نمایش موارد بر اساس برچسب: اتاق بازرگانی

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان نود و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان همزمان با آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان اصفهان و با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران برگزار شد.

دراین جلسه شورا که  به بررسی مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه های تجارت، ارزی و مالیاتی اختصاص یافت، آقای دکتر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص برخی بخشنامه ها، مقررات و محدودیت ها که مورد گلایه صادرکنندگان بود، گفت: در دولت معتقدیم اگر امروز تصمیم گرفتیم، نباید تصمیم متضادی در خصوص آن دوباره اتخاذ کنیم و در صورت نیاز چند سال بعد اصلاحات درباره آن تصمیم داشته باشیم، همچنین دولت اعتقاد به سیاست گذاری دستوری ندارد.

واعظی با بیان اینکه طی سه سال گذشته کشور با جنگ تمام عیار اقتصادی روبرو بود، گفت: باید ارزی که صادرکنندگان کالا با آن صادر می کردند را به بانک مرکزی باز می گرداندیم تا کالای اساسی برای سفره های مردم تهیه می شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: در این شرایط ناچار شدیم طی سه سال گذشته از ارز صادرکنندگان استفاده کنیم و ما توانستیم با ارز صادراتی صادرکنندگان بخشی از مشکلات سفره و معیشت مردم را حل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه از نظر اقتصادی نرخ ارز ایران ۲۵ یا ۲۷ هزار تومان نیست، گفت: ما این کار را کردیم تا بتوانیم اقتصاد کشور را اداره کنیم تا امروز دشمنان بگویند که فشار حداکثری شکست خورده است.

.وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه شرایط در حال تغییر است، گفت: اگرچه تحریم ها کاهش نیافته، اما اکنون فروش و صادرات نفت در کشور روان شده است و امیدواریم این شرایط را پیش بریم.

وی اضافه کرد: کشور زمانی که نیاز به ارز دارد یا باید از کشور خارجی استقراض کند و یا از صادرکنندگان یا تولیدکنندگان، که انتخاب ما شما بودید.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با اشاره به برخی گلایه های صادرکنندگان در خصوص مشکلات پیرامون صدور ویزا گفت: امروز بسیاری از کشورهای دنیا به دلیل کرونا و موضوع سلامتی، در رابطه با ویزا مشکل دارند، این طبیعی است، اما با وزارت امور خارجه برای حل این موضوع به ویژه برای بهبود شرایط تولیدکنندگان و صادرکنندگان تلاش خواهیم کرد.

وی در مورد تفویض اختیار برخی مسائل به استان ها، گفت: معتقدم که مسئولان در استان ها موضوعات استان خود را بهتر تشخیص می دهند و این خوب است، اما تصمیم گیری در برخی موارد همچون ارز، ملی است، بنابراین نمی توان در استان ها جداگانه تصمیم گیری شود، اما آنچه را به استان ها تفویض می کنیم که نیاز به تصمیم ملی نداشته باشد.

تولیدکنندگان و صادرکنندگان افتخار کشور هستند

در ادامه عباس رضایی، استاندار اصفهان با بیان اینکه تولیدکنندگان و صادرکنندگان افتخار کشور هستند، وجود 72 شهرک صنعتی، 10 هزار بنگاه اقتصادی، تولید 45 درصد فولاد کشور،تولید 55 درصد مصنوعات طلای کشور، وجود بیش از 2200 واحد تولید سنگ و18 هزار واحد نساجی را علاوه بر فرصت و مولفه های مهم و تاثیرگذار اقتصادی، به واسطه تحریم های موجود، کرونا و کم آبی شدید، شمشیری دولبه و تهدیدی برای استان دانست.

وی کسب رتبه اول شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در بین شوراهای گفت و گوی کشور و اجرایی شدن 80 درصد مصوبات استانی و ظرفیت تولید روزانه بالغ بر 5 میلیون عدد انواع ماسک را از جمله مفاخر استان دانست.

رئیس شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان خواستار تدوین برنامه جامع صادرات برای ایجاد امکان صادرات تولیدات مازاد بر مصرف داخل، ایفای تعهدات دستگاه های دولتی و سر و سامان دادن به بازارپول وشبکه بانکی شد و پیشنهاد تفویض اختیار به استان ها در حوزه شورای معادن، کارگروه ماهیت استان ها و موضوعات مربوط به تنظیم بازار ، و تفویض اختیار کامل در مسایل مربوط به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و موضوعات ارزی فعالان اقتصادی را ارایه داد.

