نمایش موارد بر اساس برچسب: اصفهان

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون پیشگیری بهزیستی استان اصفهان با اشاره به پنج هدف اساسی در جهت پیشگیری و توانبخشی و پیشبرد اهداف سازمان بهزیستی در این سمت بیان داشت : با ایجاد زمینه مناسب برای برقراری ارتباط افراد با خدا و طبیعت، مردم باید بتوانند در زندگی عواطف مثبت را دریافت و از آن دستاوردهای مثبتی را به دست آورند.

ابراهیمی در ادامه افزود : در اصفهان دو مرکز برای نگهداری افراد معتاد وجود دارد که یک مرکز ماده 16 با ظرفیت 100 نفر بود و در حال حاضر این ظرفیت به 200 نفر ارتقا پیدا کرده و مرکز دیگری در مبارکه  با افزایش ظرفیت حدود ۳۵۰ نفر که هر دو برای مردان معتاد متجاهر است راه اندازی شده است .

وی خاطر نشان کرد : ما موظف به پذیرش مجرم و سارق نیستیم ، وظیفه سازمان ، تحت پوشش قرار دادن معتادان متجاهر است .

 ابراهیمی تصریح کرد : پلیس وظیفه جمع آوری معتادان را دارد و متاسفانه در ایامی خاص مانند عید در طرح جمع آوری معتادان و کارتن خوابها اکثرا سارقین و موارد دیگر هم جمع آوری میشوند و در این مورد بهزیستی مظلوم واقع می شود .

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان از ۱۰ درصد کل معتادان متجاهر در اصفهان خبر داد و افزود :

براساس تبصره ۲ ماده ۱۶، اگر مراکز ماده ۱۶ ظرفیت نداشت می توانیم معتادان متجاهر را به مراکز ماده ۱۵ ارجاع دهیم و در همه مراکز ماده ۱۵ معتادان را با سه شرط حکم دادستان، منفی بودن تست کووید و باردار نبودن پذیرش می کنیم .

 

منتشرشده در جامعه

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، مدیر کل بهزیستی استان اصفهان از  اعتیاد ، همسر آزاری، کودک آزاری و عدم اشتغال در الویت‌های آسیب‌های اجتماعی در اصفهان خبر داد و افزود  : بر اساس آمار اورژانس اجتماعی ، محدودیت های کرونایی و در نتیجه بیکاری باعث بروز مشکلاتی شده و خشونت خانوادگی  رشد مختصری داشته و متاسفانه  این عوامل در این شرایط اقتصادی بر آسیب‌های اجتماعی می‌افزاید.

نصر با بیان اینکه یکی از مباحث محوری سازمان بهزیستی هوشمندسازی است ، افزود : هوشمندسازی، محله محوری و سلامت اجتماعی در خانواده از فعالیت‌های مهم این سازمان است و در این راستا مراکز مثبتِ زندگی در کشور فعال و در اصفهان ۹۴ مرکز معرفی شده که مانند مجتمع‌های مددکاری گذشته کار نمی‌کند بلکه پروندهای فیزیکی در آنها حذف شده و اطلاعات به صورت آنلاین در اختیار کارشناسان بهزیستی قرار می‌گیرد .

وی به سه درصد سهمیه استخدام معلولان اشاره کرد و بیان داشت : عدم اجرای همه قوانین معلولان را متأسفانه از چشم بهزیستی می‌بینند در صورتی که بهزیستی مطالبه‌گر است که قانون حمایت از معلولان اجرا شود این در حالیست که بسیاری از دستگاه‌ها و سازمان‌ها متأسفانه این قانون را نادیده می‌گیرند .

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان خاطر نشان کرد : در کشور و همچنین در کلان شهر اصفهان سالمندی در حال افزایش است  از این رو سیاست و برنامه ما این است که مراکز روزانه آموزش سالمندان را گسترش دهیم و مشکلات این افراد را را پیشگیری و مدیریت کنیم.

نصر در خصوص  طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در مجلس ، اذعان داشت : سازمان بهزیستی مخالف حذف غربالگری جنین در طرح مجلس است؛

وی تاکید کرد : اگر به بهانه افزایش جمعیت ، غربالگری حذف شود صد در صد آمار معلولان افزایش پیدا خواهد کرد از اینرو سازمان بهزیستی پیگیر است تا این مسئله اتفاق نیفتد .

منتشرشده در جامعه

 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، به همین دلیل آبرسانی سیار در دستور کار شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان قرار گرفت و در روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته،  تعداد 40 دستگاه تانکر سیار با ظرفیت های 6 تا 27 هزار لیتر به مناطقی که با کاهش فشار و یا قطع آب مواجه شده بودند آبرسانی کردند.

