نمایش موارد بر اساس برچسب: استان اصفهان

شنبه, 19 ارديبهشت 780 ساعت 14:21

امداد رسانی به مناطق سیل زده استان یزد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده امروز _شنبه یکم مردادماه_ در برنامه رادیویی «سلام اصفهان»، ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت فرارسیدن ایام محرم و عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار کرد: اصفهان شهر ولایتمداری است که در طول سال به‌ویژه ایام محرم و صفر در آن مراسم عزاداری برقرار است.

وی افزود: شهرداری اصفهان سعی کرده است در ایام محرم تسهیلاتی را فراهم کند، اما شهروندان نیز باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که مراسم برگزار شده از سوی آنها، اختلالی در حمل‌ونقل عمومی ایجاد نکنند، سد معبر ایجاد نشود و در کنار برگزاری تعزیت اباعبدالله الحسین (ع)، شهری آرام داشته باشیم.

شهردار اصفهان با قدردانی از تلاش کارکنان شهرداری به‌ویژه حوزه خدمات شهری، تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده جهت بارندگی‌های شدید و سیلاب، نیروهای این حوزه حدود ۷۲ ساعت در آماده‌باش کامل به سر می‌برند، البته به‌رغم اینکه شاهد بارش باران نبودیم، این موضوع چیزی از آمادگی و ارزش کار آنها کم نکرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بر اثر سیلاب، مردم یزد دچار مشکل شده بودند، بنا به درخواست شهردار این کلان‌شهر، اکیپی از شهرداری اصفهان برای امدادرسانی اعزام شد.

قاسم‌زاده با بیان اینکه در مدیریت جدید شهری، شهرداری رویکرد حرکت به سمت شهر هوشمند را مورد تاکید قرار داده است، یعنی خدمات الکترونیکی ابتدا غیرحضوری و در مراحل دوم و سوم به‌صورت هوشمند ارائه شود، ادامه داد: برای انجام این اقدام نیاز به دانش فنی و مهارت نخبگان داریم، لذا به‌دنبال ارتباط نزدیک‌تر با دانشگاه‌ها و منابع علمی بودیم که در این راستا هفته گذشته تفاهم‌نامه‌ای را با بنیاد نخبگان امضا و نشستی را با حدود بیش از یکصد نفر از نخبگان شهر برگزار کردیم، همچنین تفاهم‌نامه‌ای را با شهرک علمی و تحقیقاتی، دانشگاه‌های اصفهان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا کردیم.

وی با تاکید بر اینکه در شهرداری اصفهان عرصه لازم برای استفاده از دانش و تجربه نخبگان آماده شده است و شرکت‌های دانش بنیان را به همکاری دعوت کردیم، اظهار امیدواری کرد: با ظرفیت‌های خوب ایجاد شده و مشارکت عالی نخبگان در اداره شهر، به‌زودی اصفهان به یکی از شهرهای هوشمند کشور تبدیل شود و خدمات هوشمند را به شهروندان ارائه کنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه تاکنون مشارکت نخبگان با شهرداری خوب بوده است، گفت: اصفهان شهر غنی و توانمندی است و دانش فنی در این شهر عالی است، اما شرکت‌های دانش بنیان باید جای خود را در اداره و مدیریت شهر پیدا کنند.

وی افزود: در شهر هوشمند سرعت ارائه خدمات مطلوب و سلامت در ارائه خدمات عالی می‌شود، همچنین کمک می‌کند شهر بهتری داشته باشیم تا همه چیز به نفع مردم شکل بگیرد، البته اولین خروجی آن صدور پروانه ساختمانی به صورت غیر حضوری بوده است.

قاسم‌زاده اظهار کرد: صدور پروانه ساختمانی به صورت غیر حضوری گامی بزرگ و به تعبیر اهل فن، انقلابی در حوزه شهرسازی بود که امیدواریم هر دو هفته یکبار اخبار خوشی در همین حوزه‌ها برای شهروندان داشته باشیم.

منتشرشده در شهر

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سرپرست شرکت گاز استان اصفهان ، با اشاره به اینکه صنعت گاز به طور مستقیم با موضوع تولید و اشتغال رابطه دارد، افزود: گاز محورتوسعه و اصلی ترین زیرساخت چرخه تولید و اقتصاد کشور است و در استان اصفهان که به عنوان قطب صنعتی کشور محسوب می شود، موضوع گازرسانی ایمن و مستمر به صنایع، بسیار استراتژیک و از اهمیت بالایی برخوردار است.

ابوالقاسم عسکری، احداث ایستگاه 200هزار متر مکعبی و20کیلومتر خط تغذیه 24 اینچ شیدان، احداث ایستگاه 50هزارمتر مکعبی و 30 هزار متر مکعبی روستای تیران و کرون، انجام طرح های معارض اصفهان، اجرای خطوط پراکنده گاز در سطح شهرستان های استان، گازرسانی به 500 واحد صنعتی تولیدی مطابق با بند ق، اصلاح ایستگاه هایCPS ، احداث CGS بهارستان، تعویض پوشش خط 18 اینچ صنایع، اجرای خطوط و ایستگاه های باقیمانده طرح جامع اصفهان را از مهمترین پروژه های در دست اقدام سال جاری عنوان کرد.