مشکلات فعالان اقتصادی با همکاری دولت و مجلس رفع شود

همچنین رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به مشکلات ناشی از عدم امکان بازپرداخت اقساط و تسویه تسهیلات ارزی واحدهای تولیدی از محل صندوق توسعه ملی و جزء "د " بند 6 قانون بودجه سال 1388 و منابع داخلی بانک ها به دلیل نوسانات ارزی پیش آمده ، پیشنهاد تمدید اجرای این قانون  را حداقل تا پایان سال 1400 مطرح نمود.

مسعودگلشیرازی با بیان اینکه در ستاد تسهیل تا پایان سال جاری به این واحدهای تولیدی مهلت داده شده است تصریح کرد: از ابتدای سال جاری بااتمام این مهلت، خیل عظیمی از تولیدکنندگان دچار بحران جدی خواهند شد و لازم است با همکاری دولت و مجلس راهکار رفع آن ارایه شود.

بروز کسر تخلیه که باعث تحمیل جرائم، ارجاع به تعزیرات و عدم آزاد سازی وثایق واردکنندگان  می شود و بعضا به دلیل اشتباهات ثبت کنندگان وزن مورد تعهد و وزن وارداتی دارای مغایرت است، موضوع دیگری بود که دراین جلسه عنوان شد. و پیشنهاد ابطال رویه جدید و بازگشت به رویه قبل به صورتی که هرگونه ابهام در خصوص کسر تخلیه با استعلام بانک های عامل از گمرک ترخیص کننده کالا مورد پذیرش بانک مرکزی قرار گیرد، ارایه شد.

دبیرشورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی همچنین تاخیر در ارائه اسناد حمل کالا و مشمول شدن واردکنندگان به پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز را موجب تحمیل هزینه های قابل توجهی به آنها دانست و خواستار رفع این موضوع توسط دولت برای واردکنندگان دارای عذر موجه شد.

عدم استرداد به موقع مالیات ارزش افزوده برای صادرکنندگانی که در موعد مقرر رفع تعهد ارزی نموده اند از موضوعات مالیاتی فعالان اقتصادی در این جلسه بود که رئیس اتاق اصفهان با تاکید بر اینکه این موضوع  سرمایه در گردش صادرکنندگان را مختل نموده است، خواستار استرداد مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان  بدون هیچ پیش شرطی در مهلت یکماهه مندرج در قانون شد. 

مسعودگلشیرازی در پایان سخنان خود با اشاره به مشکلات مربوط به ورود سازمان امور مالیاتی به تراکنش های قبل سال 95 بر توجه ویژه دولت به این موضوع و رفع این مشکل یکبار برای همیشه تاکید کرد.

به دنبال واگذاری سیاست های تجاری به وزرات صمت هستیم

آقای دکتر حمیدزادبوم، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران نیزدر خصوص موضوع تاخیر در ارائه اسناد حمل کالا توسط واردکنندگان مشمول شدن به پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز گفت: برخی بخشنامه های مربوط به واردات و صادرات درچارچوب سیاست های تجاری بوده که با توجه به شرایط ارزی کشور، بانک مرکزی مجبور به ورود شده و وزیر صمت به دنبال واگذاری سیاست های تجاری به وزرات صمت و عدم اجرای آن توسط بانک مرکزی است.

در پایان جلسه مقررشد پیشنهاد امکان بازپرداخت اقساط و تسویه تسهیلات ارزی واحدهای تولیدی از محل صندوق توسعه ملی تاپایان کرونا برای پیگیری به اتاق ایران ارایه شده و این موضوع از طریق نمایندگان مجلس نیز پیگیری شود. همچنین درخصوص موضوع تاخیر در ارائه اسناد حمل کالا توسط واردکنندگان مشمول شدن به پرداخت مابه التفاوت نرخ ارزنیز مصوب شد پس از احصاء مشکلات دیگر استان ها از سوی اتاق ایران به ستاد اقتصادی دولت ارایه شود.  در خصوص اخذ مالیات از تراکنش های بانکی بعد از سال 1395نیز مصوب شد در جلسه ویژه ای با حضور وزیر اموراقتصادی و دارایی ، رئیس اتاق اصفهان و چندتن از فعالان اقتصادی موضوع طرح ورفع شود.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان مسعود گلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در افتتاحیه این رویداد، ضمن تبریک ایام ماه رجب، گفت: شتاب دهنده بازاریابی و فروش در راستای پاسخ به نیاز مبرم فعالان اقتصادی اصفهان به نیروهای متخصص وکارآزموده در حوزه بازاریابی و فروش راه اندازی شد.

