نمایش موارد بر اساس برچسب: استان اصفهان

به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر  ، حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید طی سفر به استان اصفهان از پروژه‌های اولویت دار شهرهای جدید بازدید کرد.  

در جلسه‌ای که پس از این بازدید در محل استانداری اصفهان با حضور سید رضا مرتضوی استاندار اصفهان، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و مدیران عامل شهرهای جدید استان برگزار شد، مامویت‌های شهرهای جدید در حوزه مسکن تشریح و ضمن بررسی مشکلات، راهکارهایی جهت رفع و رجوع موانع، تسریع و تسهیل اجرای طرح نهضت ملی مسکن ارائه شد.  

 در این جلسه طاهرخانی با بیان اینکه سهم شهرهای جدید در طرح ملی مسکن ۵۰ درصد از کل برنامه است اذعان داشت: ما در شهرهای جدید در حال برنامه‌ریزی برای این میزان از طرح هستیم و با توجه به اینکه مبحث تامین زمین، در بخش‌هایی نیاز است از طرق مختلف شامل (تغییر کاربری، تغییر تراکم و الحاق) انجام شود لذا دستیابی به این امر و تحقق اهداف طرح جهش تولید بیش از پیش، هماهنگی، حمایت و همکاری مجموعه دستگاه‌های اجرایی استان را می‌طلبد.  

وی با اشاره به تجربه‌های کسب شده از طرح مسکن مهر و نقاط قوت و ضعف این طرح اذعان داشت: یکی از ضعف‌های طرح مسکن مهر این بود که بعضاً واحدها آماده می‌شد اما زیرساخت‌ها تامین نبود لذا در این حالت واحدهای مسکونی قابلیت سکونت نداشتند و یا در مرحله بعدی پس از تامین زیرساخت‌ها، واحدهای مسکونی با نبود خدمات پایه‌ای از جمله مدرسه، کلانتری، مجموعه درمانی، پارک و ... مواجه بودند.  

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اضافه کرد: در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری به عمل آمد تا این قبیل کمبودها طی سیاست‌های مختلف جبران شود. اما در طرح جهش تولید مسکن بایستی همراه با حوزه برنامه‌ریزی مسکن، برنامه‌ریزی خدمات نیز انجام شود.  

وی بیان داشت: در قالب قانون جهش تولید، ظرفیت‌های بسیار خوبی در اختیار استان‌ها قرار داده شده است که می‌توان به برگزاری شورای مسکن به ریاست استاندار اشاره کرد همچنین وظایف و اختیارات متعددی برای استاندار دیده شده است که در صورت برگزاری مرتب این جلسات به طور حتم مسائل و مشکلات رفع می شود و در این رابطه و مصوبات این جلسات نیز ما آمادگی خود را اعلام می داریم.  

طاهرخانی با اشاره به نقش مهم و جدی هماهنگی بین دستگاهی در پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن، گفت: دستگاه‌های مختلف در این امر دخیل هستند و یکی از اصلی ترین‌ها شهرداری است که در پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن می‌توانند بسیار کمک رسان باشند.  

 وی علاوه بر بحث تولید و عرضه مسکن، یکی دیگر از پروژه های اصلی را مترو اصفهان بهارستان عنوان کرد و گفت: متولی این پروژه مجموعه شهرهای جدید است و در حال حاضر از لحاظ زیرساخت حدود ۹۰ درصد و روسازی نزدیک به ۳۰ درصد پیشرفت دارد. که در صورت حمایت استان، رفع موانع و جلب توجه دولت، انشالله بتوانیم اواخر ۱۴۰۱ این پروژه را به بهره‌برداری اولیه برسانیم.  

 
 
 
منتشرشده در جامعه

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،    معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سفر به استان اصفهان با همراهی علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان و دیگر مسئولین استانی از شهرهای شاهین شهر و دستگرد بازدید کرد.  

فرزانه صادق مالواجرد  پس از بازدید از این دو شهر با حضور در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه شهرسازی شاهین شهر و دستگرد اظهار داشت: موهبت‌ها و پتانسیل‌های ویژه و بسیار زیادی در این دو شهر وجود دارد، از جمله آن می‌توان به اصالت مردم اشاره کرد که این ویژگی مهمترین پشتوانه در شکل گیری شهرها و ارتقاء کیفیت آن است.  

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی هدف از این بازدیدها را رفع معضلات و مشکلات موجود در برنامه ریزی شهری و پاسخگویی به مطالبات بر حق مردمی عنوان کرد و گفت: معضل اصلی در شهرهای شاهین شهر و دستگرد مربوط به تغییر در خطوط محدوده در طرح‌های مختلف است.  

