به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این عملیات سال گذشته در 45 شهر و 80 روستای تحت پوشش که هدر رفت بالای 16 درصد داشتند، به اجرا درآمد.

سید محمدحسین صالح افزود: در جریان پیمایش شبکه توزیع و انشعابات آب شهرها و روستاهای یاد شده، در مجموع 243 مورد نشت آب از شبکه توزیع و 519 مورد نشت از انشعابات آب شناسایی شد که بلافاصله مورد نشت گیری و تعمیر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در نتیجه این عملیات از هدر رفت 107 لیتر در ثانیه آب آشامیدنی جلوگیری به عمل آمد، گفت: در سال جاری نیز عملیات پیمایش و نشت یابی شبکه توزیع و انشعابات آب شهرها و روستاهای استان با قوت ادامه خواهد یافت.

 

به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ احمد اصغری مهرآبادی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن بمنظور هماهنگی، بررسی و بازدید از پروژه‌های این سازمان در سطح استان و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های مسکن اردستان با استقبال علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و جمعی از مسئولان استانی به اصفهان آمد.

وی در نخستین گام با حضور در جلسه هماهنگی پروژه‌های سازمان ملی زمین و مسکن به بررسی پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها در سطح استان اصفهان پرداخت و ضمن هماهنگی لازم، راهکارهای عملی برای تکمیل این طرح‌ها ارائه داد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن پیش از ظهر امروز به شهرستان لنجان عزیمت کرد و ضمن حضور در محل یادمان شهدای گمنام این شهرستان و قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام والای شهدا، از سایت طرح اقدام ملی مسکن لنجان و اراضی ملی تحت اختیار ذوب‌آهن اصفهان بازدید کرد.

وی در این رابطه اذعان داشت: جهت حل مشکلات موجود اراضی تحت اختیار ذوب‌آهن، اقدامات و مراحل کارشناسی بیشتری نیاز است تا بتوان به یک جمع‌بندی دقیق رسید.

در ادامه این سفر، عملیات اجرایی ۱۳۲ واحد از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن و ۴۳۰ واحد از پروژه‌های مسکن محرومین شهرستان اردستان با حضور مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن آغاز شد.

اصغری مهرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت مسکن مهر کشور اظهار کرد: مجموعاً عملیات اجرایی ساخت دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن‌مهر در سطح کشور در نظر گرفته شد که خوشبختانه با تلاش همکارانم و کمک دولت توانستیم بخش عمده این مسکن‌ها را به اتمام برسانیم.

وی افزود: از این میزان 25 هزار واحد تا کنون باقیمانده و نیمه تمام است که این آمار به جز واحدهای فاقد متقاضی و واحدهای دارای مشکلات حقوقی بوده.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ابراز امیدواری کرد که تا قبل از اتمام دولت بتوانیم پرونده مسکن‌مهر در کل کشور را ببندیم چرا که عمدتاً واحدهای باقیمانده مسکن‌مهر در مرحله نازک‌کاری و نصبیات قرار دارند.

وی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن و آخرین وضعیت این طرح اذعان داشت: مطابق با آخرین آمار، در سطح کشور برای شهرهای بالای 25 هزار نفر تعداد یک میلیون و 200 هزار نفر ثبت‌نام کردند و 120 هزار نفر نیز تا کنون واریز وجه داشته‌اند.

اصغری مهرآبادی با بیان اینکه تنها برای حدود 2 الی 3 هزار واحد در سطح کشور تا‌کنون تامین زمین نشده است گفت: تقریبا به تعداد افرادی که واریز وجه داشتند در سطح کشور زمین تامین شده و برای تعداد اندکی که با کمبود زمین مواجه شدند نیز از طریق‌های مختلف اراضی مورد نیاز را تامین و این موضوع را حل می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با افزایش تولید مسکن و عرضه بیشتر آن، قیمت مسکن در سطح کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرد و به لطف خدا بخشی از مشکلات جوانان برای تامین مسکن حل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن بعنوان آخرین برنامه سفر یک روزه خود در استان اصفهان، از اراضی سازمان ملی زمین و مسکن در شهرهای مهاباد و اردستان دیدن کرد و با تشکیل جلسه در مسجد جامع اردستان به بررسی مشکلات حقوقی و املاکی این اراضی پرداخت و دستورات لازم در اینخصوص را صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفا  استان اصفهان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، در راستای سطح کمی و کیفی آب شرب در شهرها و روستاهای استان بیش از 683 باب مخزن آب مورد گندزدایی و شستشو قرار گرفت.

فهمیه امیری با اشاره به فرایند گندزدایی آب شرب اعلام کرد: با یکپارچه سازی شرکتهای آبفا شهری و روستایی 12 سامانه گندزادیی کلر زن گازی از مدار خارج شد و به منظور فرایند گندزادیی سریعتر و دقیق تر سامانه الکترولیز نمک طعام و محلولی جایگزین سامانه کلر زن گازی شد.

وی ادامه داد: شرکت آبفا استان اصفهان با به روز کردن تجهیزات آزمایشگاهی و نیز بهره مندی از دانش روز دنیا درصدد تامین و توزیع آب شرب و سالم وبهداشتی به مردم در سطح شهر و روستا در سطح استان دارد وتا کنون در این راستا موفق عمل نموده است.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب  شرکت آبفا استان اصفهان اظهار داشت: کیفیت و سلامت  آب شرب در استان به صورت مستمر از سوی نهادهای نظارتی و ذیصلاح مورد ارزیابی قرار می گیرد و با تایید این نهادها آب شرب میان مردم توزیع می شود بر این اساس مردم از سلامت و کیفیت  آب شرب در هر برهه از زمان اطمینان کامل داشته باشند  .