بر همین اساس در روزهای یاد شده در حدود 600 هزار لیتر آب در بیمارستان های امید، امین و آزمایشگاه نوبل، همچنین بین ساکنان خیابان های آتشگاه، کهندژ، دشتستان، مولوی، پروین، باهنر، قهجاورستان، ملک شهر، بلوار ارتش و محله های مختلف آن توزیع شد.

اضافه می شود در حال حاضر به دلیل گرمای هوا و افزایش مصرف آب شهروندان، شبکه آبرسانی اصفهان بزرگ شامل 57 شهر و 380 روستا با کمبود آب به میزان 3200 تا 4300 لیتر در ثانیه مواجه است که امید می رود با اتمام و تحویل سامانه دوم آبرسانی به اصفهان توسط شرکت آب منطقه ای، بخشی از این مشکل برطرف شود.

 

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان ، محمود چیتیان افزود: با توجه به مباحث مطرح شده در جلسه شورای تأمین استان اصفهان و مصوبات جلسه شورای سازگاری با کم آبی استان مقرر شد در قالب احجام پیش بینی شده در برنامه منابع و مصارف ابلاغی شرکت مدیریت منابع آب، رهاسازی آب صرفاً برای باغات غرب و شرق اصفهان انجام شود. چیتیان با بیان این که با پایان دوره آبیاری باغات غرب اصفهان از شامگاه نوزدهم تیرماه برای آبیاری باغات شرق اصفهان آغاز می شود، تصریح کرد: به مدت 10 روز آب به سمت باغات شرق رهاسازی می شود.

وی با تأکید بر حفظ و تأمین مطمئن آب شرب اصفهان بزرگ، خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان حجمی غیر از حجم مندرج در برنامه ابلاغی منابع و مصارف جهت باغات، از سد زاینده رود برداشت نخواهد شد.

منتشرشده در اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن استکی  با اعلام این خبر افزود: این روغن نورد یکی از استراتژیک‌ترین مواد مصرفی ناحیه نورد سرد است که انحصار تولید آن تنها در اختیار چند شرکت  اروپایی و آمریکایی بوده و  با تکنولوژی پیشرفته و روز دنیا و با همت و تلاش متخصصان در شرکت فولاد مبارکه بومی‌سازی شده است.

وی افزود :وظیفه اصلی خط نورد تاندم پیوسته کاهش ضخامت ورق ورودی به ضخامت خواسته‌شده مشتری است که یکی از مواد مصرفی استراتژیک مورداستفاده در خطوط نورد سرد برای این کار، روغن نورد است که با ترکیب با آب و با قابلیت امولسیون شدن و پاشش در هنگام نورد ورق توسط نازل‌های تعبیه‌شده در هر پنج قفسه نورد فرایند کاهش ضخامت و نورد ورق‌های فولادی را در دمای محیط ممکن می‌سازد.

مدیر محصولات سرد شرکت فولاد مبارکه  خاطرنشان کرد:  این روغن دارای خواص فیزیکی و شیمیایی ویژه‌ای است  و در حقیقت روان‌کاری و خنک‌کاری و کاهش توان مصرفی (برق مصرفی) به‌منظور کاهش ضخامت‌های بالا را فراهم می‌آورد. همچنین المان‌های افزودنی به روغن نورد (Additives) موجب محافظت سطح ورق نورد شده و از خوردگی و اکسید شدن سطح ورق جلوگیری می‌کند و از طرفی  با کلیه تجهیزات خطوط نورد  و به‌خصوص  آب‌بندها سازگاری دارد.

استکی در ادامه گفت: با عنایت به اهمیت این روغن در فرایند نورد و تأثیر مستقیم آن بر پارامترهای تولید، به‌منظور ارتقای این پارامترها و همچنین به‌منظور افزایش تعداد تأمین‌کنندگان داخلی و ایجاد رقابت بین تأمین‌کنندگان و همچنین ارتقای کیفیت و تکنولوژی تولید روغن نورد، ساخت و استفاده از این روغن نورد

 ADT ا (Advanced Dispersion Technology)با تکنولوژی پیشرفته و روز دنیا در دستور کار ناحیه نورد سرد قرار گرفت که خوشبختانه به نتیجه رسید و مزیت‌های فنی و اقتصادی زیادی نسبت به روغن‌های نورد قدیمی‌تر از نوع امولسیون دارد.

وی علت دیگر این رویکرد را افزایش کیفیت ورق‌های بدنه خودرو در پاسخ به درخواست خودروسازهای کشور  دانست و  اظهار امیدواری کرد  با انجام این فعالیت عدد تمیزی بیشتر در خط تاندم پیوسته حاصل گردد.