 وی افزود: تغییر در خط محدوده این دو شهر مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است که در این رابطه بررسی‌های لازم بعمل آمد و مقرر شد به صورت کلی این مباحث در کمیسیون ماده ۵ و در صورت نیاز در کارگروه و شورای برنامه‌ریزی مطرح و حل شود.  

صادق مالواجرد تصریح کرد: معضلات و مشکلاتی که در این بازدید مطرح و مورد بررسی قرار گرفت طی صورتجلسه تنظیمی در شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح و به لطف خدا تا پایان سال این مشکلات مرتفع می‌شود.  

 گفتنی است: صادق مالواجرد، به همراه مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان به منظور بررسی و رفع مشکلات از اراضی (کوی کارمندان، محله D هشت بهشت و محله میلاد) واقع در شاهین شهر و میدان وحدت شهر دستگرد بازدید کرد.  

منبع : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)

منتشرشده در جامعه

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،   هاشم امینی در مراسم تجلیل از کارکنان کنترل کیفی آزمایشگاه های آب که موفق به دریافت گواهی نامه تایید صلاحیت ISO/IEC17025:2017 در سال 1400 شده اند گفت: کارکنان مرکز پایش و نظارت بر کیفیت آب و فاضلاب باید ضمن آشنایی با علم روز دنیا و بهره مندی از تجهیزات و فناوری های نوین، زمینه نظارت دقیق بر فرایند کنترل کیفی آب و پساب تولیدی و همچنین ارتقاء خدمات رسانی به مردم را بیش از پیش فراهم نمایند.
وی افزود: در سال های اخیر آزمایشگاه های آبفا در استان اصفهان با بهره مندی از بهترین تجهیزات و نیروی انسانی متخصص و کارآمد، کیفیت خدمات را در سطح استان ارتقاء داده اند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان این که کنترل کیفی خدمات آبفا به صورت مستمر و پایدار ادامه دارد تصریح کرد: آب شرب پس از تایید مراجع ذیصلاح و با نظارت دقیق و مستمر نهادهای مسئول در اختیار مردم در شهرها و روستاها قرار می گیرد و سلامت آن از نظر کیفی مورد تایید است.
امینی تامین آب شرب با کیفیت مطابق با استانداردهای تعریف شده را ضروری دانست و اظهار داشت: آب شرب، استراتژیک ترین و حیاتی ترین کالایی است که مردم به آن نیاز دارند و متقاضی همیشگی آن هستند و به همین دلیل، بهبود کیفیت آن دغدغه اصلی فعالان صنعت آبفا به شمار می آید.
وی با تاکید بر اهمیت فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی اعلام کرد: از کارکنان انتظار می رود با انجام تحقیق و پژوهش های کاربردی، راه های دسترسی آسان و بهتر مردم به خدمات صنعت آبفا را هموار تر نمایند تا رضایت مشترکین که اولویت اصلی فعالیت این صنعت به شمار می رود همچنان پابرجا باقی بماند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اهمیت افزایش کیفیت پساب خروجی تصفیه خانه های فاضلاب افزود: باید همچنان نظارت دقیق و مستمری بر فرایند کیفی پساب تولیدی وجود داشته باشد تا بتوان از آن در صنعت و یا پرورش گیاهان غیرمثمر استفاده کرد.
گفتنی است آزمایشگاه مرکزی آبفای استان اصفهان و آزمایشگاه های آب ادارات آبفای سمیرم، تیران و کرون، نجف آباد و شهرضا موفق به دریافت گواهی نامه تایید صلاحیت ISO/IEC17025:2017 در سال 1400 شدند. این گواهی نامه پس از انطباق مداوم با الزامات استاندارد ISO/IEC17025:2017 و اخذ تاییدیه در ممیزی های مراقبتی سالانه، به این آزمایشگاه ها اعطا شد.

منتشرشده در اقتصاد

به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه پروژه‌های عمرانی این اداره‌کل با سرعت مطلوب و مطابق با برنامه زمان بندی در دست اجرا قرار دارند اظهار کرد: در حال حاضر چهار پروژه عمرانی دارای پیشرفت فیزیکی حدود ۱۰۰ درصدی بوده و در واقع تنها چند قدم مانده تا به سوت پایان ساخت این پروژه‌ها نزدیک شویم.  

وی به تشریح اقدامات انجام شده برای این پروژه ها پرداخت و اذعان داشت: نخستین پروژه، احداث باند دوم اصفهان-چادگان است که در آغاز، با هدف رفع نقاط حادثه خیز و جلوگیری از تصادفات رخ به رخ در دستور کار این اداره‌کل قرار گرفت.  

 معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این پروژه به طول ۲.۵ کیلومتر تکمیل شده عنوان کرد: برای این میزان از پروژه ۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.  