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی هیئت ورزش کارگری استان اصفهان قاسم ستاری اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده انجمن بدنسازی و پرورش اندام کارگری استان به ریاست آرش اسکندری که قهرمانان این رشته در جهان نیز محسوب می شود نخستین دوره مسابقات بدنسازی و پرورش اندام کارگری استان اصفهان با عنوان یادواره سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می کند.
وی ادامه داد: این مسابقات روز جمعه 8 اسفند ماه و همزمان با سالروز میلاد امیر المومنین علی(ع) و به مناسبت بزرگداشت مقام مرد و پدر در رشته های فیزیک، فیزیک کلاسیک، بادی کلاسیک، بادی بیلدینگ، بادی بیلدینگ جوانان ویژه آقایان و در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان در مجموعه آزادی واقع در منطقه خوراسگان اصفهان برگزار می شود.
رئیس هیئت ورزش کارگری استان اصفهان در ادامه با اشاره به اینکه کلیه پروتکل های بهداشتی در این دوره از مسابقات اجرا می شود و کلیه شرکت کنندگان باید دارای تست pcr باشند و این مسابقات نیز بدون حضور تماشاگر برگزار می شود گفت: همچنین کلیه مجوزهای لازم از سازمان های ذی صلاح برای برگزاری این دوره از مسابقات اخذ شده است و این مسابقات زیر نظر هیئت پزشکی ورزشی استان و با حضور پرسنل زحمتکش اورژانس و نیروی انتظامی برگزار می شود و در این دوره از مسابقات براساس مجوزی که کسب شده است سالن برگزاری مسابقه براساس استانداردی که از طرف دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام شده است قبل از برگزاری مسابقه به صورت کامل گندزدایی و ضدعفونی می شود همچنین فاصله فیزیکی تمام شرکت کنندگان در طول مسابقه حفظ می شود و کلیه حاضران در مسابقه با ماسک و دستکش در سالن حضور خواهند داشت.
قاسم ستاری در ادامه به هدف برگزاری این مسابقات اشاره کرد و یادآور شد: فعالیت‌های بدنی یکی از اصلی‌ترین نیازهای جامعه ما است و در هیئت ورزش کارگری تلاش می‌کنیم فرصت‌های زیادی برای ورزش و کارگران ایجاد کنیم چونکه هدف فدراسیون ورزش کارگری توسعه ورزش سلامت‌محور است.
وی ادامه داد: با تلاش های انجام شده توسط آرش اسکندری قهرمان بدنسازی کشور و رئیس انجمن بدنسازی و پرورش اندام هیئت ورزش کارگری استان حامیان مالی زیادی برای مشارکت در برگزاری این مسابقات جذب شده اند و به نفرات برتر هر رشته نیز به غیر از اهدا هدایای نقدی، مدال و احکام مکمل های مورد تایید فدراسیون نیز اعطاء می شود.

به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، طی مراسمی که باحضور معاون استاندار و مدیر عامل شرکت گاز، فرماندار شهرضا و نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان برگزار گردید امکان گازرسانی به بیش از 14 صنعت  در منطقه صنعتی پرزان  فراهم و کلنگ گازرسانی به شهرک شیخ بهایی نیز به زمین خورد.

سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به اینکه بهره مندی تمامی صنایع استان از نعمت گاز طبیعی از اهداف اصلی این شرکت است،گفت: برای گازرسانی به منطقه صنعتی پرزان بیش از 20 کیلومتر شبکه گذاری انجام و امکان استفاده متقاضیان صنعتی منطقه از نعمت گاز فراهم گردید .

علوی، با اشاره به میزان مصرف گاز در سطح استان که به طور متوسط سالانه حدود ۲۱میلیارد متر مکعب است، افزود: در حال حاضر تمامی شهرها و ۱۰۶۰ روستا معادل ۹۹٫۵ درصد جمعیت استان از نعمت گاز برخوردار هستند.

وی، افزود: ۷۰ درصد مصارف گاز در استان اصفهان در واحدهای صنعتی_تولیدی ونیروگاهی، ۲۰ درصد در بخش خانگی، حدود ۵ درصد در بخش سی ان جی و بقیه در بخش های تجاری مصرف می شود.

همچنین در ادامه، معاون استاندار در مراسم کلنگ زنی شبکه گذاری شهرک صنعتی شیخ بهائی با تقدیر از تلاش های شرکت گاز، بررعایت الگوی مصرف گاز از سوی مشترکین خانگی و صنعتی تاکید کرد .

صفحه1 از2
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،حریرچی با بیان
رضا یزدخواستی، معاون خرید شرکت فولاد مبارکه از
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون درآمد آبفای اصفهان با اعلام این خبر، گفت: این ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان سید مصطفی علوی مدیر عامل این شرکت، با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام حسین علیه السلام تخصصی حوزه مسکن، مهدی رقایی
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، اظهار کرد: از هیئت رئیسه شورای شهر، شهردار و ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر دفتر بهره برداری و کاهش آب بدون ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از پایگاه خبری  وزارت راه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی موسسه خیریه امام
عباسعلی جوادی در یکصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان، ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…