اجرای ۲ پروژه عمرانی در محله گرکان / بهسازی سه محله کم برخوردار شمال شرق اصفهان

مدیر منطقه ١٠ شهرداری اصفهان از برنامه‌ریزی برای بهسازی و اجرای پروژه‌های عمرانی در سه محله کم برخوردار و محروم در شمال شرق این کلانشهر در سالجاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ارمغان شهر ، محمد صیرفی نژاد  امروز در جمع خبرنگاران افزود: امسال برای سه محله محروم «حصه» «مُصلا» و «اطشاران» بطور ویژه برنامه داریم که تا پایان سال از شرایط بهتری بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: بر همین اساس احداث زیرگذر محله حصه با چهار هزار میلیارد ریال اعتبار، ادامه احداث پارک این محله با یکصد میلیارد ریال و احداث خیابان اطشاران با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار بخشی از پروژه‌های این ناحیه را تشکیل می‌دهد.

مدیر منطقه ١٠ شهرداری اصفهان با بیان اینکه بودجه ما در سالجاری ۱۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال است، ادامه داد: این رقم سال گذشته شش هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال بود.

صیرفی‌نژاد تصریح کرد:پروژه‌های مرتبط با مناطق محروم را در سال قبل نیز در این ناحیه اجرا کردیم، برای مثال احداث میدان «شش‌راه» ، ساخت پارک محلی حصه به مساحت ۲۶ هزار مترمربع، احداث خیابان ۵۰۰ متری کوشش و توسعه بخش(فاز) نخست باغ بانوان «طلوع» با هدف بهبود عبور و مرور و کاهش ترافیک و توجه به مسائل رفاهی و فرهنگی از جمله اقدامات انجام گرفته بود.

وی گفت: اجرای ۲ پروژه در محله «گرکان» متشکل از خیابان حدفاصل بزرگراه فرودگاه تا این محله و احداث پارک محلی این ناحیه شرایط مناسبی را برای آن رقم زد.

این مدیر شهرداری خاطرنشان کرد: احداث خط توزیع آب با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار، احداث پارک در محله «هفتون» و ساخت یک ورزشگاه در مجاور آن با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیز در سال گذشته با موفقیت به پایان رسید.

صیرفی‌نژاد با بیان اینکه منطقه ۱۰ با ۱۷ محله و مساحت ۲ هزار و ۱۶۴ هکتار و جمعیت بالغ بر ۲۱۰ هزار نفر، دومین منطقه جمعیتی شهر اصفهان است، اظهار کرد: ٢٢٢ هکتار بافت فرسوده معادل ١۴ درصد از این منطقه داریم.

وی تصریح کرد: منطقه ۱۰ شهراری اصفهان ۹۰ کیلومتر معبر اصلی و ۳۶۰ کیلومتر معبر فرعی، ۲۰۰ هیات مذهبی، یکصد مسجد، ۶ امامزاده،۵۰ کانون ثبت شده، ۶ ورزشگاه متعلق به شهرداری، ۶ فرهنگسرا، پنج سالن مطالعه، یک خانه کودک و یک باغ بانوان دارد.

این مدیر شهرداری افزود: سرانه فضای سبز این منطقه با داشتن ۱۵۰ پارک محلی و ۱۵ کیلومتر مادی و انهار، ۱۲ مترمربع برآورد می‌شود.

صیرفی نژاد اظهار داشت: بازسازی پیاده‌رو ضلع شرقی خیابان «لاله» ٢.۵ کیلومتر، ساخت مخزن آب ۵٠٠ مترمکعبی در محدوده این خیابان، اصلاح راستگردهای خیابان «جی» به خیابان «پروین» و بالعکس با هدف سهولت در تردد و حل گره ترافیکی و ایمن‌سازی بزرگراه «شهید آقابابایی» از دیگر پروژه‌های ما به شمار می‌رود.

