در تامین منابع مالی در این حوزه از جمله مشکلات ورود سرمایه گذاران به بحث انرژیهای تجدید پذیر بوده که با تعامل و همکاری هر چه بیشتر دستگاه های اجرایی مربوطه وبا حمایت استانداری و پارلمان بخش خصوصی اصفهان  می توان این موارد را مرتفع نمود.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان جلسه ای در خصوص پیگیری مصوبات سفر اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت به اصفهان در راستای کمک به رفع مشکلات فعالان اقتصادی استان در حوزه های تجارت بین الملل، معادن، صنایع و شهرک های صنعتی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، ضمن ابراز خرسندی از تعامل مطلوب و قابل تحسین استانداری، سازمان صمت و اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم فعالیت اتاق، عنوان شد: نتایج این تعاملات مثبت، افزایش سطح رضایتمندی فعالان اقتصادی استان از اتاق بازرگانی و مجموعه صنعت، معدن و تجارت است.

همچنین تاکید شد تشکیل شوراها و ستادهای مختلف برای پیگیری امور فعالان اقتصادی گواهی برتلاش مسئولین دولتی و بخش خصوصی در این حوزه است.

همچنین در این جلسه فرایندهای مرکز فوریت های شبانه روزی کسب و کار و سرمایه گذاری در اصفهان تشریح و تاکید شد: هدف از تشکیل این مرکز تسریع و تسهیل رفع مشکلات فعالان اقتصادی با هماهنگی و همراهی دفاتر بهبود محیط کسب و کار دستگاه های اجرایی و اتاق بازرگانی اصفهان از طریق بررسی و پایش اطلاعات، صحت سنجی پرونده های حل شده و اعلام نتیجه همچنین ارجاع متناسب پرونده های حل نشده به میز اتاق در سازمان صمت، ستاد تسهیل،  کمیته حمایت قضایی، میز اتاق در بانک مرکزی و وزرات صمت و سایر مجامع و شوراهای استانی  است. 

در این جلسه با تاکید بر اینکه عده کمی از فعالان اقتصادی از ابزارها و ظرفیت های موجود در استان برای رفع مشکلات خود مطلع هستند، بر آگاهسازی فعالان اقتصادی از پتانسیل های موجود در استانداری، سازمان صمت و اتاق بازرگانی تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان ، در این نشست که  با رعایت کامل ضوابط و شیوه نامه های   محافظتی در برابر شیوع کرونا برپا شد ، حاضرین  مشکلات خود را مطرح کردند  و و از وزیر صمت خواستند تا برای حل این  معضلات اقدام کند. رزم حسینی نیز این وعده را داد تا برای رفع این موانع اقدام کند و نتایج را  اعلام کند.

علیرضا  رزم حسینی در این نشست ، ضمن تشکر و تقدیر از زحمات رئیس اتاق بازرگانی اصفهان ، با تاکید بر این نکته که استان اصفهان در حوزه صنعت و تولید  رتبه ممتازی در سطح کشور دارد ، بیان کرد: اصفهان نقش خطیری که در اقتصاد  صنعتی کشور دارد،  و پیشرفتهای خوبی در حوزه صنعت ، معدن و تجارت داشته است. از این رو به دلیل  این  شرایط ویژه  همواره مورد توجه مقامات ملی بوده  و خواهد بود.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت از رتبه بسیار خوب اصفهان در زمینه رفع تعهد ارزی قدردانی کرد و گفت: با توجه به اقداماتی  دولت در ماه های گذشته در زمینه واردات  در قبال صادرات داشته است  ، در ماه های آینده شاهد افزایش  میزان صادرات خواهیم بود. وی تاکید کرد:  صادرکنندگان به منزله  مجاهدین اقتصادی هستند و  با وارد کردن ارز به کشور در نهایت منجر به افزایش تولید می شود از اینرو  وزارت صمت به دنبال  روان گری مسیر واردات و صادرات است.

رزم حسینی  ضمن بیان این نکته که کشور در حال حاضر در شرایط  خاصی قرار دارد گفت:  افزایش نرخ ارز موجب گرانی کالا ها شد . نقدینگی تولید شده در اقتصاد نیز  باعث شده است واسطه هایی درمیان تولید کنندگان و صادرکنندگان بوجود بیاید و   تورم بیشتری را رقم زده است با این وجود هدف ما افزایش کالا در بازار علیرغم تورم و گرانی هاست.

وزیر صنعت ، معدن ، تجارت همچنین  از عرضه  بسته  تامین مالی در حدود صد میلیارد تومان در بورس  با هدف  هدایت  بخشی از نقدینگی  به سمت تولید  و همچنین   برخی اقدامات وزارت صمت به منظور  هموار کردن راه برای فعالان اقتصادی در حوزه واردات صادرات خبر داد.

رزم حسینی در بخش دیگری از صحبت هایش در  خصوص بحث تفویض اختیار  به استان ها گفت : وزارت صمت این  سیاست  را  در دولت  دنبال خواهد کرد. علاوه بر این لازم است  متولی گری   رایزنان  بازرگانی  به اتاق های بازرگانی  محول شوند و با تدوین آیین نامه هایی از طریق  برگزاری انتخابات ، گزینش شده و  در کشورهای هدف به فعالیت بپردازند.

