نمایش موارد بر اساس برچسب: استان اصفهان

دوشنبه, 28 شهریور 781 ساعت 14:17

انهدام 9 باند بزرگ سرقت در استان اصفهان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ،سردار" حمید علینقیان پور" در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و امنیت  ، به اجرای  طرح امنیت محله محور پرداخت و گفت: ما در این طرح استان اصفهان را با توجه به وضعیت هر محله به قسمت های مختلف تقسیم بندی و هزار و 176 محل را شناسنامه دار کرده و با بهره گیری از ظرفیت معتمدین و افراد با نفوذ هر محل، کلانتری ها را مکلف به اداره و ایجاد استقرار امنیت در این محلات کرده ایم .

 

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: در راستای اجرای طرح امنیت محله محور درآبان ماه امسال،284 نقطه آلوده را که پاتوق فساد، فروش و استعمال مواد مخدر و یا خانه های مجردی سارقان و یا محل تردد اراذل و اوباش بوده و باعث ایجاد احساس ناامنی برای شهروندان به خصوص در ساعات مشخصی از شبانه روز بود را در سطح استان شناسایی و با انجام عملیات های مشترک و برخورد قاطع این نقاط را پاکسازی کرده ایم.

وی  با بیان اینکه در آبان ماه سال جاری 9 باند بزرگ سرقت توسط پلیس آگاهی استان منهدم و تعداد 2هزار و 175 سارق در این بازه زمانی دستگیر شدند، ادامه داد: در این مدت در زمینه سرقت های مهم کاهش 40 درصدی و همچنین افزایش 4 درصدی کشف سرقت را شاهد بوده ایم که نشان دهنده زحمات شبانه روزی همکاران بنده در پلیس آگاهی است.

سردارعلینقیان پور با بیان اینکه جرایم جنایی و قتل در استان ۱۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است، گفت: امسال نیز کشف و تشکیل پرونده‌های قتل ۱۱۷ درصد افزایش داشته که مربوط به پرونده‌های قدیمی و قتل‌هایی است که طی سال‌های قبل اتفاق افتاده است.


وی  بیان داشت: همچنین در این مدت ۵۷۸ نفر قاچاقچی و فروشنده مواد مخدر و ۱۲۰۰ نفر معتاد متجاهر دستگیر شدند

سردارعلینقیان پور با بیان اینکه با رصد دقیق و مجددانه ۸۴۴ تخلف در فضای مجازی کشف و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند، بیان کرد: در راستای آگاهی‌سازی مردم ۱۷۳ جلسه با معتمدان محله‌ها، بازاریان، روحانیان، ورزشکاران و دانشجویان هر محله برای افراد برگزار شده و معضلات هر محله شناسایی شد.

 

این مقام ارشد انتظامی دستگیری بیش از 700 سارق، اراذل و اوباش و عربده کش، کشف 602 فقره سرقت، دستگیری 578 قاچاقچی و فروشنده مواد مخدر و شناسایی و دستگیری بالغ بر هزار و 200 معتاد متجاهر که امنیت محلات را به خطر انداخته بودند را از دیگر نتایج اجرای این طرح در آبان ماه اعلام کرد.

فرمانده انتظامی استان  اصفهان در خصوص آمار تصادفات جرحی و فوتی در سطح استان بیان داشت: بررسی های تخصصی که به صورت مشترک بین پلیس های راه و راهور انجام شده نشان دهنده آمار مناسب استان در زمینه وقوع تصادفات جرحی و فوتی بوده است.

وی اظهار داشت: درصد بالایی از تصادفات جرحی و فوتی مربوط به 30 کیلومتری شهر ها است که در این زمینه نیز برنامه خاصی برای شهر اصفهان و چند شهر بزرگ استان در نظر گرفته شده است. همچنین از برنامه هایی که در جهت کاهش تصادفات و حوادث ترافیکی شروع کرده ایم طرح ویژه برخورد با رانندگان حادثه سازی است که امنیت جانی هموطنان را به خطر می اندازند. در این خصوص تمام مأموران انتظامی مکلف به برخورد قاطع و قانونی با رانندگان حادثه ساز هستند که نتایج مثبت اجرای این طرح را انشاءلله در آینده شاهد خواهید بود.

منتشرشده در حوادث
سه شنبه, 27 ارديبهشت 781 ساعت 13:08

افزایش نظم حقوقی با ثبت سند رسمی در کشور

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیامک بهارلویی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه بیان داشت :  در زمان حاضر حدود ۶۰ درصد از دفاتر اسناد رسمی کشور زیان‌ده هستند و  بسیاری از دفاتر اسناد رسمی نمی توانند هزینه های خود را تامین کنند زیرا بخش عمده ای از درآمد آنها از سند خودرو بود اما نیروی انتظامی برای خود صلاحیت حقوقی ایجاد کرد و سند خودرو را از دفتر اسناد رسمی گرفت.

