• از ۲۷ نیروگاه تولید انرژی خورشیدی شهر اصفهان هم اکنون تمامی آنها به صورت کامل و با ظرفیت نامی در حال انجام فعالیت می باشند.

استفاده از انرژی خورشیدی در اولویت شهرداری اصفهان
  ابزار متن

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان حسین امیری در این ارتباط گفت: ایران به دلیل شرایط خاص جغرافیایی خاص، ظرفیتهای زیادی برای استفاده از انرژیهای برق آبی، بادی، خورشیدی داشته و در صورت سرمایه گذاری های تازه می توان از این نعمت خدادادی به بهترین شکل بهره مند شد.

 وی ادامه داد: ما در منطقه ای واقع شده ایم که با داشتن حدود روزهای بسیار زیاد آفتابی از نظر دریافت انرژی خورشیدی در میان نقاط مختلف جهان؛ در بالاترین رده ها قرار دارد؛ لذا استفاده از انرژیهای طبیعی به دلایل مختلفی مانند دسترسی آسان و سهولت تبدیل شدن به انرژی الکتریکی، سازگاری با محیط زیست و تجدید پذیری، از مطلوبیت زیادی برخوردار است.

 معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با تاکید بر لزوم بهره گیری از انرژی‌های تجدید پذیر در شهرداری اصفهان گفت: بر اساس برنامه ریزی مدیریت شهری در خصوص توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در اصفهان، حرکت به سمت اجرایی شدن این موضوع از اهداف اولویت دار شهرداری اصفهان می باشد.

 وی گفت: با توجه به ضرورت و اهمیت بکارگیری توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر به منظور جلوگیری از آلودگی‌های محیط زیستی و کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی، می بایست به صورت کامل شاهد بکارگیری انرژی های پاک باشیم.

 امیری همچنین با اشاره به لزوم توسعه بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر بر اهمیت روز افزون توسعه نیروگاههای مقیاس کوچک و متوسط اشاره نمود .

 معاون شهردار اصفهان  با اشاره به نیروگاه های خورشیدی شهرداری گفت: از هر ۲۷ نیروگاه تولید انرژی خورشیدی شهر اصفهان هم اکنون تمامی آنها به صورت کامل و با ظرفیت نامی در حال انجام کار است؛  همچنین این تعداد نیروگاه با ظرفیت ۲۳۰ کیلووات در شش ماهه اول سال جاری ۲۹ هزار و ۴۳۱ کیلووات ساعت انرژی الکتریکی تولید نموده است.

 معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: این میزان تولید انرژی الکتریکی از محل نیروگاه های خورشیدی باعث کنترل و کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن به محیط زیست گردیده است.

 

وی به برنامه‌های کوتاه مدت و بلندمدت شهرداری اصفهان در خصوص توسعه بهره گیری از این نوع انرژی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر و در راستای استفاده از فناوری های نوین در قالب انرژی های پاک با بهره گیری از توانمندی های سرمایه گذاران بخش خصوصی؛ سازمان سرمایه گذاری و مشارکتهای شهرداری اصفهان  نسبت به شناسایی سرمایه گذار حقیقی یا حقوقی جهت مشارکت در پروژه احداث نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس در سطح مناطق شهری اصفهان اقدام نموده است که  در همین ارتباط افراد توانمند و سرمایه گذاران علاقمند می توانند در اجرایی شده این طرح های مشارکتی با شهرداری اصفهان همکاری نمایند.

 

امیری ادامه داد: اجرای نیروگاه ۶۰ کیلوواتی منطقه ۱۵، نیروگاه ۱۰۰ کیلوواتی باغ گلها و نیروگاه ۵۰ کیلوواتی شهرداری منطقه ۸ نیز تا پایان سال جاری در دستور کار این معاونت قرار دارد.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وی افزود: این
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر اجرای پروژه‌های انرژی و سیالات فولاد مبارکه داد با  اعلام این خبر تأکید کرد: این
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهمن خلیلی با تأکید بر اینکه این عملیات تحت نظارت و همکاری مدیریت بهداشت حرفه‌ای، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مسئول دفتر فنی تعمیرات در این خصوص افزود: ازآنجاکه خرید قطعات یدکی با کیفیت بالا و با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در آئین افتتاحیۀ دورۀ آموزشی مدیریت ارشد تحول دیجیتال شرکت فولاد مبارکه، مهندس ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، تعدادی از شهرداران شهرهای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان؛ حسین امیری گفت: با شروع فصل

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • ورزش
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر اجرای پروژه‌های انرژی و
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهمن خلیلی با تأکید بر اینکه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مسئول دفتر فنی تعمیرات در این
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در آئین افتتاحیۀ دورۀ آموزشی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  اداره ارتباطات ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی معاونت

عضویت خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه آدرس پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

اصفهان

آفتابی
18.33° سانتیگراد
باد : 1.86 کیلومتر به سمت غرب
رطوبت : 20%
22.78°C 5°C
21.67°C 6.11°C
20.56°C 5°C

پایگاه اطلاع رسانی استان اصفهان

بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…