وی حاشیه نشینی و وجود اتباع خارجی را از جمله معضلات منطقه ۱۰ شهرداری برشمرد و گفت: اگرچه در محلات مختلف این ناحیه شاهد حضور متعدد مهاجران افغانستانی هستیم اما این موضوع در حیطه وظایف ما نیست.

مدیر منطقه ١٠ شهرداری اصفهان تصریح کرد: به نظر ما مالکان نباید ملک خود را در اختیار اتباع بیگانه بگذارند و در این پیوند قرار است جلساتی با مشاوران املاک برگزار شود تا معاملات مرتبط با این مقوله به ثبت نرسد.

تاکنون ۸۵ محله کمتر برخوردار در استان اصفهان شناسایی شده و ۱۵ محله در شهر کاشان و ۷۰ محله در سایر شهرهای استان در اولویت محرومیت‌زدایی قرار گرفته است.

هشت هزار و ۱۰۰ هکتار بافت فرسوده، سه هزار هکتار بافت تاریخی و سه هزار و ۷۸۰ هکتار سکونتگاه غیررسمی در این استان وجود دارد.

 وی ادامه داد: سرانه فضای سبز منطقه ۱۲ متر مربع است و ۱۵۰ پارک محلی داریم.

صیرفی‌نژاد  گفت: منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان نخستین منطقه شهری به لحاظ تعداد پارک‌های محلی است.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با بیان اینکه طول مادی و انهار این منطقه ۱۵ کیلومتر است، تصریح کرد: سال گذشته فاز نخست توسعه باغ بانوان طلوع با مساحت ۸ هزار مترمربع و هزینه ۵ میلیارد تومان انجام شد.

صیرفی‌نژاد با اشاره به ویژگی‌های منحصربه‌فرد منطقه ۱۰ گفت: این منطقه با مساحت ۲۱۶۴ هکتار و ۲۱۰ هزار جمعیت، وسیع‌ترین و پرجمعیت‌ترین مناطق شهر در شمال شرق کلانشهر اصفهان است، ۵۲۰ هکتار از مساحت منطقه در حریم است، ۱۶۳۰ هکتار از آن داخل محدوده قانونی قرار دارد.

وی افزود: این منطقه از بزرگ‌ترین مناطق به لحاظ گستردگی معابر است، این منطقه دارای ۹۰ کیلومتر طول معابر اصلی و ۳۶۰ کیلومتر طول معابر فرعی آن است که نشان از گستردگی کار دارد.

مدیر منطقه ۱۰ شهرداری اصفهان با بیان اینکه وجود خیریه‌ها و هیئت‌های مذهبی، مراکز درمانی و فعالان فرهنگی و اجتماعی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این منطقه است، ادامه داد: در این منطقه ۱۰۰ مسجد، ۲۰۰ هیئت مذهبی، ۶ امامزاده، ۶ ورزشگاه، ۶ فرهنگسرا و ۵ سالن مطالعه، یک خانه کودک و یک باغ بانوان طلوع وجود دارد.

وی ادامه داد: منطقه ۱۰ دارای ۱۷ محله است که با توجه به آسیب‌شناسی که رخ داده آسیب‌های متعدد عمرانی و خدماتی شناسایی شده و در طول سال اقدامات متعددی در راستای ارتقای کیفی بهبودی محلات انجام شده است.

 

خبرنگار: عصمت صادقیان
اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر اداره
به گزارش ارمغان شهر، مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹
به گزارش ارمغان شهر، محمد یاسر طیب نیا، روز
  به گزارش ارمغان شهر، بر اساس تغییراتی که در
به گزارش ارمغان شهر ، این کنگره که با هدف ساخت
به گزارش ارمغان شهر، سید جواد سادات درباره قانون
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱ از امروز دوشنبه ۷ خرداد ماه آغاز و تا روز ...
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش اینترنتی نان را ابلاغ کرد. متن آن به شرح زیر است.
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه، سفرای کشورهای مختلف در تهران،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز مرکزی را نیز در بر می‌گیرد. چهارشنبه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری از مترو ، محصول ریل است ، افزود : در گذشته ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش ...
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به ...
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…