وی اظهار داشت : در بسیاری از کشورهای پیشرفته دفترخانه اسناد رسمی وجود دارد و این در حالی است که این روزها در کشورمان برخی معتقدند  که باید سامانه هایی برای ثبت اسناد عادی در فضای مجازی ایجاد و دفاتر اسناد رسمی بسته شود درحالیکه این روش  بیراهه است.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران اصفهان گفت :  استان اصفهان حدود ۵۳۰ دفترخانه اسناد رسمی دارد که حدود ۲۳۳ دفترخانه در کلانشهر اصفهان فعال است.

بهارلویی خاطر نشان کرد  : اسناد عادی، منشاء فساد است  و درصد قابل توجهی از پرونده ها در دادگستری ها به دلیل همین اسناد عادی شکل گرفته است.

وی افزود :  اگر از اسناد عادی، سلب اعتبار شود و جای آنها را اسناد رسمی بگیرد، بسیاری از مشکلات حقوقی حل می شود و پرونده های دادگاه ها کاهش می یابد.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران اصفهان با تاکید بر اینکه اسناد رسمی، غیر قابل انکار هستند، اظهار داشت: اسناد عادی، سندهایی هستند که مردم یا بنگاه ها آنها را بین خود می نویسند درحالیکه لازم است اسناد رسمی جای آنها را بگیرد.

 

بهارلویی با بیان اینکه سال گذشته در استان اصفهان ماهیانه ۲۴ هزار سند مالکیت تک برگی توسط اداره ثبت صادر شده است، گفت: پارسال ۷۴ هزار جلد دفتر اسناد رسمی در این کانون تصویربرداری (اسکن) شد و در سامانه ها ثبت و ذخیره می شود که این کار به کاهش تخلف ها کمک بسیاری می کند.

 

وی با اشاره به اینکه بنگاه های املاک حق تنظیم و برگه سند مبایعه نامه را ندارند اظهار داشت : بر اساس قانون تجارت، کار این بنگاه ها به نوعی واسطه گری است و آنها فقط می توانند فروشنده و خریدار را به هم معرفی کنند.

 

رییس کانون سردفتران و دفتریاران اصفهان بیان داشت  : در یک قرن گذشته در کشورمان حدود هشت هزار و ۵۰۰ دفترخانه اسناد رسمی مجوز تاسیس گرفتند، این در حالی است که فقط در یک آزمون در سال ۱۴۰۱ حدود ۹ هزار و ۵۰۰ نفر را برای این شغل قبول کردند.

وی  به قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار اشاره و اضافه کرد: بر اساس این قانون، سردفتری در زمره کاسبی آورده شده که به جایگاه این شغل آسیب وارد می کند.

رییس کانون سردفتران و دفتریاران اصفهان با اشاره به  اختلال در اتصال الکترونیکی دفترخانه های اسناد رسمی با نهادهای مختلف در یک ماه اخیر اظهار داشت  : ثبت احوال، امور مالیاتی و بانک ها از جمله نهادهایی هستند که ارتباط الکترونیکی آنها با دفترخانه ها در یک ماه اخیر دچار مشکل شد و لازم است این موضوع برطرف شود.

بهارلویی گفت :  در ۲ سال اخیر میزان تعدیل کارمندان دفترخانه های اسناد رسمی در اصفهان افزایش یافته که از جمله دلایل آن تصویب قوانین و ضوابط جدید است.

منتشرشده در جامعه

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  حسین اکبریان اظهار داشت: با توجه به افزایش بی سابقه دمای هوا و تبع آن افزایش مصرف آب، همراهی مردم در زمینه مدیریت مصرف بهینه آب بیش از هر زمان دیگر احساس می شود.وی تصریح کرد: در چنین شرایطی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در کنار اقدامات فنی و بهره برداری جهت توزیع عادلانه آب، برنامه های فرهنگی و ترویجی متنوعی در این ایام در سطح شهرها و روستاها اجرا می کند.مدیر عامل آبفای استان اصفهان افزود: پویش شهروند مروج به منظور افزایش مشارکت مردم در مدیریت مصرف بهینه آب برای نخستین بار توسط آبفای استان و با شعار “من حامی آب هستم” اجرا می شود.وی گفت: در این پویش هم استانی های گرامی در صورت مشاهده هر گونه مصرف بی رویه آب مستندات مربوطه را در قالب عکس و فیلم کوتاه در پیام رسان ایتا به شماره ۰۹۳۷۲۷۱۰۶۱۵ ارسال کنند.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیدرضا مرتضوی در دیدار با نخبگان شهرستان اردستان اظهار کرد: از اول دولت و ترکیبی که در استان شکل گرفت تصمیم گرفتیم سفر به شهرستان‌های استان را برنامه ریزی کنیم که این سفرها بر اساس اصولی تعریف می‌شود.

