• در طول زندگی بسیاری از دوران وجود دارد که می‌تواند سختی‌ها و شیرینی‌های مخصوص به خودش را داشته باشد. بعد از لذت تشکیل خانواده و ازدواج می‌توان بارداری و بچه دار شدن را یکی از بهترین لذت‌های دنیا دانست. اما خب در بعضی موارد زوج‌هایی هستند که برای بچه دار شدن دچار مشکلات درمانی می‌شوند و با توجه به هزینه‌های بالا شاید تمایلی به ادامه درمان خود نداشته باشند. شرکت‌های بیمه برای اینکه دغدغه هزینه‌های نازایی را کاهش دهند، بیمه تکمیلی برای نازایی را در نظر گرفته‌اند.

بیمه تکمیلی برای نازایی + شرایط سنی و زمانی و نحوه خرید این بیمه درمانی

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بیمه تکمیلی برای نازایی موضوع اصلی این مطلب است که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشد.

بیمه تکمیلی

انتخاب و خرید بیمه تکمیلی را می‌توان یکی از مهم‌ترین قدم‌های سرمایه گذاری برای حفظ سلامت و کاهش هزینه‌های درمان دانست. هر چند که خرید بهترین بیمه تکمیلی که با توجه به شرایط مالی و جسمانی فردی مطابقت داشته باشد کمی ‌سخت است، اما می‌توان از کارشناس‌های بیمه‌ای کمک گرفت.

 

بیمه تکمیلی برای نازایی

برای استفاده از پوشش نازایی، ابتدا باید بیمه‌نامه درمان تکمیلی را تهیه کنید. بسیاری از افرادی که مشغول فعالیت در شغل‌های مختلف هستند، توسط کارفرما تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار می‌گیرند. اما افرادی که تحت پوشش بیمه درمان گروهی نیستند، برای تامین برخی از هزینه‌های پزشکی خود دچار مشکل خواهند شد.

ای وی اف(ivf) یا لقاح آزمایشگاهی، جزو پرکاربردترین روش‌های درمان نازایی است که در سراسر جهان و کشور ایران هم انجام می‌شود. این راه باروری روشی پر هزینه است، زیرا نیاز به مراجعه مکرر به آزمایشگاه و انجام سونوگرافی دارد.

با توجه به این موضوع و هزینه‌های ای وی اف، جبران هزینه‌ها با خرید بیمه تکمیلی امکان پذیر است.

شرایط مهم در بیمه تکمیلی برای نازایی

هنگام دریافت  بیمه تکمیلی برای نازایی، بیمه‌ شده باید شرایطی داشته باشند که به شرح زیر است:

سن بیمه شده: توجه داشته باشید که بیمه‌گزار برای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تکمیلی نازایی نباید بیشتر از ۴۰ سال سن داشته باشد. در حقیقت این بیمه برای افراد بالاتر از این سن صادر نمی‌شود.

مدت انتظار: همانطور که می‌دانید برخی از پوشش‌ها و بیمه‌ها مدت انتظار دارند. مدت انتظار به این معنی است که بیمه‌گزار بیمه را تهیه می‌کند اما بیمه شده نمی‌تواند از پوشش مورد نظر خود تا پایان مدت انتظار استفاده کند.

این مدت زمان می‌تواند از لحظه خرید بیمه شروع شود که این موضوع را بیمه‌گر مشخص می‌کند. مدت انتظار بیمه تکمیلی برای نازایی و درمان ناباروری ۹ ماه تا یک سال است.

 پرداخت هزینه بیمه تکمیلی برای نازایی

همانطور که می‌دانید بیمه نازایی یکی از پوشش‌های بیمه درمانی تکمیلی است. در ازای پرداخت حق بیمه، می‌توان از خدمات بیمه تکمیلی برای نازایی استفاده کرد و طبق قوانین بیمه‌نامه و تا سقف تعهدات توسط بیمه تکمیلی هزینه‌های درمان ناباروری پرداخت خواهد شد. این هزینه‌ها عبارتند از:

 • هزینه مربوط به لقاح غیر طبیعی مانند: روش‌های ZIFT، IUI وGIFT  توسط بیمه‌گر پرداخت خواهد شد.
 • خسارت درمان ناباروری به کمک میکرواینجکشن یا آی وی اف پرداخت می‌شود.
 • تمام خسارت و هزینه عمل‌هایی که بیمه‌گزار برای درمان نازایی و ناباروری انجام می‌دهد.
 • پرداخت هزینه انجام ماموگرافی و سونگرافی که برای تشخیص و درمان ناباروری تجویز می‌شود.

در نهایت پرداخت و هزینه‌های درمانی که برای نازایی انجام می‌شود تا سقف تعهدات بیمه‌نامه و به وسیله بیمه تکمیلی برای نازایی پرداخت خواهد شد.

در حقیقت می‌توان گفت که بیمه تکمیلی برای نازایی همان بیمه زایمان است که هزینه‌های ناباروری را هم تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

برای خرید بیمه تکمیلی درمان می‌توانید از لینک زیر اقدام کنید:

https://bimeh.com/health-landing

نکته: بیمه درمان تکمیلی هیچ گونه هزینه‌ای را برای سقط جنین پرداخت نخواهد کرد. تنها مواردی که در این بیمه‌نامه قابل پرداخت است، هزینه‌های درمان ناباروری، نازایی و زایمان می‌باشد.

