آذر 777
منتشرشده در شهر
- دی 06, 777

به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، نوروز  کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران باستان ، میراثی با شکوه برای میزبانی بهار در سرزمینمان ایران است ؛
فصل دوباره زیستن و از نو شدن ، اما برای امسال نوروز ویژه ای خواهیم داشت ، مهمان ناخوانده ای که بهار را غافلگیر کرده و سین هشتم سکوت را بر سفره سبز شهر فرا خوانده است ؛
کرونا ویروس ۲۰۱۹ هفته های اول اسفند ماه با حرکت سریع و سیر صعودی خود ایران زمین و از جمله شهر اصفهان را به خطر انداخته است و برای جلوگیری از پیشرفت و شیوع بیشتر آن در سطح شهر اصفهان امسال در آستانه سال جدید جور دیگری به استقبال از بهار خواهیم رفت ؛

* امسال همه اقدامات در ستاد خدمات سفر نوروزی کنسل و از تمام ظرفیت‌ها برای مقابله با کرونا استفاده خواهیم کرد *

حسین امیری با اشاره به شرایط ایجاد شده به دلیل شیوع ویروس کرونا و گردشگر پذیر نبودن شهر اصفهان اظهار داشت: اصفهان به دلیل مواجه با ویروس کرونا امسال مقصد خوبی برای مسافرت نیست، از این رو به دلیل جلوگیری از انتقال بیماری، نوروز امسال پذیرش مسافر در مراکز رو باز و سرپوشیده شهر ممنوع شده و حتی چادرخوابی در باغ فدک نداریم و هیچ‌کدام از مراکز تفریحی و گردشگری مجاز به سرویس‌دهی به مسافران نیستند.
وی تصریح کرد : در آستانه نوروز امسال با توجه به شیوع ویروس واگیردار کرونا تمام اقدامات برنامه ریزی شده در ستاد خدمات سفر نوروزی شهرداری اصفهان کنسل و از تمام ظرفیت‌ها برای خدمت به مردم در راستای مقابله با این ویروس استفاده خواهیم کرد.
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان با بیان اینکه بر اساس دستورالعمل‌ها، نوروز امسال به هیچ عنوان خانه‌های استیجاری، ورزشگاه‌ها و سایر مراکز اقامتی در اختیار مسافران برای اقامت قرار نخواهد گرفت، خاطرنشان کرد: شهرداری اصفهان به عنوان نخستین نهاد خدمت رسان در شهر برای مقابله با ویروس کرونا اقدامات عملیاتی زیادی انجام داده و در این راستا دستور هفت ماده‌ای شهردار این کلانشهر نیز برای مدیران صادر شد تا اقدامات از سوی واحدهای مختلف به نحو احسن انجام شود.

* ضد عفونی کردن نخستین گام شهرداری اصفهان برای مبارزه با ویروس کرونا *

وی با بیان اینکه ضدعفونی کردن نخستین گامی بود که شهرداری اصفهان برای انجام آن با تمام امکانات وارد عمل شد، خاطرنشان کرد: معابر عمومی، تمام ایستگاه‌های مترو، اتوبوس و مکان‌های مربوط به تاکسی‌ها، پایانه‌های مسافربری و سایر اماکن عمومی شهر روزانه دو مرتبه ضدعفونی می‌شود.
امیری در پایان افزود : ورودی مناطق شهرداری به محلی برای آموزش شهروندان تبدیل شده و غربالگری شهروندان هنگام ورود به شهرداری مناطق انجام می‌شود تا چنانچه کسی به این ویروس آلوده شده برای انجام مراحل درمان هدایت شود.

 

ریحانه راهپیما 


 

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر بهار شکوه خلقت خداوند بر روی زمین است ، شکوه زیبایی و نوازش طبیعت ، شکوفه های دل انگیز و درختان سبز و رویش خاک ، متولد شدن و جاری بودن ....
منتشرشده در جامعه
- دی 05, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اصفهان، فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با صدور حکمی دکترسیدمحمد قلمکاریان را به عنوان مدیر کل جدید کانون پرورش فکری استان اصفهان منصوب کرد.

در همین راستا و باتوجه به اینکه متاسفانه در روزهای اخیر با بحران بیماری کرونا در کشور مواجه هستیم مراسم معارفه سیدمحمد قلمکاریان به عنوان مدیر کل جدید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان  با حضور جمعی از معاونان این کانون در محل اداره کل برگزار شد.