وی هدف از ایجاد شتاب دهنده های بازاریابی و فروش، صادرات و تجارت الکترونیک را ایجاد حلقه واسطی بین اعضاء اتاق و فارغ التحصیلان دانشگاهی در رشته های مرتبط برای پاسخ به نیازهای واحدهای صنعتی استان و کمک به توسعه کسب و کار اعضاء که عمدتا در حوزه تجارت بین الملل فعالیت دارند، عنوان کرد.

گلشیرازی گفت: برای گذر از دوران صنعتی به فراصنعتی، ملزم به توجه به حوزه خدمات هستیم که یکی از راه های آن تبدیل شدن به واسطه های فروش و صادرات کارآزموده و متبحراست.

وی در ادامه سخنان خود ضمن ابراز خرسندی از استقبال 6هزار نفر از رویداد های شتابدهنده بازاریابی و پذیرش قریب  200نفر  در رویداد تارگت ، توصیه نمود: از این فرصت مغتنم بهره برداری کنید.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان همچنین بر مرورمداوم و عملیاتی دروس بازاریابی و فروش و به روز رسانی اطلاعات این حوزه، انتخاب مربی و حفظ ارتباط استاد و شاگردی و هدفمندی و صبر برای رسیدن به هدف نهایی تاکید کرد.

وی افزود: جامعه صنعتی و نیمه صنعتی ما به شدت نیازمند فرهیختگان حوزه بازاریابی و فروش برای به حرکت انداختن ظرفیت های خالی واحدهای صنعتی است. و اینکار محقق نمی شود مگر با همت و پشتکار شما نیروی جوان .

وی بازار کاری شرکت کنندگان علاقمند در این دوره را تضمین شده دانست و تصریح کرد: موفقیت شما بارقه امیدی برای دیگر علاقمندان این حوزه است.  

فرشته امینی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی اصفهان در این مراسم هدف از رویداد تارگت را تربیت نیروی متخصص در زمینه بازاریابی و فروش بیان کرد.

رئیس شورای راهبردی مراکز شتاب دهنده اتاق بازرگانی اصفهان ضمن ابراز خرسندی از نتایج مثبت رویداد ماراتون صادرات ، گفت: این رویداد تاثیر مثبتی در ثبات و ایجاد مسیر شغلی آینده گروه های شرکت کننده در این دوره داشته است. وامید است«تارگت» نیز با حضور علاقمندان به بازاریابی و فروش و حمایت اتاق بازرگانی اصفهان در مسیر شغلی شرکت کنندگان موثرواقع شود.

احسان شهیر، مدیر توسعه کسب و کار نیز با بیان اینکه اتاق بازرگانی اصفهان در دوره نهم فعالیت خود با هدف کمک به بهبود محیط کسب و کار اقدام به ایجاد شتاب دهنده های صادرات، بازاریابی و فروش و تجارت الکترونیک نموده است، افزود: رویداد تارگت به عنوان دومین فعالیت شتاب دهنده بازاریابی وفروش،  پس از رویداد آن روی سکه که با استقبال قریب 6000 نفر برگزار شد با 4 ماه اقدام کارشناسی  و مدیریتی توسط متخصصین و اساتید مرتبط با این حوزه  طراحی شده است.  وی رویداد مذکور را حاصل همت شورای راهبردی متشکل از فعالان زیست بوم کسب و کار با حمایت هیات رئیسه و اعضای هیات نمایندگان اتاق نهم  به نخبگان دانست.