وی گفت: از اهداف و برنامه های سال 1401 تامین گاز ایمن و مستمر114 شهر و بیش از 1060روستا، 17هزار واحد تولیدی صنعتی برای بیش از5 میلیون نفر جمعیت استان اصفهان دانست و افزود: اجرای کامل پروژه های فوق در راستای تولید و اشتغال و خدمت به مردم، در واقع تحقق شعار سال و منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) می باشد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سرپرست این شرکت بیان داشت: در راستای مسئولیت های اجتماعی و به منظور کمک به بخش محروم جامعه، در سال گذشته تعداد 770 اشتراک رایگان به مدد جویان کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگران و اماکن واجد شرایط واگذار شده است.

 ابوالقاسم عسکری، تصریح کرد: از این تعداد 147 مورد به مددجویان کمیته امداد، 159مورد به مددجویان بهزیستی، 102 مورد به خانواده معظم شهدا، 238 مورد به جانبازان و 124 مورد نیز به سایر واجدین شرایط واگذار شده است.

مهندس عسکری، افزود: همچنین در راستای این طرح بخشودگی؛ امکان برخورداری تعداد قابل توجهی مشترک مانند مساجد حسینیه ها و اماکن مذهبی از گازطبیعی در این استان فراهم شده است.

وی افزود: مددجویان نهادهای حمایتی و جانبازان بالای ۲۵ درصد در صورتی که تا کنون از امتیاز اشتراک گاز رایگان بهره مند نشده‌اند می‌توانند با دریافت معرفی نامه از نهاد مربوطه و ارائه به اداره گاز استان برای یک مرتبه کنتور و اشتراک رایگان دریافت نمایند.

سرپرست شرکت گاز استان اصفهان، در پایان برمصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در تمامی بخش های خانگی، صنعتی و عمومی تاکید کرد و گفت: رعایت الگوی مصرف تاثیر بسزایی بر استمرار ارائه خدمات گازرسانی به بیش از 5 میلیون جمعیت و صنعت استان و حفظ منابع ملی کشور خواهد داشت.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرداد خورسندی با اشاره به آغاز خانه تکانی و تمیزکاری منازل گفت: بیش از 300 نفر از کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در قالب گشت های مروجین مصرف بهینه آب اقدام به گشت زنی در سطح شهرها و روستاهای تحت پوشش کرده و با هدررفت های مشهود و فعالیت هایی که موجب مصرف بی رویه آب می شود برخورد خواهند کرد.

وی شستن فرش، خودرو، لوازم خانگی و اثاثیه در معابر و همچنین سرریز مخازن ذخیره آب را مصداق هدررفت مشهود آب اعلام کرد و گفت: به دلیل سنت خانه تکانی از اوایل اسفند تا زمان آغاز سال نو به عنوان روزهای اوج مصرف در بخش خانگی محسوب می شود و به همین دلیل از شهروندان و روستائیان عزیز درخواست می شود نسبت به صرفه جویی در مصرف آب دقت لازم را داشته باشند.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی آبفای استان اصفهان افزود: مشترکین این شرکت بهتر است در این روزها به جای شست و شوی فرش و خودرو در منزل به موسسات قالیشویی و کارواش مراجعه کرده و شیرآلات منزل خود را نیز به لوازم کاهنده مصرف نظیر پرلاتور و سردوش های کاهنده مجهز سازند.

اضافه می شود درحال حاضر نزدیک به 100 درصد جمعیت شهری و 95 درصد جمعیت روستایی در 98 شهر و 949 روستا از خدمات شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان در بخش آب استفاده می کنند.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن صالح با اشاره به اين كه يكي از علل اصلي پس زدگي فاضلاب به داخل املاك، هدايت آب باران به شبكه جمع آوري فاضلاب است گفت: تاسيسات فاضلاب شبكه داخلي املاك بايد به نحوي طراحي و اجرا شود که آب باران جاري شده از ناودان ها، حياط و معابر داخلي ملك به شبكه فاضلاب وارد نشود.

وی  افزود: در زمان طراحي و اجراي تاسيسات، باید چاه آب باران يا منبع ذخيره سازي و يا هر روش ديگري كه آب باران را به محل ديگري به غير از شبكه فاضلاب هدايت کند، در املاک تعبیه شود.

صالح گفت: هدایت آب باران از طریق ناودان ها به شبکه فاضلاب موجب پس زدگی فاضلاب به املاک می شود و در صورت بروز خسارت از اين محل، شركت آبفا هيچگونه مسئوليتي نخواهد داشت.

 معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفای استان اصفهان اعلام کرد: از نظر شرکت آبفا، زمانی عملیات ساخت و ساز یک ساختمان پایان می یابد که تاسيسات فاضلاب شبكه داخلي املاك به نحوي طراحي و اجرا شود که آب باران جاري شده از ناودان ها، حياط و معابر داخلي ملك به شبكه فاضلاب وارد نشود.

صالح با اشاره به این که در هنگام ساخت و ساز، تغيير نوع واگذاري انشعاب از حالت ساخت و ساز  به كاربري هاي ديگر امكان پذير نيست  تصریح کرد: لازم است ارزیاب ها این موضوع را به متقاضیان توضیح داده و تاکید کنند که  ملاک تبديل وضعيت كاربري املاك از حالت ساخت و ساز، اطمينان از عدم ورود آب  باران جاري شده از ناودان ها، حياط و معابر داخلي ملك به شبكه فاضلاب است.

 

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از6
 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیدمحمدرضا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حامد ضیایی با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن قدیری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمود اعتباری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، امیرحسین نصرتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سید مجتبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایرج رخصتی
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی روبرو است و دوستان اکثر اوقات ناراضی هستند ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره گروه‌های خونی در استان اصفهان، اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی خبوشانی» را به سمت به عنوان نماینده و دستیار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی به مناسبت هفدهم مردادماه «روز ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…