وی تصریح کرد:  این روغن طبق رویه‌های پیش‌بینی‌شده که به‌منظور شناسایی تأمین‌کنندگان توانمند و تأیید کیفیت روغن مورد ادعای تأمین‌کنندگان داخلی است توسط کارشناسان فنی نورد سرد و آزمایشگاه فولاد مبارکه مورد بررسی‌های اولیه قرار گرفت  و  در این مسیر همکاری تنگاتنگ مدیریت خرید مواد مصرفی و همکارانشان به سرعت و کیفیت دست‌یابی به این مهم کمک شایانی نمود.

 استکی با اشاره به روند تولید این روغن افزود: به دلیل حساسیت‌های کمی و کیفی موجود در خط تاندم  و با توجه به شرایط  روغن و تفاوت‌هایی که با روغن‌های قبلی داشت، لازم بود فعالیت‌های تعمیراتی و آماده‌سازی در قسمت‌های مختلف سیستم امولسیون و قفسه‌های تاندم میل انجام پذیرد که با تعریف پروژه‌های داخلی در خط و همچنین پروژه اصلاح محل جمع‌آوری امولسیون در زیر قفسه‌های نورد، این مهم در چند ماه آخر منتهی به سال 1399 و اوایل سال 1400 با تلاش همکاران در خط تاندم انجام شد و مقدمات لازم به‌منظور امکان استفاده از این روغن فراهم گردید و طی برنامه‌ریزی مشخص و با در نظر گرفتن ریسک‌های مربوطه و پیش‌بینی‌های لازم ، از اواخر اردیبهشت‌ماه سال 1400، تست عملیاتی روغن ADT در تاندم آغاز گردید و عملا در خردادماه جاری در خط تاندم استفاده گردید و هم‌اکنون با گذشت بیش از یک ماه با تلاش و کوشش همکاران در خط تاندم، نتیجه تست با  موفقیت همراه شد.

مدیر محصولات سرد فولاد مبارکه در ادامه  به نتایج استفاده از این روغن اشاره کرد  و گفت:   نتایج اولیه کیفی و فنی استفاده از روغن نورد ADT  با بهبود شرایط نورد  همراه بوده که با تمرکز بر تولید محصولات خاص و ویژه مانند ورق بدنه  خودرو، امید است با گذشت زمان و افزایش تجربه استفاده از این روغن در تاندم پنج قفسه‌ای  بتوان از ظرفیت‌های موجود در این نوع روغن، با تکنولوژی جدید، در جهت ارتقای پارامترهای کمی و کیفی در محصولات تاندم بهره برد.

وی  خاطرنشان کرد : یکی  دیگر از نتایج این موفقیت حاصل‌شده انعطاف‌پذیری بیشتر ناحیه نورد سرد در انتخاب نوع روغن نورد، بسته به نیاز عملیاتی خود است؛ چراکه خطوط نورد سرد فولاد مبارکه هم‌اکنون با وجود دو تأمین‌کننده و دو نوع روغن متفاوت و با ایجاد رقابت بین تأمین‌کنندگان و گریز از انحصار حتی در تولید داخلی روغن نورد، به شرایط پایدارتری ازنظر تأمین روغن و ارتقای پارامترهای فنی آن دست پیدا کرده است.

استکی در پایان از حمایت‌ها و پیگیری  ویژه مدیریت نورد سرد و همکاری صمیمانه و حضور پرتلاش همکاران در ناحیه نورد سرد ، به‌خصوص  همکاران شاغل در خط نورد و گروه فنی تولید نورد سرد و همچنین از واحدهای خرید مواد مصرفی ،آزمایشگاه، کنترل مواد و دیگر واحدهای درگیر قدردانی  و ابراز امیدواری کرد تا این موفقیت‌ها راهی برای تداوم شعار «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» در سال 1400 باشد.

 

منتشرشده در اقتصاد
صفحه1 از20
 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی محققان حوزه بهداشت و درمان در جهان کافی بود تا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر و محسن یوسفیان به عنوان مدیرعامل شرکت پیشرو
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، سید مصطفی علوی، مدیرعامل این شرکت با ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای استان اصفهان گفت: این مقدار آب از ابتدای تنش آبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که دانشگاه محل تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر است

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، هاشم امینی که در جمع گروهی از ...
    به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، تنها یک تضمین نسبی از سوی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، در این جلسه از زحمات افشین مختاری تقدیر
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  مدیر سامانه ارتباط با مشتریان آبفای ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، هاشم امینی در این جلسه با بیان این که ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…