 وی از دیگر پروژه های راهسازی این اداره کل به پروژه احداث ۱.۵ کیلومتر از باند دوم رزوه - چادگان اشاره کرد و گفت: این طرح در راستای کاهش تصادفات و تسهیل در عبور و مرور وسایل نقلیه بسیار حائز اهمیت بوده و تکمیل این میزان راهسازی ۵ میلیارد ریال هزینه در بر داشته است.  [Dismiss this message for 1 week]

 شاهسوندی با بیان اینکه پروژه تقاطع غیرهمسطح گلشن از دیگر پروژه‌های با پیشرفت ۱۰۰ درصدی این اداره کل است خاطرنشان کرد: این پروژه شامل احداث ۳.۵ کیلومتر راهسازی و دو دستگاه پل بوده که جهت احداث آن ۴۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.  

 وی در نهایت به پروژه زیرگذرمسکن مهر نایین اشاره کرد و گفت: برای تکمیل این پروژه ۴.۵ کیلومتر راهسازی اجرا و دو دستگاه پل ساخته شده است و مجموعاً اعتبار هزینه شده برای این پروژه ۱۹۰ میلیارد ریال بوده است. 

 

منبع :  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: از ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ که ثبت‌نام طرح جهش تولید مسکن آغاز شد تا کنون افزون بر ۱۷۳ هزار نفر در استان اصفهان متقاضی بهره‌مندی از مزایای این طرح بوده و اقدام به ثبت‌نام کردند.  

 وی با بیان اینکه برنامه این استان در طرح نهضت ملی مسکن معادل ۵.۷ درصد نسبت به کشور است گفت: براین اساس در سطح استان اصفهان برای یک سال نیاز به ساخت ۵۷ هزار و ۴۶۸ واحد است که این عدد برای چهار سال به بیش از ۲۲۹ هزار واحد می‌رسد.  

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان ادامه داد: مطابق با این برنامه زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح در سطح استان اصفهان بصورت سالانه یکهزار و ۳۴۸ هکتار است.  

 وی عنوان کرد: در حال حاضر از ۱۰۹ شهر استان اصفهان برای تعداد ۴۳ شهر تامین زمین شده که هم اکنون امکان ثبت نام در سامانه برای این شهرها فراهم است و برای ۳۴ شهر دیگر نیز از طریق الحاق به محدوده زمین تامین شده است. که مقرر است سامانه برای این شهرها نیز بازگشایی شود.  

 قاری‌قرآن افزود: در حال حاضر متقاضیان می‌توانند تا پایان آذراری با مراجعه به سامانه «ثمن» به آدرس saman.mrud.ir برای نامنویسی در طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند. و در شهرهایی که جدید به آمار قبلی اضافه خواهد شد ثبت‌نام مطابق با اعلام وزارت راه و شهرسازی و در مهلت زمانی مناسب انجام می‌پذیرد.  

 وی در خصوص شرایط ثبت‌نامی متقاضیان این طرح اذعان داشت: پیش‌تر متقاضیان برای ثبت نام می‌بایست چهار شرط شامل عدم استفاده از امکانات دولتی در حوزه مسکن از اول انقلاب (فرم ج سبز)، عدم وجود مالکیت خصوصی از اول فرودین ۱۳۸۴، تاهل و سابقه حداقل ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا را دارا می‌بودند که در حال حاضر دو شرط از این شروط تسهیل بیشتری یافته است. 

وی گفت: براساس مصوبات دولت و مطابق با اعلام وزارت راه و شهرسازی شرط مالکیت خصوصی از بیش از ۱۶ سال به ۵ سال کاهش می‌یابد و سابقه سکونت در شهر موردتقاضا نیز به یکسال کاهش خواهد یافت.

 

 

منبع : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)

 

 

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از5
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، همچنین این شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ابراهیم محمدی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، یزدی زاده با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد جعفر صالحی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سردار"محمدرضا
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به بیانات مقام ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز- چهارشنبه (۶ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی گزارش
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مصطفی نباتی‌نژاد  اظهار کرد: زمانی که شهروندان اصفهانی بخواهند از حوزه گردشگری درآمد
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید رضا مرتضوی در دیدار  با  شماری  از هنرمندان و فرهیختگان اصفهانی با اشاره به سفر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد نورصالحی در گردهمایی اعضای باشگاه شهراندیشان که با هدف ارائه پیشنهادها و ایده‌ها
ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه دوره ششم طبق برنامه ۲۰ ساله‌ای که در دوره اول

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از خانه ملت، در نشست علنی امروز-
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مصطفی نباتی‌نژاد  اظهار کرد: زمانی که ...
به گزار ش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید رضا مرتضوی در دیدار  با  شماری  از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد نورصالحی در گردهمایی اعضای باشگاه
ه گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، عباس حاج رسولی‌ها  با بیان اینکه بودجه
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…