در این مراسم سیدمحمد قلمکاریان اولویت های کاری خود را در کانون پرورش فکری تلاش برای تحقق هدف محوری کانون به عنوان یکی از نقش‌آفرینان ممتاز و متمایز عرصه تعلیم و تربیت و تعالی آینده‌سازان ایران اسلامی عنوان کرد و گفت: یعنی در راستای شکوفایی استعدادها و پرورش ذوق و خلاقیت کودکان و نوجوانان با همراهی و همکاری کلیه مربیان و مدیران کانون حرکت می کنیم تا علاوه بر تحقق اهداف والای کانون پرورش فکری بتوانیم محیطی پرنشاط، امیدبخش برای آینده سازان ایران اسلامی فراهم نماییم.

وی در ادامه بهره‌مندی از ظرفیت دانش، تجربه و انگیزه والای خانواده بزرگ کانون را برای تحقق اهداف سازمان و تربیت نسلی پیرو آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ضروری دانست و خاطر نشان کرد: تحقق این امر نیز مستلزم تعمیق برنامه‌ها و کیفی‌سازی فعالیت‌ها و توجه به ابزارها و روش‌های نوین پرورش خلاقیت، تقویت و توسعه همکاری با مدارس و پرداختن به آموزش هدف‌مند مهارت‌ها و مقوله‌های فرادانشی متناسب با سبک زندگی ایرانی اسلامی و اقتضاهای فرهنگی بومی استان است.

در ادامه این جلسه نیز از زحمات مهدی قربانی مدیر کل سابق کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان نیز تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

همچنین فاضل نظری مدیرعامل کانون پرورش فکری نیز با صدور نامه‌ایی از تلاش‌های مهدی قربانی مدیر کل سابق استان اصفهان قدردانی کرد.

شایان ذکر است مهدی قربانی به مدت 4 سال و شش ماه به عنوان سرپرست و مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خدمات شایسته و فراوانی را برای رشد و تعالی کانون پرورش فکری و همچنین ارتقاء آموزش کودکان و نوجوانان از خود به یادگار گذاشت.

بر اساس این گزارش سیدمحمد قلمکاریان مدیرکل جدید کانون استان اصفهان دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی  وکارشناسی ارشد تعلیم وتربیت اسلامی و دکتری تخصصی علوم تربیتی گرایش فلسفه و تربیت اسلامی است.

وی علاوه برسابقه های آموزشی و عضویت در هیات علمی دانشگاه پیام‌نور استان اصفهان و چاپ و ترجمه مقاله و کتاب، سرپرست دانشگاه فرهنگ و هنر اصفهان، ریاست دانشگاه پیام نور مرکز خوانسار، سرپرست دانشگاه پیام نور شهرکرد، معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، مدیریت مجتمع فرهنگی هنری استاد فرشچیان اصفهان، دبیرجشنواره ملی تصویرگری رضوی، دبیر جشنواره ملی صنایع دستی آیات، دبیر ستاد برگزاری جشنواره کلان شهر اصفهان و دبیرجشنواره مطبوعات خبرگزاری ها و پایگاههای خبری استان را نیز در کارنامه درخشان خود دارد.