پوشش نازایی در بیمه sos

بیمه sos، خدمات درمان تکمیلی را در قالب طرح‌های انفرادی و گروهی ارائه می‌کند. در این بیمه‌نامه پوشش نازایی و درمان ناباروری در بیمه درمان تکمیلی انفرادی قرار نمی‌گیرد. بیمه‌گروهی، شامل ۷ طرح است که سه طرح آن مخصوص گروه‌هایی با حداقل 40 عضو و 4 طرح آن مخصوص حداقل 200 عضو است. در این طرح‌ها پوشش نازایی و بیمه ناباروری ارائه نمی‌شود.

پوشش نازایی در بیمه تکمیلی sos

توجه کنید که بخشی از مشکلات ناباروری با مصرف دارو درمان خواهد شد. به همین علت تعهد شرکت بیمه برای پرداخت داروهای ناباروی می‌تواند نقش موثری داشته باشد. بنابراین می‌توان بهترین انتخاب را تهیه بیمه تکمیلی برای نازایی دانست.

 

 

هزینه‌ درمان ناباروری و نازایی

به طور حتم هزینه‌های درمان نازایی و ناباروری بدون داشتن بیمه تکمیلی بسیار بالا خواهد بود. به طوری که هزینه هر چرخه در مراکز دولتی ۷ تا ۸ میلیون تومان و دوره کامل ۳ سیکل در سال حدودی بین ۲۱ تا ۲۴ میلیون تومان می‌باشد. در مراکز درمانی خصوصی هزینه هر چرخه ۱۸ میلیون تومان تخمین زده شده است که هزینه دوره کامل مبلغی بین ۴۹ تا ۵۴ میلیون تومان خواهد شد.

حالا به این مبالغ هزینه‌های دیگر هم اضافه کنید. فرض بگیرید که شما یک فردی در یکی از شهرستان‌های کشور هستید و برای درمان به شهر تهران مراجعه کرده است. خب علاوه بر هزینه‌های درمان باید هزینه رفت و آمد، هتل، غذا و دارو‌های کمکی را هم پرداخت کنید.

با توجه به آمار‌ها، افرادی که برای درمان نازایی اقدام می‌کنند، حدود درآمد یک سال خود را خرج این بیماری خواهند کرد.

در این مواقع حمایت مالی شرکت‌های بیمه‌ای پیش از قبل احساس خواهد شد. شما با پرداخت مبلغ ناچیزی به عنوان حق بیمه می‌توانید  بیمه تکمیلی برای نازایی را تهیه کنید و میزان قابل توجهی از هزینه‌های خود را کاهش دهید تا دوران درمان بدون دغدغه‌ای داشته باشد و حس لذت بخش مادر و پدر بودن را تجربه کنید.

نکات مهم قبل از خرید بیمه تکمیلی برای نازایی

نکات مهمی هنگام خرید بیمه تکمیلی وجود دارد که باید به آن‌ها دقت بیشتری داشت. قبل از تهیه این بیمه‌نامه به موارد زیر دقت کنید.

فرد بیمه شده باید سالم باشد. اگر فرد بیماری خاص داشته باشد، در اکثر موارد بیمه‌گر پوشش را ارائه نمی‌دهد. در نتیجه سالم بودن شما در حین تهیه بیمه نامه اهمیت دارد.

اگر باردار هستید این بیمه‌نامه را تهیه نکنید. این موضوع را بیشتر به افرادی توصیه می‌کنیم که قصد دارند از بیمه زایمان استفاده کنند. اگر در زمان بارداری بیمه تکمیلی را تهیه کنید، نمی‌توانید تحت پوشش برای پرداخت هزینه‌های زایمان قرار بگیرید، زیرا شما ۹ ماه بعد از تهیه این بیمه‌نامه شرایط استفاده از آن را خواهید داشت. پس در حقیقت تهیه این بیمه‌نامه بعد از به دنیا آمدن فرزند شما فایده‌ای ندارد.

خرید بیمه نازایی

 بیمه تکمیلی در بیمه دات کام

بیمه‌های تکمیلی در شرکت‌های مختلف و در طرح‌های گوناگون ارائه می‌شوند. توجه کنید که میزان حق بیمه در هر شرکت بیمه‌ای ممکن است متفاوت باشد و علت آن هم تحت پوشش قراردادن برخی از موارد است. شما به راحتی می‌توانید از بیمه دات کام که یک پلتفرم استعلام، مقایسه و خرید بیمه است، خرید بیمه تکمیلی برای نازایی را تجربه کنید.

منبع: سایت بیمه دات کام (https://bimeh.com)

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرداد تولائیان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل شرکت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، وی نقش فولاد در
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، لوح مرد سال
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از
 • 1
 • 2
 • 3
آخرین اخبار
بیمه عمر مکمل چیست؟به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بیمه عمر مکمل یکی از زیرگروه‌های بیمه عمر و آتیه شرکت پاسارگاد ...
  حق بیمه کارگری چیست؟به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حق بیمه کارگری با کارمندی تفاوتی ندارد و هر دو یک تعریف یکسان
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس سومین کنفرانس بین المللی رویکردهای نوین روابط عمومی ایران با اشاره به مشارکت ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرداد تولائیان با اشاره به اهمیت موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای ملی و بین ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، با توجه به محدودیت‌هایی که قوانین راهنمایی و رانندگی، اشخاص برای محاسبه سهمیه خود جهت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بیمه تکمیلی برای نازایی موضوع اصلی این مطلب است که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد،

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • فرهنگ
 • حوادث
بیمه عمر مکمل چیست؟به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بیمه عمر مکمل یکی از
  حق بیمه کارگری چیست؟به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حق بیمه کارگری با
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، رئیس سومین کنفرانس بین المللی رویکردهای
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرداد تولائیان با اشاره به اهمیت موضوع
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، با توجه به محدودیت‌هایی که قوانین ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، بیمه تکمیلی برای نازایی موضوع اصلی این
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…