 وی  افزود: در ماههای اخیر در حدود 50 درصد صادرات کشور به 15 استان همسایه بوده است که اتفاق خیلی خوبی است و نشان دهنده  ظرفیت خوب این کشورها  برای صادرات است.

وزیر صمت  ابراز امیدواری کرد : روال صدور و تمدید کارت های بازرگانی با اقدامات انجام شده  مرحله به مرحله آسانتر شود و با استفاده از سامانه تجارت   تحول خوبی  در آینده کشور رقم بخورد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان استانداراصفهان  در ابتدای این جلسه ضمن تقدیر از حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت  در کارگروه های تسهیل در بخش صنایع نساجی، فولاد، خودرو سازان و قطعه سازان ، جلسه ویژه پلی اکریل، ابراز امیدواری نمود حضور ایشان منجر به رفع چالش های موجود در حوزه های مختلف شود.

عباس رضایی، همچنین خواستار تشکیل میز اصفهان در وزارت، صنعت، معدن و تجارت به منظور پیگیری و جمع بندی اجرایی مشکلات مطرح شده در جلسات امروز شد.

در ادامه رئیس اتاق بازرگانی اصفهان، با بیان اینکه صنعتگران شهر صنعتی اصفهان همواره وزارت صمت را ملجأ و پناهگاه خود می دانند، نحوه مدیریت وزیر در سمت استاندار خراسان رضوی را نوید بخش اعتماد وزیر وقت، به بخش خصوصی دانست.

مسعود گلشیرازی با تاکید بر اینکه فعالان اقتصادی حاضر در جلسه، به گواه اسناد و آمار موجود، نه تنها در رشد تولید ، حوزه صادرات و بهبود شاخص اشتغال خوش درخشیده اند ، بلکه  با ایفای 90 درصدی تعهدات ارزی عملکرد بسیار مطلوبی داشته و خود را وقف جامعه، کشور و ملت بویژه در دوران جنگ اقتصادی موجود نموده اند، گفت: امروز سند شرافت، ایثار اجتماعی و صنفی کسب و کار و تجارت فعالان اقتصادی به دست وزیر و استاندار اصفهان رونمایی خواهد شد.

رئیس اتاق اصفهان  در ادامه خواستار عملیاتی نمودن مدل سه گانه مدیریت مردم سالارانه اقتصاد مقاومتی، بصورت پایلوت در اصفهان شد و تصریح کرد: اگر تفویض اختیار به استان اصفهان ، سازمان صمت و اتاق بازرگانی از دست آوردهای این سفر قرار گیرد، از این اعتماد می توان به عنوان یک مدل موفق در طول زمان یاد کرد.

گلشیرازی در ادامه ضمن تشریح عملکرد اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم فعالیت به عنوان اتاق نسل سوم، رونمایی از شتاب دهنده صادراتی در سال گذشته و تربیت تیم های صادراتی جوان  و رونمایی از آغاز فعالیت شتاب دهنده تجارت الکترونیک و بازاریابی با حضور وزیر ، راه اندازی و تکمیل کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان و نمایشگاه بین المللی اصفهان به عنوان حلقه های تکمیل اقتصاد صادراتی و راه اندازی صندوق قرض الحسنه حمایت از فعالان اقتصادی و ورود به حوزه مسئولیت اجتماعی و انجام اقداماتی در خصوص بهداشت و درمان در دوران کرونا و تامین بسته های حمایتی را از جمله اقدامات اتاق اصفهان بیان کرد.

رئیس اتاق اصفهان همچنین ضمن ضرورت توجه ویژه به برند تجاری به عنوان لازمه و پیش نیاز صادرات، توجه به نهادینه کردن حضور رایزنان و دفاتر تجاری در بازارهای مقصد صادراتی را پیش مقدمه ایران صادراتی دانست.

گلشیرازی همچنین خواستار بازگرداندن سامانه کارت بازرگانی به اتاق های بازرگانی شد و پیشنهاد نمود: این سامانه به صورت پایلوت در استان هایی که حجم صادرات،تولید و صنعت کمتری دارند، اجرا شده و پس از احصاء مشکلات سامانه و رفع آن، در کل کشور تسری یابد.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در پایان سخنان خود بر ضرورت توجه به نوسازی صنایع کشور، معطل نماندن سرمایه گذاری، توجه به تعیین تکلیف جزء (د) بند 6 قانون بودجه سال 88 و توجه به تعیین تکلیف تسهیلات صندوق توسعه ملی و موضوع لزوم برقراری تعامل میان اتاق و وزارت صمت جهت حمایت از شتابدهنده های صادراتی تاکید کرد.

در پایان این مراسم از سندشرافت کسب و کار و تجارت فعالان اقتصادی اصفهان و همچنین شتابدهنده های تجارت الکترونیک و بازاریابی اتاق بازرگانی اصفهان رونمایی شد.

صفحه1 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، مدیر عامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  تخفیف طرح ملی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت الاسلام
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در  نشست خبری غیرحضوری «سه شنبه ها با رسانه» با
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان مهندس شهبازی مدیر منطقه 10 اظهار ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده رادیویی در خصوص لزوم تحقق شهر هوشمند، اظهار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی مصرف بخش خانگی بیان داشت: در صورتی که مصارف
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل از صادرکنندگان کشوری، ذوب آهن اصفهان به عنوان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه فاضلاب اصفهان اظهار داشت: یکی از محورهایی که در ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…