شهیر چشم انداز مرکز شتاب دهنده بازاریابی و فروش را ایجاد زیست بومی کامروا برای حوزه های مختلف اقتصاد  و کسب و کار بیان و تصریح کرد: در این رویداد فرایند مدار ، طی چندین هفته با حضور علاقمندان به این حوزه و حمایت اتاق بازرگانی اصفهان، قرار است اتفاق مهمی در عرصه بازاریابی و فروش رقم بخورد.

در ادامه این رویداد وحیدخدری کیا، مشاورعالی اقتصادی و بازرگانی شرکت ها و سازمان ها به بیان نکاتی در خصوص کلیدواژه های اصلی بازاریابی،فروش ، برندینگ و تبلیغات پرداخت. وی در ابتدای سخنان خود انسجام و نظم موجود در اتاق اصفهان را ستودنی دانست و تاکید کرد: از آنجا که کشور ما سبقه خوبی در برندسازی نداشته است، اقدام اتاق بازرگانی اصفهان برای پرورش علاقمندان به برندسازی را باید به فال نیک گرفت.  

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان در پنجمین جلسه ستاد پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه که به بررسی وضعیت واحدهای تولیدی و صنعتی راکد در تملک شبکه بانکی اختصاص یافت، محمدرضا حبیبی، رییس کل دادگستری استان اصفهان، بر ضرورت ایجاد ساز و کاری برای رسیدگی به وضعیت واحدهای در شرف تملک بانک ها و سپس واحدهای تملک شده تاکید کرد.

وی افزود: دستگاه قضا از هیچ تلاشی برای بازگرداندن واحدها به چرخه تولید فروگذار نمی کند و باید تسهیلات و تخفیفاتی در اختیار صاحبان واحدهای در تملک بانک ها که خواستار راه اندازی مجدد هستند، قرار گیرد. این در حالی است که لازم است به صورت موردی به پرونده های واحدهای تولیدی ورشکسته از طریق شناسایی مدیران تصفیه رسیدگی شود.

در ادامه مسعودگلشیرازی، رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: به دلیل تاثیرپذیری نظام ارزی کشور از تحریم های ظالمانه علیه کشورمان، لازم است دربخشنامه های صادره از سوی بانک مرکزی، شرایط فورس لحاظ شود.  این در حالی است که عملا در کشور اینگونه عمل نشده و فعال اقتصادی در جنگ اقتصادی موجود باید طبق قوانین و بخشنامه های قبل و شرایط عادی به حل و فصل امور بپردازد.

وی ضمن تشریح مشکلات ارزی فعالان اقتصادی، خواستار چاره اندیشی برای رفع این موضوع در سطح ملی و استانی شد و بر ضرورت ایجاد کارگروه تخصصی رسیدگی به مشکلات ارزی فعالان اقتصادی به منظور جلوگیری از تشکیل پرونده برای این افراد در سازمان تعزیرات تاکید کرد.

همچنین کامران پورجوهری، مشاور حقوقی اتاق بازرگانی اصفهان ضمن تقاضای استفاده از ظرفیت های تبصره 4ماده 19قانون رفع موانع تولید درخصوص مطالبات بانکی و همچنین تسری حکم بند (پ) ماده 117 قانون توسعه ششم مبنی بر معافیت های پرداخت نیم عشر اجرایی به تسهیلات دارای وثایق ذمه ای گفت: قطعا با توجه به تعدد وتنوع مشکلاتی که منجر به توقف فعالیت واحدها شده است، ارایه یک نسخه واحد برای این امر امکان پذیر نیست هرچند لازم است از تجارب عملی یک دهه اخیر استان در احیاء واحدها و روشهای مختلف استفاده شود.

لازم به ذکر است بر اساس گزارش ارایه شده از سوی استانداری اصفهان در حال حاضر 37 واحدتولیدی راکد و ورشکسته در تملک شبکه بانکی قرار دارند که با ورود استانداری به این موضوع و تعامل اتاق بازرگانی، خانه صنعت و دستگاه های اجرایی مربوطه واعمال شرایط تسهیلی بر اساس مصوبه جدید شورای عالی پول و اعتبار امید است این رقم کاهش یابد.

