برنامه های مدیریت مصرف برق مشکل مدیریت اضطراری بار را برطرف کرد

مدیر دفترروابط‌عمومی شرکت توزیع برق اصفهان گفت: برنامه‌ریزی‌های امسال وزارت نیرو در راستای به‌حداقل‌رساندن خاموشی‌ها در بخش خانگی و تجاری نتیجه داده است.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سید مجتبی باطنی با بیان اینکه مدیریت مصرف برق از 10 ماه پیش توسط وزارت نیرو آغاز شد عنوان کرد: امسال با دستور وزیر نیرو قرار بود در بخش خانگی و تجاری خاموشی نداشته باشیم یعنی عموم مردم خاموشی‌ها را احساس نکنند و صنایع مدیریت شده و با برنامه مدیریت اضطراری بار را داشته باشند.

 باطنی تصریح کرد: در سال جاری نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی تعمیرات لازم قبل از تابستان را به انجام رساندند به عبارتی تمام نیروگاه‌ها در مدار تولید قرار گرفت وموجب شد ارتقا راندمان نیروگاه‌ها را شاهد باشیم .

وی در ادامه افزود : به لحاظ مدیریت مصرف چند طرح در دستور کار قرار داده شد، در بحث صنعت دو برنامه برای مشترکین پرمصرف و مشترکین با مصرف پایین برنامه‌ریزی شد 

 باطنی توضیح داد: برای مشترکین پرمصرف همچون سیمان و فولاد نیز برنامه های مدونی ارائه شد به طوری که در فرجه پیک‌بار در دو بسته 15 روزه 50 و 95 درصد میزان مصرف این صنایع باید کاهش یابد و سهمیه عنوان شده در این خصوص نوشته شد به طوری که از ساعت 11 تا 23 سهمیه‌ای به آنها اختصاص داده شد و پس از این ساعت میزان مصرف برای این دسته از مشترکین آزاد اعلام شد 

وی در ادامه در مورد روند برنامه‌ریزی برای سایر صنایع عنوان کرد: در مابقی صنایع برنامه امسال به‌این‌ترتیب است که یک روز در هفته برنامه کاری به پنجشنبه یا جمعه تغییر داده شود و یا ساعت کاری به شب‌ها انتقال پیدا کند .

مدیر دفتر روابط‌عمومی شرکت توزیع برق اصفهان گفت: در بخش کشاورزی طرحی را وزارت نیرو اعلام کرده است که اگر کشاورزان از ساعت 12 تا 17 چاه‌های کشاورزی خود را مطابق با برنامه تنظیم کنند مابقی ساعات را با هزینه صفر یعنی به‌صورت رایگان می توانند از برق استفاده کنند. 

در ادامه باطنی عنوان کرد: کشاورزان همکاری مطلوبی در راستای کاهش مصرف برق داشته‌اند در این راستا 13 هزار چاه کشاورزی با رعایت زمان پیک مصرف و نحوه بهره‌برداری از آن در ساعات شب باعث شدند نمودارهای مصرف وضعیت خوبی را نشان دهند. او با بیان اینکه صنایع و ادارات که دارای ژنراتور بودند و امکان تولید برق مصرفی خود یا وصل به شبکه را داشتند کاهش میزان مصرف را رقم زد و از 423 دیزل موجود 224 دیزل توانایی همکاری را داشتند .

باطنی خاطرنشان کرد: با نامه‌ای که از دادستان استان گرفته‌ایم و پیگیری شرکت نفت و تأمین سوخت با قیمت دولتی انجام شد و همین امر موجب شد تمایل به استفاده از دیزل‌ها بهتر شود .

 او در مورد میزان مصرف برق در ادارات توضیح داد: در بخش ادارات ابلاغیه‌ای که مصوبه هیئت دولت بود به ادارات معرفی شد به طوری که تا 30 درصد کاهش مصرف برق نسبت به سال گذشته و 60 درصد از ساعت 13 که ساعت اداری تمام می‌شود نسبت به مصرف همان روز باید کاهش مصرف به وقوع بپیوندد و باتوجه‌به کنتور هوشمندی که در ادارات نصب شده هر روز به‌صورت آنلاین میزان مصرف ادارات کنترل می‌شود. 

او در ادامه با بیان اینکه بانک‌ها بیش از سایر ادارات تحت‌تأثیر اعمال قطعی برق به دلیل پرمصرفی در ساعات پیک قرار گرفته‌اند اظهار کرد: بانک‌ها در برخی مواقع میزان مصرف بالایی داشته‌اند و باید تعهد می‌دادند که مصرف خود را کاهش دهند و به دستورالعمل ابلاغی بازگردند.

 در مورد طرح خانگی و اصناف نیز باطنی توضیح داد: تبلیغ و فرهنگ‌سازی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های شرکت توزیع برق اصفهان بوده است که با همکاری شهرداری اصفهان در سطح شهر بیلبورد و بنر نصب کرده‌ایم و برای مشترکین که زیر الگوی مصرف برق مصرف کنند (برای مناطق مرکزی کشور 300 کیلووات در ماه پیش‌بینی‌شده است) به‌ازای هر کیلووات کاهش مصرف 500 تومان تخفیف در نظر گرفته شده که در قبوض اعمال می‌شود. 