وی افزود: از مجموعه ۱۰۰ درصدی بودجه‌های کشور ۲.۳ دهم آن در استان‌ها تقسیم می‌شود و ۳۱ استاندار متولی تقسیم این مقدار بودجه کشور هستند. بارها اعلام کردیم اگر بودجه‌ای به سمت استان بیاید همه آن را در بخش عملیاتی و عمرانی هزینه می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، استاندار اصفهان با بیان اینکه دخالت قوا در کار یکدیگر همواره مورد نهی مقام معظم رهبری قرار می‌گیرد، تصریح کرد: مجموعه شورای نگهبان و دستگاه‌های نظارتی بر تفکیک قوا تاکید دارند. شهرستان‌هایی در استان داریم که بودجه‌ای که از سهم استان می‌برند کمتر از بودجه‌ای است که در اختیار نمایندگان است که این اتفاق دقیقا مورد مخالف نظر قانون اساسی و رهبر معظم انقلاب است.

مرتضوی با اشاره به تخصیص بودجه‌های توزیعی در سطح شهرستان‌های استان، گفت: به شهرستان اردستان با حدود ۴۲ هزار جمعیت در سال جاری ۷۱ میلیارد تومان بودجه تخصیص پیدا کرده است که نسبت به بسیاری از شهرستان‌های استان مانند شهرستان اصفهان و خمینی شهر و... بیشتر است.

وی گفت: بسیاری از مسئولان و مردم فکر می‌کنند حاکمیت یک نگاه تمرکزگرا دارد و همه بودجه‌ها را به سمت مرکز استان می‌برد در صورتی که این گونه نیست. در استان سعی کردیم آن شهرستان‌هایی که فاصله زیادی تا مرکز استان دارند را با نگاه حمایتی ببینیم و سعی کردیم یک نگاه متعادلی داشته باشیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه با مجموعه تلاش‌هایی که انجام شده است ۴۷۶ واحد اقتصادی راکد در استان اصفهان به چرخه تولید برگشته است، گفت: غالب آمار و گزارش‌هایی که در بخش عمرانی و اقتصادی وجود دارد استان اصفهان را در رتبه‌های بالا قرار داده است.

 

همچنین نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد غلطی که در برنامه ریزی کشور وجود دارد و نگاه اقتصادی غربی و لیبرالی بر آن حاکم است این است که طبق جمعیت به هر منطقه‌ای بودجه اختصاص می‌گیرد و هیچ نگاه و توجهی به دیگر موضوعات مانند مسائل فرهنگی، جغرافیایی، تراکم و... نمی‌شود.

حجت الاسلام سید صادق طباطبایی نژاد با بیان اینکه باید تلاش شود تا سرانه اختصاص بودجه فقط به جمعیت خلاصه نشود، گفت: وضعیت کنونی به گونه‌ای است که بودجه و امکانات به سمتی می‌رود که جمعیت بیشتری دارد و شهرستان‌هایی مانند اردستان هر روز خالی از جمعیت و از لحاظ امکانات ضعیف تر می‌شود.

وی تصریح کرد: در سطح ادارات کل استان اصفهان بارها دیده شده بودجه‌ای که از وزارتخانه برای شهرستان جذب می‌شود را کم می‌کنند و اجازه نمی‌دهند تمام آن بودجه به شهرستان بیاید. از استاندار اصفهان درخواست داریم نگاه حماتی نسبت به شهرهای اردستان، زواره و مهاباد داشته باشند.

نماینده مردم اردستان در مجلس با بیان اینکه فرماندار اردستان هنوز در مرکز استان زندگی می‌کند و همیشه در رفت و آمد است که سزاوار این مردم نیست، گفت: روز اول با فرماندار شرط کردیم در شهرستان باید مستقر باشید ولی هنوز این اتفاق نیفتاده و این باعث شده همیشه فرماندار در مسیر رفت و آمد باشد.

 