در ادامه جلسه مشکلات 4شرکت مطرح وبررسی شد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل ا ز روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان علی کرباسی زاده، مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه با تاکید بر اینکه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی به هیچ عنوان تولی گری و ادعایی در حوزه گردشگری نداشته وتنها به عنوان بخشی از ذینفعان این حوزه، و بواسطه مسئولیت خود در قبال توسعه کسب و کار اعضاء، به این موضوع ورود پیدا کرده است، افزود: کمیسیون گردشگری و برند اتاق بازرگانی اصفهان از آنجا که طبق اسناد بالادستی کشور گردشگری محور توسعه استان است، بر این موضوع توجه و تمرکز ویژه نموده است.

وی موضوع این جلسه را تشریح و تبادل نظر درخصوص طرح های ارایه شده از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر اصفهان در حوزه گردشگری عنوان و تصریح کرد: اتاق بازرگانی اصفهان آمادگی دارد ضمن ارایه طرح شهروند دیپلمات برای اعضاء کمیسیون های اتاق، در معرفی افراد فرهیخته، شاخص و کنشگرساکن در خواهرخوانده های اصفهان و دیگر کشورهای هدف به عنوان شهروند دیپلمات با شهرداری تعامل نماید.

کرباسی زاده خواستار ایجاد موقعیتی در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان به عنوان دروازه طلایی ورود گردشگر، برای المان هایی به منظور معرفی برند اصفهان و توسعه گردشگری شد.

حسن امجدی، مدیرکل فرودگاه شهید بهشتی اصفهان بر ضرورت انسجام و تکلیف دستگاه های خدمت رسان حوزه گردشگری و آغاز فاز اجرایی سند توسعه گردشگری اصفهان تاکید کرد.

تقویت تعاملات اصفهان و دیگر کشورها از طریق دیپلماسی شهری

علیرضا سالاریان، مسئول نمایندگی وزارت امورخارجه در اصفهان نیز گفت: از طریق دیپلماسی شهری می توان به تقویت روابط ایران و کشورهای دیگر نیز پرداخت. زیرا فارغ از مسائل سیاسی، مسئولین شهری بسیاری از کشورها خواستار تقویت تعاملات خود با اصفهان هستند.

ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان از طریق توسعه گردشگری

همچنین نصیرملت، نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان به معرفی پروژه اصفهان 2020پرداخت و تصویب طرح الزام تهیه سند گردشگری شهرداری اصفهان و تهیه طرح اصفهان 2020 به منظور ایجاد انسجام در اقدامات فعالین و ذی نفعان حوزه گردشگری را از جمله اقدامات دوره پنجم شورای اسلامی شهر اصفهان بیان و تصریح کرد:در این دوره ما به دنبال توسعه گردشگری که نهایتا منجر به ارتقاء کیفیت زندگی مردم شود هستیم.

وی جاذبه های گردشگری، میراث فرهنگی و هنرمندان شاخص را از جمله ظرفیت های بالقوه اصفهان برای کمک به بهبود زیرساخت های گردشگری استان معرفی کرد و حضور ذینفعان و صاحبنظران حوزه گردشگری در تعریف پروژه ها را مهم ارزیابی کرد.  

افزایش پتانسیل های بین المللی شهر با پروژه شهروند دیپلمات

در ادامه ایمان حجتی، مدیر کل ارتباطات وامور بین الملل شهرداری اصفهان به تشریح پروژه «شهروند دیپلمات» پرداخت و شهروند دیپلمات را ابتکاری برای توسعه دیپلماسی شهری اصفهان دانست. وی  افزود: شهروند دیپلمات به دنبال آن است تا آن دسته از تسهیلگران شهروندی از جمله بازرگانان، اساتید، ورزشکاران، دانشجویان، فعالان فرهنگی و رسانه‌ای، ایرانیان خارج از کشور و غیره که دارای بسترها و کانال‌های مناسب و مجاز برای معرفی و تقویت جایگاه، برند و ظرفیت‌های اصفهان در شهرهای خواهرخوانده و کشورهای‌شان هستند، بتوانند در قوت بخشیدن به ارتباطات فرهنگی، هنری، اقتصادی و علمی طرفین به کنشگری بپردازند.

حجتی از استقبال و همراهی وزارت امورخارجه، اتاق بازرگانی اصفهان، دانشگاه ها و نهادهای مختلف با این طرح خبر داد و گفت: پس از انتشار فراخوان شهروند دیپلمات، تاکنون بیش از 200 طرح و ایده ارسال شده و زمان فرصت ارسال ایده تا آخر بهمن تمدید شد.

