• با وجودی که ۳۰ سال از تصویب قانون کار گذشته است اما در هیچ یک از مفاد قانونی به کارگران و کارفرمایان غیر رسمی اشاره نشده است.مسئول برگزاری اولین انتخابات کارگران و کارفرمایان غیررسمی گفت: با توجه به اینکه نیمی ازکارگران کشور، کارگران غیر رسمی هستند که بدون هیچ گونه حمایت دولتی و نداشتن بیمه و برپایه قراردادهای توافقی مشغول به کارند بنابراین به منظور حمایت از انها اقدام به برگزاری انتخابات کارگران و کارفرمایان غیر رسمی کردیم.

انتخابات کارگران و کارفرمایان غیر رسمی برگزار می شود
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهدی رضایی اظهار داشت: انتخابات کارگران و کارفرمایان به صورت مویرگی در کل کشور در حال انجام است به این صورت که در کارگاه های کوچک ، یک کارگر را به عنوان نماینده خود معرفی می کنند  که از بین کارگران معرفی شده یک نماینده کل معرفی و به عنوان نماینده کارگران غیر رسمی از حقوق آنها حمایت می کنند.

وی ادامه داد: کارگاههای زیادی در اصفهان نماینده خود را معرفی کردند و هم اکنون بدنبال جمع اوری اطلاعات از نقاط مختلف کشور هستیم.

مسئول برگزاری اولین انتخابات کارگران و کارفرمایان غیررسمی تصریح کرد: با وجودی که ۳۰ سال از تصویب قانون کار گذشته است اما در هیچ یک از مفاد قانونی به کارگران و کارفرمایان غیر رسمی اشاره نشده است.

وی گفت: در بازار کار یکسری کارگاه های کوچک داریم که کارفرمایان قادر به پرداخت حقوق اداره کاری به آنها نیستند که در این حالت یا باید کارفرما دست از تولید و اشتغال بردارد و کارگری بیکار بماند که همین امر منجر به افزایش بیکاری میشود اما اگر قانون اجازه انعقاد قراردادهای توافقی را بدهد و بر پایه این قراردادها آنها را بیمه کند، ضمن اینکه دیگر کارگر غیر رسمی نخواهیم داشت و بزرگترین مانع اشتغال در صنایع کوچک برداشته میشود که در راستای شعار امسال میباشد.

وی هدف از برگزاری انتخابات کارگران و کارفرمایان غیررسمی، هویت بخشی به این دست از کارگران هست، ادامه داد: این انتخابات بین کارگاهی برگزار می شود و بطور مثال در شهرهای شمالی مثل آمل و بابل، شهر های استان سیستان و بلوچستان و شهرکرد و کرمان همزمان با اصفهان در حال اجرا است.

رضایی گفت : بخشی از کارگران غیر رسمی ، افرادی هستند که بر اثر اعتیاد یا معلولیت ، نداشتن مهارت کار یا عوامل مختلفی نمی توانند بازدهی کافی را برای کارفرما داشته باشند که حقوق اداره کار به آنها داده شود و لازم است مطابق با قراردادهای مالی پی توافقی ، تحت پوشش بیمه، بازنشستگی و امنیت شغلی قرار گیرند.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهرو به نقل از  روابط
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر وبه نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، سید ضیاء
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، من یک معلول هستم. یا حالا هر اسم دیگه ای که روی این پدیده بخواید بذارید، توان‌یاب،
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره روابط عمومی اصفهان در اتاق بازرگانی استان، ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  هادی نباتی‌نژاد افزود: پارسال در مجموع ۷.۴ میلیون تن گندله (رشد ۴.۸ درصدی نسبت به ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص پروژه تقاطع غیرهمسطح ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، منصور یزدی زاده، در این دیدار به اهمیت و جایگاه خاص روابط عمومی اشاره کرد و گفت : با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  اظهار کرد: متاسفانه با خبر شدیم آقای اکبر ترکان به دلیل بیماری ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
 به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، من یک معلول هستم. یا حالا هر اسم دیگه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  هادی نباتی‌نژاد افزود: پارسال در مجموع
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، منصور یزدی زاده، در این دیدار به اهمیت و
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علیرضا نصراصفهانی  اظهار کرد: متاسفانه
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…