منبع : ایسنا

منتشرشده در سیاست

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، صد و بیست و هفتمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان به بررسی مسائل مربوط به توسعه و بهره برداری از کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان اختصاص یافت. 
سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان در این جلسه ضمن تبریک سالروز تشکیل جهاد سازندگی، ابراز امیدواری کرد: روحیه مجموعه جهاد سازندگی در تمامی دستگاه‌های استان و کشور حفظ شده و ارتقاء یابد و ره‌آورد آن خدمت‌رسانی بیشتر در دستگاه‌های اجرایی باشد.
وی در ادامه از احراز رتبه اول استان اصفهان در زمینه احیاء واحدهای تولیدی راکد با 423 واحد تولیدی حوزه صنعت، گردشگری و کشاورزی، همچنین افزایش ظرفیت 1472 واحد تولیدی استان، در سطح کشور طی سال گذشته مطابق با گزارش ارائه شده از سوی وزیر کشور به رئیس‌جمهور، خبر داد و گفت: این در حالی است که استان اصفهان در بخش طرح‌های سرمایه‌گذاری شده به بهره‌برداری رسیده با 844 واحد در سطح کشور، موفق به کسب رتبه دوم شد.
وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران این حوزه، تصریح کرد: کسب این رتبه‌ها طلیعه همت جمعی و وفاق دولت و بخش خصوصی برای تبدیل کردن استان اصفهان به مأمن سرمایه‌گذاری است.
همچنین امیر کشانی رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه، مشارکت حداکثری فعالان اقتصادی در انتخابات دوره دهم پارلمان بخش خصوصی اصفهان را پیام‌آور تاثیر برنامه‌ریزی‌های درست در پویایی فعالان اقتصادی و همت جمعی برای اعتلای اقتصادی، علی‌رغم تلاش برای دلسردی مردم دانست.
وی برنامه‌ریزی برای کمک به توسعه صادرات استان و کسب درآمدهای بیشتر ارزی از طرق مختلف مانند ایجاد دفاتر نمایندگی اتاق بازرگانی در کشورهای هدف صادراتی و برگزاری دوره‌های آموزشی جامع در این حوزه برای صاحبان کسب و کار را از مهم‌ترین برنامه‌های دوره دهم پارلمان بخش خصوصی اصفهان معرفی کرد و ابراز امیدواری نمود: با همراهی دولت بتوان اتفاقات مثبتی را در حوزه اقتصاد رقم زد.
دبیر شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اصفهان در ادامه، تحولات کشور در زمینه سیاست خارجی را نقطه عطفی برای افزایش تعاملات تجاری ایران با کشورهای مختلف و رشد صادرات کشورمان دانست و در پایان سخنان خود، خواستار همت جمعی دولت و بخش خصوصی برای امیدآفرینی در جامعه مطابق با سخنان اخیر مقام معظم رهبری شد.
در ادامه جلسه در خصوص مسائل مربوط به توسعه و بهره‌برداری از کارگو ترمینال فرودگاه شهید بهشتی اصفهان تبادل نظر و عنوان شد: عدم وجود خدمت پست سریع در کارگو ترمینال اصفهان، نبود طرح فنی-اقتصادی به روز، به منظور بهسازی و توسعه کارگو، کاهش ظرفیت فعال هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران -هما- در اصفهان طی سال‌های اخیر، عدم وجود تنوع در مقاصد پروازی خارجی، نداشتن رغبت فعالان اقتصادی به استفاده از روش حمل هوایی برای صادرات به دلایل مختلف از جمله به صرفه نبودن، عدم آگاهی و نبود مقاصد متنوع، اختلاف نظر در تعیین زمان شروع قرارداد BOTکارگو ترمینال و نبود روال و بستری مشخص برای استقرار دفاتر شرکت‌های خدمات هوایی در محل کارگو ترمینال از مهم‌ترین مشکلات توسعه و بهره‌برداری کارگو عنوان و مقرر شد کمیته‌ای برای رفع این موارد و عملیاتی کردن راهکارهای پیشنهادی جلسه کارشناسی شورای گفت‌وگو تشکیل شود.
در ادامه این جلسه ضمن معرفی اعضای جدید بخش خصوصی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، از عملکرد اعضای پیشین تقدیر شد.

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از7
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر اداره
به گزارش ارمغان شهر، مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۳/۰۲/۰۹
به گزارش ارمغان شهر، محمد یاسر طیب نیا، روز
  به گزارش ارمغان شهر، بر اساس تغییراتی که در
به گزارش ارمغان شهر ، این کنگره که با هدف ساخت
به گزارش ارمغان شهر، سید جواد سادات درباره قانون
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱ از امروز دوشنبه ۷ خرداد ماه آغاز و تا روز ...
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش اینترنتی نان را ابلاغ کرد. متن آن به شرح زیر است.
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت آغاز به کار دوازدهمین دوره‌ی مجلس شورای
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، رییس قوه قضاییه، سفرای کشورهای مختلف در تهران،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز مرکزی را نیز در بر می‌گیرد. چهارشنبه و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری از مترو ، محصول ریل است ، افزود : در گذشته ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش ارمغان شهر، عرضه جدید خودروی وارداتی برای متقاضیان اسفند سال ۱۴۰۱
به گزارش ارمغان شهر، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه‌ای دستورالعمل فروش ...
 به گزارش ارمغان شهر، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی به ...
به گزارش ارمغان شهر، در مراسم افتتاحیه دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی،
به گزارش ارمغان شهر، سه‌شنبه علاوه بر مناطق ذکر شده، بارش ارتفاعات البرز
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر وی با اشاره به اینکه پیش نیاز بهره برداری
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…