وی همچنین به عنوان مدیرفرهنگی کشوری نیز برگزیده شده است و بیش از ۱۸ سال سابقه فعالیت و برنامه‌ریزی در زمینه‌های آموزشی، فرهنگی، قرآنی، تربیتی، علمی و هنری و کارگردانی، سرپرستی گروه و بازیگری نمایش و تئاتر در این شهر را در کارنامه کاری و علمی خود ثبت کرده است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر طی مراسمی سیدمحمد قلمکاریان به عنوان مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی و از زحمات مهدی قربانی مدیر کل سابق کانون نیز قدردانی به عمل آمد.
منتشرشده در اقتصاد
- دی 05, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،ناصر اکبری با اشاره به تاثیر ویروس کرونا بر افزایش میزان مصرف آب در روزهای پایانی سال اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا وضعیت آب اصفهان نسبت به مشابه سال گذشته از اول تا بیستم وچهارم اسفندماه ۱۳ درصد افزایش یافته که در بعضی روزها با رشد ۲۵ درصدی همراه بوده است.
وی افزود: با رشد تصاعدی که شستشوی بهداشتی با خانه تکانی همراه شده در هفته پایانی اسفندماه با ضریب مصرف ۳۵ درصدی و در دو روز آخر امسال با افزایش ۵۰ درصدی مصرف آب در اصفهان مواجه خواهیم شد.
شیوع بیماری کرونا مردم را نسبت به مسائل بهداشتی حساس کرده است
معاون بهره برداری شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا مردم را نسبت به مسائل بهداشتی حساس کرده است، تصریح کرد: با افزایش مصرف آب تمام سعی ما حفظ پایداری شبکه و مدیریت توزیع برای تامین آب است اما لازم است بر مصرف بهینه تاکید شود تا با قطعی آب مواجه نشویم.
وی بیان داشت: ظرفیت آب دریافتی از تصفیه خانه باباشیخ علی تنها حدود یازده درصد است در حالی که در زمان اوج مصرف این مقدار به ۱۶ متر مکعب افزایش می یابد و با مصرف بهینه می توان این وضعیت را کنترل کرد.
نظارت بر کیفیت آب با شبکه بهداشت مرتبط است
اکبری نظارت بر کیفیت آب را به شبکه بهداشت مرتبط دانست و گفت: آبی که وارد شبکه توزیع می شود با نظارت دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشت و درمان است و کنترل کیفیت با تایید بهداشت استان انجام می شود.
وی گفت: با توجه به شیوع کرونا میزان کلرآب بین ۰,۸ تا ۱ تثبیت شده و آب اصفهان یکی از باکیفیت ترین آب شرب کشور است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر معاون بهره برداری شرکت آبفای استان اصفهان گفت: با شیوع ویروس کرونا مصرف آب در اصفهان ۱۳ درصد افزایش یافت.
منتشرشده در شهر
- دی 05, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، رسول هاشمیان با اشاره به اقدامات پیشگیرانه مجموعه مدیریت ناژوان برای جلوگیری از بروز حوادث در چهارشنبه آخرسال، اظهار کرد: به همین منظور روز سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری تمام معابر اصلی و ورودی های ناژوان بسته خواهد شد.
وی با اشاره به بستن راه های فرعی و دسترسی های محلی به ناژوان هم تصریح کرد: این اقدام نیازمند حکم از مراجع انتظامی است و شهرداری اختیاری برای بستن این مسیرها ندارد.
مدیر طرح ساماندهی ناژوان افزود: از 1200 هکتار عرصه ناژوان فقط 300 هکتار آن یعنی 30 درصد، در اختیار شهرداری اصفهان است و با کسر بخشی از رودخانه زاینده رود در این محدوده، 550 هکتار از مجموعه ناژوان جزو اراضی و املاک مردم به شمار می رود و شهرداری در این بخش نمی تواند ممنوعیتی برای تردد کشاورزان و اهالی ایجاد کند. ضمن اینکه حدود هزار واحد مسکونی در این محدوده وجود دارد و عملا چنین کاری امکان پذیر نیست.
وی اظهار کرد: با این وجود گشت های شهرداری در روز چهارشنبه سوری در همه بخش های ناژوان برای پیشگیری از بروز آتش سوزی یا حوادث ناشی از چهارشنبه سوری فعال خواهد بود و نظارت خواهند داشت.
هاشمیان با اشاره به محدودیت های اعمال شده برای مجموعه ناژوان با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: همه بخش های تفریحی و گردشگری ناژوان حداقل تا 15 فروردین ماه 99 تعطیل است و تنها بخش فضای سبز در اختیار شهروندان است که برای توقف شیوع ویروس از همشهریان درخواست می کنیم تا زمان رفع این مشکل، از حضور در این بخش هم خودداری کنند.
وی بیان کرد: با توجه به تعطیلی بخش های تفریحی ناژوان، شیفت های نوروزی همکاران ما در مجموعه هم به بازدید و نظارت محدود شده است.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: همه راه های اصلی منتهی به مجموعه ناژوان روزهای سه شنبه و چهارشنبه برای پیشگیری از وقوع حوادث چهارشنبه سوری مسدود می شود.
منتشرشده در شهر
- دی 05, 777