 با توجه به اینکه تجار و بازرگانان از محورهای این مبحث هستند، با همراهی آنها می توان علاوه بر جذب سرمایه گذار به تسهیل گری ارتباطات بخش خصوصی در کشورهای خواهرخوانده پرداخت.

در پایان از خدمات شایسته اسداله راد گودرزی، رئیس هیات مدیره شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری کیهان گشت سپاهان به واسطه انعقاد قرارداد با ترکیش ایرلاین و تاثیر این اقدام در توسعه گردشگری اصفهان  تقدیر شد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه که به ریاست معاون امور اقتصادی استاندار وبا حضور رؤسای سازمان ها،مدیران کل و معاونین دستگاه های اجرایی مربوطه برگزار شد، سید حسن قاضی عسگر، ضمن تاکید بر ضرورت وجود سند استراتژی صنعتی استان، گفت: عدم وجود این سند و راهبرد صنعتی و وجود یارانه های کور و غیر هدفمند در استان، منجر به روزمرگی در توسعه صنعتی و افزایش صنایعی شده که نه تنها دارای ارزش افزوده زیادی نیستند، بلکه آلاینده، پرآب بر و انرژی بر هستند.

وی معرفی استان اصفهان به عنوان هاب توسعه فناوری کشور را حایز اهمیت دانست و گفت: اصفهان دارای ظرفیت صدور فناوری فولاد  به خارج از استان و حتی دیگر کشورها بوده و باید این امرمورد توجه قرار گیرد.

معاون امور اقتصادی استاندار خواستار توجه بیشتر به فناوریهای جدید، توسعه صادرات و کسب درآمد ارزی، تکمیل پروژه ها و طرح های نیمه تمام و توسعه تولیدات کم آب بر در سند استراتژی اقتصادی استان اصفهان شد.

ایرج موفق، رئیس سازمان صمت استان اصفهان نیز گفت: وزارت صمت از سال 94تاکنون سه مرتبه نسبت به اصلاح سند استراتژی صنعت کشور با برش استان ها اقدام کرده و آخرین اصلاحیه به منظور تطبیق با طرح آمایش برای سازمان مدیریت و برنامه ریزی ارسال شده است. 

وی توجه به الزام قانون هوای پاک در اصفهان، موردتوجه قراردادن صنوف تولیدی، گردشگری و صنایع دستی و ایجاد اشتغال جدید در راستای برنامه توسعه استان و موضوع آب را از نقاط قوت پیشنویس مذکور دانست.

مسعودصفاری پور، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز عنوان کرد حدود سه ماه کار به روزرسانی آمار و اطلاعات صنعت استان به منظور تطبیق آن با سند آمایش سرزمین و تایید پیشنویس سند استراتژی استان توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی، با همکاری سازمان صمت و جهاد کشاورزی انجام شده است.

همچنین بهنام ابراهیمی، مدیر واحد پژوهش و بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی  به تشریح پیش نویس سند استراتژی صنعتی- اقتصادی استان که با همکاری اتاق بازرگانی، معاونت اقتصادی استانداری، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، صمت و جهادکشاورزی تهیه شده است پرداخت.

وی عدم توافق دستگاه ها در خصوص رتبه بندی صنایع، عدم جامعیت شاخص های درنظرگرفته شده، به روز نبودن داده ها و... را از جمله کاستی های اسناد پیشین بیان کرد.

ابراهیمی توجه به اشتغال، سرمایه گذاری، تعداد واحدهای موجود صنعتی، سرمایه گذاری های نیمه تمام ،صادرات، کم آب بر بودن و آلایندگی پایین را از شاخص های استفاده شده برای اولویت بندی صنایع استان در سند پیشنهادی ارایه شده دانست.

در این جلسه برضرورت توجه به قانون هوای پاک و فناوریهای نوین و صنایع دانش بنیان با توجه به ظرفیت های بالقوه و بالفعل استان تاکید و در پایان مقررشد این پیشنویس مجددا در جلسه کارشناسی بررسی و سپس در جلسه آتی شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان مطرح شود.  

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…