نمایش موارد بر اساس برچسب: استان اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان اصفهان، برای نخستین بار در کشور و با همکاری بهزیستی استان؛ پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان، آموزش زبان اشاره ناشنوایان را در دستور کار قرار داده است.

مسئول دبیرخانه مناسب‌سازی بهزیستی استان اصفهان با اشاره به حمایت از افراد ناشنوا،  گفت: یکی از جنبه‌های حمایت از افراد ناشنوا استفاده از زبان اشاره در ادارات است و بهتر است هر اداره یک مترجم زبان اشاره داشته باشد تا افراد ناشنوا در ادارات با مشکل روبرو نشوند.

زهره ملایی افزود: بر این اساس و پیرو جلسات مشترک بهزیستی و پلیس راهور استان،  اولین دوره آموزشی زبان اشاره ویژه پلیس راهنمایی و رانندگی استان برگزار شد.

وی ادامه داد: اصلی ترین مشکل ارتباطی ناشنوایان با محیط و اطرافیان نبود مترجم زبان اشاره در مراکز مهم دولتی و غیر دولتی و نبود امکان دسترسی به اطلاعات و امکان اطلاع رسانی و خدمات عمومی به کمک زبان اشاره است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی  استان اصفهان نیز گفت: باتوجه به وجود ۱۳ هزار نفر ناشنوا در استان و حدود ۷ هزار نفر در کلانشهر اصفهان؛ زبان اشاره راهکاری مناسب برای رفع نیازهای شفاهی و ارتباطی جامعه ناشنوایان است.

سرهنگ محمدرضا محمدی ادامه داد: معتقدیم افراد ناشنوا باید بتوانند در جامعه حضور فعال داشته باشند و در این مسیر پلیس راهور نیز باید بتواند، به نیازهای آنها با استفاده از زبان اشاره پاسخ دهد.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد مهارت چگونگی برقراری ارتباط با افراد ناشنوا را ندارند و ضعف در این مهارت‌ها باعث می‌شود که افراد ناشنوا در برقراری ارتباط با دیگر افراد جامعه احساس نارضایتی داشته باشند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان تصریح کرد: ارتقاء مهارت پلیس زمینه ساز حضور افرادی در جامعه می‌شود که با مشکل شنوایی روبرو هستند و این مهارت ناشنوایان را در تعاملات اجتماعی کمک می کند.

منتشرشده در جامعه

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان اصفهان به شایعاتی که در فضای مجازی در خصوص آلوده بودن آب چاه های فلمن منتشر شده است اشاره کرد و گفت: امسال آبدهی تمام چاه های فلمن در حاشیه زاینده رود، به صفر رسیده و از مدار بهره برداری خارج شده اند.

فهیمه امیری افزود: این که گفته می شود پساب نیروگاه برق اسلام آباد وارد چاه های فلمن شده و آن را آلوده کرده است صحت ندارد زیرا اولاً این نیروگاه پایین تر از چاه های فلمن واقع شده و پساب آن وارد رودخانه نمی شود، ثانیاً چاه های فلمن به طور کلی خشک شده و آبی برای استحصال ندارد.

وی با بیان این که آب مورد نیاز 57 شهر و 380 روستای استان از تصفیه خانه آب باباشیخ علی تامین می شود گفت: کیفیت آب شرب و حفظ سلامت شهروندان خط قرمز آبفای استان اصفهان است و به همین دلیل آب توزیع شده در شبکه آبرسانی اصفهان بزرگ به صورت مستمر توسط کارشناسان کنترل کیفی آزمایشگاه شرکت آبفا و مرکز بهداشت محیط استان مطابق با استاندارد های ۱۰۵۳ و ۱۰۱۱  مورد پایش و آزمایش قرار می گیرد.

مدیر مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب شرکت آبفای استان اصفهان با اشاره به این که هیچ گونه موارد ابتلا به بیماری های گوارشی از طریق آب شرب از سوی مرکز بهداشت استان گزارش نشده است افزود: همانگونه که بارها اعلام کرده ایم، آب موجود در شبکه آبرسانی 98 شهر و 948 روستای تحت پوشش آبفای استان اصفهان کاملاً سالم است و نیاز به جوشاندن و یا تصفیه مجدد ندارد.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، مدیرعامل این شرکت، گازرسانی به بخش کشاورزی را به عنوان یکی از پروژه های اولویت دار این شرکت نام برد و افزود: با توجه به روند رو به رشد واحدهای تولید محصولات کشاورزی به ویژه کشت گلخانه ای طی سال های اخیر در استان اصفهان بویژه شهرستان تیران و کرون، گازرسانی به بخش کشاورزی نیز در این سالها همزمان با توسعه شبکه های گازرسانی شتاب خوبی داشته است.

