• از ۲۷ نیروگاه تولید انرژی خورشیدی شهر اصفهان هم اکنون تمامی آنها به صورت کامل و با ظرفیت نامی در حال انجام فعالیت می باشند.

استفاده از انرژی خورشیدی در اولویت شهرداری اصفهان

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان حسین امیری در این ارتباط گفت: ایران به دلیل شرایط خاص جغرافیایی خاص، ظرفیتهای زیادی برای استفاده از انرژیهای برق آبی، بادی، خورشیدی داشته و در صورت سرمایه گذاری های تازه می توان از این نعمت خدادادی به بهترین شکل بهره مند شد.

 وی ادامه داد: ما در منطقه ای واقع شده ایم که با داشتن حدود روزهای بسیار زیاد آفتابی از نظر دریافت انرژی خورشیدی در میان نقاط مختلف جهان؛ در بالاترین رده ها قرار دارد؛ لذا استفاده از انرژیهای طبیعی به دلایل مختلفی مانند دسترسی آسان و سهولت تبدیل شدن به انرژی الکتریکی، سازگاری با محیط زیست و تجدید پذیری، از مطلوبیت زیادی برخوردار است.

 معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با تاکید بر لزوم بهره گیری از انرژی‌های تجدید پذیر در شهرداری اصفهان گفت: بر اساس برنامه ریزی مدیریت شهری در خصوص توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در اصفهان، حرکت به سمت اجرایی شدن این موضوع از اهداف اولویت دار شهرداری اصفهان می باشد.

 وی گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت بکارگیری توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر به منظور جلوگیری از آلودگی‌های محیط زیستی و کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی، می بایست به صورت کامل شاهد بکارگیری انرژی های پاک باشیم.

 امیری همچنین با اشاره به لزوم توسعه بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر بر اهمیت روز افزون توسعه نیروگاههای مقیاس کوچک و متوسط اشاره نمود .

 معاون شهردار اصفهان  با اشاره به نیروگاه های خورشیدی شهرداری گفت: از هر ۲۷ نیروگاه تولید انرژی خورشیدی شهر اصفهان هم اکنون تمامی آنها به صورت کامل و با ظرفیت نامی در حال انجام کار است؛  همچنین این تعداد نیروگاه با ظرفیت ۲۳۰ کیلووات در شش ماهه اول سال جاری ۲۹ هزار و ۴۳۱ کیلووات ساعت انرژی الکتریکی تولید نموده است.

 معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: این میزان تولید انرژی الکتریکی از محل نیروگاه های خورشیدی باعث کنترل و کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به محیط زیست گردیده است.

 

وی به برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت شهرداری اصفهان در خصوص توسعه بهره گیری از این نوع انرژی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر و در راستای استفاده از فناوری های نوین در قالب انرژی های پاک با بهره گیری از توانمندی های سرمایه گذاران بخش خصوصی؛ سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای شهرداری اصفهان  نسبت به شناسایی سرمایه گذار حقیقی یا حقوقی جهت مشارکت در پروژه احداث نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس در سطح مناطق شهری اصفهان اقدام نموده است که  در همین ارتباط افراد توانمند و سرمایه گذاران علاقمند می توانند در اجرایی شده این طرح های مشارکتی با شهرداری اصفهان همکاری نمایند.

 

امیری ادامه داد: اجرای نیروگاه ۶۰ کیلوواتی منطقه ۱۵، نیروگاه ۱۰۰ کیلوواتی باغ گلها و نیروگاه ۵۰ کیلوواتی شهرداری منطقه ۸ نیز تا پایان سال جاری در دستور کار این معاونت قرار دارد.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرداد تولائیان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وی نقش فولاد در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، لوح مرد سال
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
بیمه عمر مکمل چیست؟به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بیمه عمر مکمل یکی از زیرگروه‌های بیمه عمر و آتیه شرکت پاسارگاد ...
  حق بیمه کارگری چیست؟به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حق بیمه کارگری با کارمندی تفاوتی ندارد و هر دو یک تعریف یکسان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس سومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین روابط عمومی ایران با اشاره به مشارکت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرداد تولائیان با اشاره به اهمیت موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای ملی و بین ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، با توجه به محدودیت‌هایی که قوانین راهنمایی و رانندگی، اشخاص برای محاسبه سهمیه خود جهت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بیمه تکمیلی برای نازایی موضوع اصلی این مطلب است که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد،

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
بیمه عمر مکمل چیست؟به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بیمه عمر مکمل یکی از
  حق بیمه کارگری چیست؟به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حق بیمه کارگری با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس سومین کنفرانس بین المللی رویکردهای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرداد تولائیان با اشاره به اهمیت موضوع
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، با توجه به محدودیت‌هایی که قوانین ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بیمه تکمیلی برای نازایی موضوع اصلی این
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…