امداد رسانی به مناطق سیل زده استان یزد

شهردار اصفهان بیان داشت : با توجه به اینکه بر اثر سیلاب، مردم یزد دچار مشکل شده بودند، بنا به درخواست شهردار این کلان‌شهر، اکیپی از شهرداری اصفهان برای امدادرسانی اعزام شد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده امروز _شنبه یکم مردادماه_ در برنامه رادیویی «سلام اصفهان»، ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت فرارسیدن ایام محرم و عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)، اظهار کرد: اصفهان شهر ولایتمداری است که در طول سال به‌ویژه ایام محرم و صفر در آن مراسم عزاداری برقرار است.

وی افزود: شهرداری اصفهان سعی کرده است در ایام محرم تسهیلاتی را فراهم کند، اما شهروندان نیز باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که مراسم برگزار شده از سوی آنها، اختلالی در حمل‌ونقل عمومی ایجاد نکنند، سد معبر ایجاد نشود و در کنار برگزاری تعزیت اباعبدالله الحسین (ع)، شهری آرام داشته باشیم.

شهردار اصفهان با قدردانی از تلاش کارکنان شهرداری به‌ویژه حوزه خدمات شهری، تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده جهت بارندگی‌های شدید و سیلاب، نیروهای این حوزه حدود ۷۲ ساعت در آماده‌باش کامل به سر می‌برند، البته به‌رغم اینکه شاهد بارش باران نبودیم، این موضوع چیزی از آمادگی و ارزش کار آنها کم نکرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بر اثر سیلاب، مردم یزد دچار مشکل شده بودند، بنا به درخواست شهردار این کلان‌شهر، اکیپی از شهرداری اصفهان برای امدادرسانی اعزام شد.

قاسم‌زاده با بیان اینکه در مدیریت جدید شهری، شهرداری رویکرد حرکت به سمت شهر هوشمند را مورد تاکید قرار داده است، یعنی خدمات الکترونیکی ابتدا غیرحضوری و در مراحل دوم و سوم به‌صورت هوشمند ارائه شود، ادامه داد: برای انجام این اقدام نیاز به دانش فنی و مهارت نخبگان داریم، لذا به‌دنبال ارتباط نزدیک‌تر با دانشگاه‌ها و منابع علمی بودیم که در این راستا هفته گذشته تفاهم‌نامه‌ای را با بنیاد نخبگان امضا و نشستی را با حدود بیش از یکصد نفر از نخبگان شهر برگزار کردیم، همچنین تفاهم‌نامه‌ای را با شهرک علمی و تحقیقاتی، دانشگاه‌های اصفهان و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا کردیم.

وی با تاکید بر اینکه در شهرداری اصفهان عرصه لازم برای استفاده از دانش و تجربه نخبگان آماده شده است و شرکت‌های دانش بنیان را به همکاری دعوت کردیم، اظهار امیدواری کرد: با ظرفیت‌های خوب ایجاد شده و مشارکت عالی نخبگان در اداره شهر، به‌زودی اصفهان به یکی از شهرهای هوشمند کشور تبدیل شود و خدمات هوشمند را به شهروندان ارائه کنیم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه تاکنون مشارکت نخبگان با شهرداری خوب بوده است، گفت: اصفهان شهر غنی و توانمندی است و دانش فنی در این شهر عالی است، اما شرکت‌های دانش بنیان باید جای خود را در اداره و مدیریت شهر پیدا کنند.

وی افزود: در شهر هوشمند سرعت ارائه خدمات مطلوب و سلامت در ارائه خدمات عالی می‌شود، همچنین کمک می‌کند شهر بهتری داشته باشیم تا همه چیز به نفع مردم شکل بگیرد، البته اولین خروجی آن صدور پروانه ساختمانی به صورت غیر حضوری بوده است.

قاسم‌زاده اظهار کرد: صدور پروانه ساختمانی به صورت غیر حضوری گامی بزرگ و به تعبیر اهل فن، انقلابی در حوزه شهرسازی بود که امیدواریم هر دو هفته یکبار اخبار خوشی در همین حوزه‌ها برای شهروندان داشته باشیم.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیدمحمدرضا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حامد ضیایی با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن قدیری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمود اعتباری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، امیرحسین نصرتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سید مجتبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایرج رخصتی
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی روبرو است و دوستان اکثر اوقات ناراضی هستند ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره گروه‌های خونی در استان اصفهان، اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی خبوشانی» را به سمت به عنوان نماینده و دستیار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی به مناسبت هفدهم مردادماه «روز ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…