وی، گفت: در حال حاضر بیش از 6هزار و 890 واحد کشاورزی مشترک گاز طبیعی هستند که از این میزان 2هزار و 840 واحد مربوط به گلخانه های استان می شود.

مهندس علوی، در ادامه از صرفه جویی در مصرف سوخت های فسیلی، کاهش چشمگیر هزینه‌ ی سوخت مصرفی و حذف هزینه‌های جانبی به‌ ویژه حمل ‌و نقل سوخت مایع، سودآوری و رونق فعالیت‌های کشاورزی با توجه به ارزان بودن گاز طبیعی نسبت به سایر سوخت ها و همچنین افزایش کیفیت محصولات تولیدی با توجه به پاک بودن گاز را از جمله فواید گازرسانی برای کشاورزان و صاحبان مراکز تولیدی دانست و تصریح نمود: هرگونه اقدام برای کاهش سوخت‌های آلاینده به معنای ایجاد محیط‌زیست سالم‌تر خواهد بود و با توجه به صنعتی بودن استان اصفهان، تزریق گاز طبیعی به این بخش می تواند در حفظ و صیانت از محیط زیست تاثیر به سزایی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، گفت: یکی از موارد قابل تامل در گازرسانی به گلخانه ها پراکندگی و قرار گرفتن آنها در نقاط مختلف استان است لذا علی رغم مشکلات موجود گازرسانی به این بخش با رفع تمامی موانع ادامه داشته و باید به نقش پررنگ گاز طبیعی در توسعه و ایجاد اشتغال در این مناطق اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، تصریح نمود: با توجه به اینکه تعطیلی هر واحد تولیدی به معنی هدر رفتن حجم زیادی از سرمایه‌گذاری، بیکاری و جلوگیری از ایجاد سرمایه در گردش می باشد و همینطور با توجه به اینکه روند اخذ مجوز تأمین سوخت مایع و رفت و آمد مکرر تولیدکنندگان بخش کشاورزی بین ادارات گاز و پخش فرآورده‌های نفتی بعضاً طولانی می باشد، شرکت گاز با علم به این موضوع و بر اساس دستورالعمل های ابلاغی بر ضرورت تبدیل گاز مایع با گاز طبیعی تاکید داشته و توانسته در این خصوص نیز کارگشا بوده و علاوه بر کمک به تولید کنندگان، در چرخش چرخ واحدهای کشاورزی به ویژه در زمستان و ماه های سرد سال نقش مهم خود را ایفا نماید.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ناصر اکبری اظهار داشت: وقوع خشکسالی های مستمر موجب کاهش کیفیت منابع آبی بسیاری از روستاها شده است افزود: در تابستان امسال با استفاده از 60 دستگاه تانکر به 305 روستا آبرسانی می شود.

وی در خصوص تعداد و پراکندگی روستاهایی که همچنان با استفاده از تانکر به آن ها آبرسانی می شود افزود: این روستاها به ترتیب 185 روستا در نایین، 161 روستا در اردستان، 85 روستا در کوهپایه، 63 روستا در چادگان، 60 روستا در براآن و کرارج، 43 روستا در نطنز، 33 روستا در بویین و میاندشت، 28روستا در فریدن، 23 روستا در شهرضا، 21 روستا در خور و بیابانک،21 روستا در جرقویه 21، 7 روستا در شاهین شهر و میمه و 5 روستا در تیران وکرون قرار دارند.

معاون بهره برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان با بیان این که در سال گذشته بیش از 96 هزار متر مکعب آب شرب از طریق تانکر در اختیار روستائیان استان اصفهان قرار گرفت افزود: برخی از روستاها تحت پوشش آبفا نیستند اما به لحاظ رسالت و مسئولیت اجتماعی این شرکت که تامین آب شرب سالم و بهداشتی مردم است، آب این روستاها نیز از طریق آبرسانی سیار تامین می شود.

اکبری در بخش دیگری از سخنانش فاصله بسیار زیاد برخی از روستاها با تاسیسات آبرسانی و صعب العبور بودن مسیر دسترسی به آن ها را از دیگر موانع تامین آب شرب پایدار مناطق روستایی دانست و گفت: پس از یکپارچه سازی شرکت های آبفای شهری و روستایی، خدمات رسانی به روستاها سرعت بیشتری گرفت و با اجرای طرح 100 – 300 اصلاح و بازسازی 300  کیلومتر شبکه آب روستایی در بازه زمانی ۱۰۰ روزه در دستور کار قرار گرفت.