 مدیر دفتر روابط‌عمومی شرکت توزیع برق اصفهان گفت: اگر 50 کیلووات مصرف مشترکین از الگو مصرف پایین‌تر باشد قبض رایگان خواهد شد و در این حوزه شاهد همکاری خوبی بودیم 

. او ادامه داد: در بخش تجاری میوه‌فروشی و لوسترفروشی‌ها تلاش کردیم با همکاری صنف آنها و همراهی استانداری میزان برق مصرفی این مشترکین مورد ارزیابی قرار گرفت و اخطارهای لازم به افراد پرمصرف داده شد. 

وی همکاری شهرداری در راستای کاهش مصرف برق در روشنایی فضای سبز را مطلوب ارزیابی کرد و عنوان داشت: شهرداری تلاش کرد متعادل‌سازی روشنایی فضای سبز شهری را در دستور کار قرار داهد و در این راستا با تعویض لامپ‌ها و جایگزینی با لامپ های کم مصرف و تغییر زمان استفاده از پمپاژ آب‌ها و آبیاری فضای سبز در ساعات شب تا اندازه قابل توجهی در مدیریت مصرف برق در فضای شهر تلاش نمود از سوی دیگر شرکت توزیع برق اصفهان چراغ‌های بلوارهای اصلی را یکی در میان خاموش نمود و با این اقدامات 30 درصد مصرف برق درحوزه روشنایی را کاهش داد. 

باطنی در ادامه گفت: در سامانه شرکت توزیع برق بخشی پیش‌بینی شده تا مشترکینی که بر اثر نوسانات جریان برق وسایل آنها دچار خسارت شده است با ارائه مستندات تقاضای جبران داشته باشند و به میزان خسارت به بیمه‌ای که طرف قرارداد است ارجاع داده می‌شود ودر نهایت بیمه هزینه خسارات را پرداخت می‌کند.

مدیر دفتر روابط عمومی باتوجه‌به اینکه ایام سوگواری سید و سالار شهدا را در پیش داریم توصیه‌های قابل تاملی به هیات مذهبی برای استفاده درست و بهینه از مصرف برق داشت. باطنی گفت: یکی از موضوعات مهم در ایام محرم نصب بیرق و بنر است که به تیر برق نصب می‌شود این موضوع نقطه خطر به‌حساب می‌آید که بارها در سالهای مختلف حادثه آفرین بوده است .

وی خاطر نشان کرد : جهت تامین برق هیات های مذهبی ، مسئولین هیات ها ضمن مراجعه به اداره های برق نسبت به ثبت نام و اخذ انشعاب موقت اقدام و از هرگونه دخالت غیرمجاز در تاسیسات برق رسانی منصوبه و وصل خودسرانه، غیر ایمن و غیرمجاز انشعاب برق توسط اعضاء و یا مسئولین هیات های مذهبی خودداری گردد.

وی تاکید کرد: در حین برگزاری مراسم عزاداری مسئولین هیات های یادشده دقت نظر داشته باشند که از برخورد و نزدیک شدن وسایل و تجهیزات عزاداری همچون علم، کتل، بیرق و ... به شبکه و تجهیزات برق رسانی به خصوص در هنگام شب که دید کافی وجود ندارد پیشگیری شود و همچنین در صورت وقوع هرگونه حادثه ی احتمالی و یا وقوع خاموشی، از دستکاری و دخالت غیرمجاز در تجهیزات برق رسانی منصوبه به ویژه کنتور برق توسط عزاداران اکیداً خودداری گردد و مراتب از طریق اداره های برق پیگیری و یا موارد به اتفاقات برق با شماره ۱۲۱ اطلاع رسانی گردد.

وی ابراز داشت : از احداث و نصب داربست موقت در حریم و مسیر خطوط نیرو رسانی برق جهت برپایی تکایا و همچنین ایستگاه های پذیرایی از عزاداران خودداری شود 

باطنی تصریح کرد : استفاده از لامپ های برق با ولتاژ بالا و بدون حباب و حفاظ مانند لامپهای مدادی و ... در داخل خیمه ها احتمال ایجاد آتش سوزی را افرایش می دهد 

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که مراسم سوگواری سید شهیدان امام حسین (ع)و اهل بیت و یاران ایشان با شکوه و بدون خطر برگزار شود .

 

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سیدمحمدرضا
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حامد ضیایی با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمدیاسر طیب
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن قدیری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمود اعتباری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر، امیرحسین نصرتی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سید مجتبی
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  ، ایرج رخصتی
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی روبرو است و دوستان اکثر اوقات ناراضی هستند ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره گروه‌های خونی در استان اصفهان، اظهار کرد: با توجه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی خبوشانی» را به سمت به عنوان نماینده و دستیار ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی به مناسبت هفدهم مردادماه «روز ...

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
پایگاه خبری ارمغان شهر  ،  اینکه همیشه این مراسم با حاشیه ها وچالش هایی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرشته آرامش با اشاره به میزان ذخیره ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، علی قاسم‌زاده با صدور حکمی «محمدعلی ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بهزاد شاهسوندی معاون مهندسی و ساخت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر  و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت ...
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…