• به منظور ارتقای سطح آمادگی و تصمیم گیری مدیران و کارشناسان، مانور عملیاتی شرایط اضطراری قطع گاز و محدودیت مصرف گاز طبیعی، در سطح ادارات گاز استان اصفهان برگزار شد.

برگزاری مانورکشوری محدودیت مصرف گاز در شرکت گاز استان اصفهان

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از  روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان، این شرکت مانور عملیاتی" شرایط اضطراری قطع گاز و محدودیت مصرف" را در قالب سناریویی با فرض اینکه در اثر قطع خط تولید، حجم گاز ورودی به استان اصفهان با کاهش مواجه شده، همزمان در ادارات گاز سطح استان اصفهان اجرایی کرد.

در این مانور، مفاهیم سناریوی کاهش حجم گاز ورودی و محدودیت مصرف،  بر اساس پیش بینی های انجام شده در قراردادهای فروش گاز به صنایع، بویژه صنایع بزرگ استان، تفهیم شد.

در این مانور با برقراری ارتباط تلفنی با ادارات گاز نایین، شاهین شهر، مبارکه، نطنز و منطقه 4 اصفهان نسبت به اخذ گزارش وضعیت ایستگاه های ناحیه، بررسی چالش های تاب آوری ناحیه و تشکیل کمیته بحران ناحیه اقدام شد.

سید مصطفی علوی، مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در این خصوص بیان داشت: این سناریو با الگو برداری از حوادث واقعی توسط کمیته بحران شرکت تدوین شد تا به صورت عملی مدیران و کارشناسان شرکت را در شرایط اضطراری و بحرانی قرار داده تا ایشان موفق شوند علاوه بر بالا بردن سطح آمادگی و تصمیم گیری خود، به تمامی نقاط قوت و قابل بهبود مجموعه پی ببرند تا در صورت لزوم، پیشگیری و پیش بینی های لازم را اعمال کنند.

وی، با اشاره به اینکه کلیه ادارات گاز باید چگونگی ارتباط با روسای ستادی یا جانشینان وی را بدانند، طی تماس با رییس امور کالا، وضعیت کالای موجود و فرایند ترخیص کالا بعد از وقت اداری و همچنین وضعیت آمادگی جانشینان رییس امور کالا را مورد پرسش قرار دادند.

علوی، با تاکید بر اینکه نیروی حراست و بسیج نیز باید در شرایط اضطراری آمادگی لازم را داشته باشند افزود: کلیه ادارات گاز باید آنچه در ایجاد پایداری توزیع گاز خللی ایجاد می کند را شناسایی و در اسرع وقت رفع نمایند.

وی، گفت: مدیریت تجهیزات مقابله با بحران، دستورالعمل استفاده بهینه از تجهیزات موجود در واحد حمل و نقل در عملیات، تدوین سناریوهای محتمل برای واحدهای حراست و بسیج، لزوم توجه به در دسترس بودن جانشینان روسای واحدها و ادارات گاز باید در دستور کارقرار گیرد.

در این مانور اعضای ستاد مدیریت بحران در خصوص وظایف محوله گزارشات خود را ارائه نموده و سیستم های مخابراتی نیز مورد آزمایش قرار گرفت.

گفتنی است، طبق اعلام ستاد ملی گاز ایران، برخی از صنایع عمده استان به منظور کاهش مصرف گاز، بصورت عملیاتی افت فشار داده شده و تمامی مراحل این مانور تحت فرماندهی مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان در مدت زمان 5 ساعت با موفقیت انجام پذیرفت .

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیر ناحیۀ
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از 
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال جاری 14 پروژه در بخش آب به بهره برداری می رسد و
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف کننده بخش عمومی انرژی الکتریکی در استان ...
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات کارکنان بخش‌های مختلف در این زمینه، اجرای ...
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  میرزایی مدیرعامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن تأیید این خبر گفت: این رکوردها در حالی ثبت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به جدی بودن بحران تأمین مواد اولیه خاطرنشان کرد:

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری  ارمغان شهر ، هاشم امینی اعلام کرد: در دهه فجر سال ...
شهرداری اصفهان با مصرف بیش از ۹۰ هزار مگاوات ساعت برق در سال بزرگترین مصرف
به گزارش  پایگاه خبری ارمغان شهر ،  عظیمیان ضمن قدردانی از اقدامات و زحمات
 به گزارش پایگاه  خبری ارمغان شهر ، رئیس شورای شهر سفیددشت انتصاب وحید  ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان ضمن
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محمد یاسر طیب‌نیا در ادامه با اشاره به
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…