وی هدف از اجرای طرح 100-300 را تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار به روستاها عنوان کرد و افزود: در سال گذشته با اجرای این طرح، آب شرب پایدار  66 روستا در استان اصفهان تامین شد.

 معاون بهره برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان افزود: در این میان، منطقه کوهپایه با تامین آب شرب پایدار برای 24 روستا بالاترین رتبه را در سال گذشته به خود اختصاص داد.

منتشرشده در اقتصاد
 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام اصغر توسلی با بیان اینکه در سال گذشته در زمینه تحقق برنامه‌ها در حوزه ثبتی حدود 97 درصد تحقق برنامه داشتیم، اظهار داشت: در حوزه اوقافی نیز 87 درصد تحقق برنامه داشته ایم.
وی با بیان اینکه 502 پرونده حقوقی در مراکز قضایی سراسر استان در سال گذشته مطرح شد، ابراز داشت: بخش زیادی از این پرونده ها در سال گذشته تعیین تکلیف شد و بخشی نیز همچنان در دست اقدام است.
معاون ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه در سال جاری نیز با توجه به نامگذاری سال به عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» عمده مباحث بخش ثبتی و حقوقی اوقاف در زمینه فقرزدایی و از بین بردن حاشیه نشینی است، اضافه کرد: تاکنون در این زمینه جلسات خوبی را با شورای شهر و دیگر ادارات استان داشته‌ایم تا بتوانیم موانع وقفی را در حاشیه نشینی برطرف کنیم و کمک به کاهش آسیب‌های اجتماعی در این مناطق داشته باشیم تاثیربسزایی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه برطرف کردن موضوعات وقفی که در برخی از شهرستان‌ها تا حدودی منجر به ایجاد نارضایتی شهروندان شده است را نیز در دستور کار داریم، تصریح کرد: در این زمینه به دنبال رفع موانع هستیم تا مردم احساس رضایتمندی بیشتری از وقف داشته باشند و نگاه مانع بودن به وقف نداشته باشند.
حجت الاسلام توسلی با بیان اینکه هر دو هفته یکبار جلساتی را برای صدور اسناد مالکیتی برای موقوفات استان اصفهان با مسئولان اداره ثبت استان داریم، ابراز داشت: ما اعلام آمادگی می کنیم که برای احیای موقوفات با دیگر نهادها نیز همکاری می کنیم تا همه مشکلات در این زمینه برطرف شود.
وی با بیان اینکه در خصوص وصول مطالبات از ارگان‌های دولتی تاکنون به صورت تفاهم و همکاری رفتار کرده ایم، اضافه کرد: چنانچه نهادی قصد پرداخت بدهی موقوفات را نداشته باشد به صورت قانونی ورود خواهیم کرد چرا که یکی از وظایف اصلی اوقاف اجرای امینانه نیات واقفان است.
معاون ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در این زمینه برخی از ادارت تسویه حساب داشتند و با برخی دیگر نیز تفاهم نامه داشتیم که در این زمینه آموزش و پرورش، نیروهای نظامی و انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی، فرهنگ و ارشاد و ... بیشترین بدهی را به اوقاف دارند.
وی با بیان اینکه برش استانی ما در سال جاری تحقق برنامه‌ها با بیش از 30 درصد مازاد سال گذشته است، ادامه داد: ما در احقاق حقوق موقوفات با هیچ نهادی مماشات نخواهیم داشت.
حجت الاسلام توسلی با بیان اینکه مهم ترین مانع برای ثبت موقوفات استان اصفهان فرایند اداری ثبت است که اگر کوتاه شود موفقیت بیشتری را خواهیم داشت، ابراز داشت: در این زمینه درخواست راه‌اندازی شعب ویژه وقف در مراکز دادگستری شهرستانها را خواستار شده‌ایم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر در اصفهان دو شعبه تخصصی وقف را داریم، ادامه داد: برای شهرستان ها نیز درخواست راه‌اندازی شعبه تخصصی به رئیس کل دادگستری استان اصفهان اعلام شده است.
معاون ثبتی و حقوقی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه به روز رسانی نرم افزارهای اوقافی نیز در استان اصفهان در دستور کار است، افزود: این امر می‌تواند به بروزرسانی خدمات به مراجعه کنندگان اوقاف کمک قابل توجهی داشته باشد.
منتشرشده در جامعه
صفحه1 از3
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…