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» تصریح کرد: همه پیش بینی های لازم انجام شده تا تجمع صورت نگیرد و بهداشهردار اصفهان با اشاره به افزایش ساعات کاری فروشگاه های کوثر برای جلوگیری از شکل گیری تجمع در فروشگاه ها، اظهار کرد: از امروز ساعت کاری بازار کوثر از هشت صبح تا یازده شب یکسره خواهد بود تا امکانات رفاهی بیشتری برای مردم فراهم و از تجمعات جلوگیری شود. همچنین به زودی پیامکی برای شهروندان ارسال می شود تا خریدها به گونه ای تنظیم شود که در فروشگاه ها تجمع نشود.
شت رعایت شود.
شهردار اصفهان افزود: طبق هماهنگی با مخابرات تلفن چهاررقمی 3553 برای سفارش تلفنی مشتریان به بازارهای کوثر در نظر گرفته شده تا با ارسال پیام از سوی مردم کالاهای درخواستی آنها با پیک در منازل مشتریان تحویل شود و البته این امکان را برای کادر درمانی درگیر کرونا پیش بینی کردیم تا کالاهای مورد درخواست در منازل به آنها تحویل داده شود و 6 ماه بعد وجه را پرداخت کنند.
وی اظهار کرد: به زودی خرید تلفنی برای تعاونی کارگران و کارمندان شهرداری هم اجرا می شود.
نوروزی گفت: امیدواریم این اقداماتی که همه در کنار هم انجام می دهیم باعث شود این روزها به خوبی بگذرد و روزهای خوبی در پیش داشته باشیم.
شهردار اصفهان همچنین با اشاره به پرداخت حقوق کارکنان و کارگران شهرداری اصفهان، اظهار کرد: تلاش ما مانند سال گذشته این است که در پایان سال هیچ بدهی به کارگران و پرسنل شهرداری نداشته باشیم.
وی ادامه داد: برخی پیمانکاران ممکن است حقوق ها را با تاخیر داده باشند. به مسئولان مربوطه و متولیان امر در شهرداری تذکر می دهم این موضوع را پیگیری کنند، چراکه شهرداری پول را به موقع به پیمانکاران پرداخت می کند و پیمانکاران باید به موقع نسبت به تعهدات خود عمل کنند.
تعطیلی مراکز و مترو
نوروزی در خصوص تعطیلی برخی مراکز افزود: ما همه مکان های تجمع افراد مثل تله کابین، تله سیژ و ناژوان را برای حفظ سلامت مردم تعطیل کردیم.
وی با بیان اینکه مترو از امروز تا اطلاع ثانوی در راستای حمایت از سلامت مردم تعطیل شد، افزود: این تصمیم برای کاهش احتمال شیوع کرونا گرفته شده است. مردم می دانند، این بیماری چقدر توسعه می یابد و این توسعه به رفتار شهروندان بستگی دارد چراکه رفتار شخصی است که میزان کنترل یا ابتلای شهر را مشخص می کند.
فضاسازی شهر برای استقبال از بهار انجام شده است
نوروزی اظهار کرد: اگر خیابان های شهر مثل پنجشنبه و جمعه شلوغ باشد قطعا خبرهای خوبی هم نخواهیم شنید، با جمع شدن کنار پل ها و پارک ها به شیوع کرونا کمک می کنیم درحالیکه برای کنترل کرونا به هوشیاری نیاز داریم و باید فقط برای کارهای ضروری بیرون بیاییم.
وی افزود: از شهروندان می خواهیم، رفتن بر سر مزار اموات را به جای روزهای پایانی سال به ماه های بعدی موکل کنند، امیدوارم مردم هوشیاری داشته باشند و از این اجتماعات پرهیز کنند.
شهردار اصفهان تصریح کرد: امسال دید و بازدیدهای سال نو را مثل سال های گذشته نباید داشته باشیم و ما هم میزبان مسافران از شهرهای دیگر نیستیم.
وی با تاکید بر اینکه بهار یک تحول است و باید بهار را به دل ها وارد و آن را باور کنیم، گفت: بهار به قلب های ما امید و زندگی را جاری می کند، شهرداری تمام اقدامات ستاد خدمات سفر را لغو کرده است اما سازمان ها و ادارات شهرداری اقدامات فضاسازی برای استقبال از بهار را انجام داده اند و المان های بهاری ایجاد می شود تا روح حاکم بر شهر سرشار از شادی برای شهروندان باشد.

اطلاعات تکميلي

 • لید خبر شهردار اصفهان با اشاره به افزایش ساعات کاری فروشگاه های کوثر برای جلوگیری از شکل گیری تجمع در فروشگاه ها، اظهار کرد: از امروز ساعت کاری بازار کوثر از هشت صبح تا یازده شب یکسره خواهد بود تا امکانات رفاهی بیشتری برای مردم فراهم و از تجمعات جلوگیری شود. همچنین به زودی پیامکی برای شهروندان ارسال می شود تا خریدها به گونه ای تنظیم شود که در فروشگاه ها تجمع نشود.
صفحه1 از7
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، مدیر عامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  تخفیف طرح ملی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حجت الاسلام
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی،
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در  نشست خبری غیرحضوری «سه شنبه ها با رسانه» با
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 شهرداري اصفهان مهندس شهبازی مدیر منطقه 10 اظهار ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده رادیویی در خصوص لزوم تحقق شهر هوشمند، اظهار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی مصرف بخش خانگی بیان داشت: در صورتی که مصارف
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل از صادرکنندگان کشوری، ذوب آهن اصفهان به عنوان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه فاضلاب اصفهان اظهار داشت: یکی از محورهایی که در ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش خبرنگار  پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرکل درآمد شهرداری اصفهان در
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومي منطقه 10 ...
 به  گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، امیراحمد زندآور در یک گفت‌وگوی زنده ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید مصطفی علوی، با اشاره به روند افزایشی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از ذوب آهن اصفهان، در آئین تجلیل
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سید اکبر بنی‌طبا  با اشاره به شبکه ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…