تمدن سازی ایران با نگاه نوآورانه در صنعت محقق می شود

پنجمین مرکز نوآوری فولاد مبارکه در دانشگاه اصفهان با هدف زمینه سازی مشارکت جدی دانشگاه ها و استفاده از آنها در توسعه صنعت فولاد کشور افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در آیین افتتاحییه این مرکز نوآوری ؛ با قدردانی از همکاری آموزش عالی کشور با صنعت فولاد گفت: اگر بخواهیم تمدن ساز شویم باید نگاه نوآورانه در صنعت داشته باشیم

طیب نیا ،شرکت فولاد مبارکه را از افتخارات و مولود انقلاب اسلامی برشمرد و تصریح کرد: فولاد مبارکه به عنوان بزرگترین فولادساز در خاورمیانه و شمال آفریقا شناخته می شودو این مهم با همت همه دست اندرکاران فولاد کشور بدست آمده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ادامه داد:در دو سال اخیر 5 راهبرد استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود ، توسعه متوازن زنجیره ارزش و زیرساخت ها؛ توسعه سرمایه انسانی و ارتقا بهره وری ، توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و حکمرانی و توسعه نوآوری و فناوری مدنظر فولاد مبارکه بوده است.

طیب نیا در بیان نتایج راهبردهای فوق افزود: فولاد مبارکه با وجود محدودیت ها در سال گذشته 100 درصد تولید را به ثبت رساند.

همچنین فاز نخست نیروگاه «شهید حاج احمد کاظمی» شرکت فولاد مبارکه به ظرفیت ۳۰۷ مگاوات با حضور رئیس جمهور افتتاح شد و فاز اول نیروگاه خورشیدی تا پایان امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: مدیردر زمینه توسعه اقتصادی و اجتماعی نیز با پیگیری راهبردها به سوی هدف نهایی شرکت که تبدیل شدن به یک صنعت سبز است پیش می رویم.

مدیرعامل فولاد مبارکه شاه کلید راهبردهای شرکت را راهبرد پنجم عنوان نموده و تصریح کرد: تنها راه نجات اقتصاد کشور توسعه نوآوری و فناوری می باشد، با نگاه نوآورانه میتوانیم در سایر مباحث نیز موفق باشیم.

دکتر حسین هرسیج رئیس دانشگاه اصفهان نیز در ادامه مراسم با بیان اینکه 80 پایان نامه پذیرفته شده و 150 پایان نامه بارگزاری شده با موضوع صنعت در دست داریم، افزود :همکاری نزدیک صنعت و دانشگاه منجر به دستاوردهای اقتصادی و صنعتی خوبی برای کشور می شود و این محقق نخواهد شد مگر در توجه و عزم و اراده در حمایت از دانشجویان مستعد و دارای ظرفیت علمی و پژوهشی و حمایت از این سرمایه های کشور و آینده سازان این مرز و بوم.

وی ادامه داد: صنعت فولاد و دانشگاه اصفهان ماهیت ملی، منطقه ای و بین المللی دارند و فعالیت‌های فناورارنه دانشگاه اصفهان بر اساس رویکرد اصلی این دانشگاه که «جامعه محوری و تمدن سازی» است معطوف به حل نیازهای جامعه است.

رئیس دانشگاه اصفهان با اشاره به اینکه، بخشی از ظرفیت اکوسیستم کشور در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی هستند که با تعامل مناسب می توان بهره برداری خوبی داشته باشیم، تصریح کرد: بیش از 1400 طرح تمام شده در دانشگاه های کشور داریم و عموم تعاملات فولاد با دانشگاه ها ناظر بر بهره برداری بوده است.

وی ادامه داد: براساس رویکرد جامعه محور در ۲ سال اخیر، کلیه فعالیت‌های علمی، آموزی و پژوهشی دانشگاه اصفهان، بر اساس نیازهای جامعه شکل گرفته است و دانشگاه به‌دنبال گره گشایی از مسائل روز جامعه و صنعت است و برنامه ریزی برای تخصیص فرصت های مطالعاتی معطوف به حل مسائل کشور انجام شده است.

در ادامه این برنامه دکتر پالیزدار مدیرعامل شرکت پشتیبانی توسعه فن آوری و نو آوری فولاد مبارکه افزود درتلاش هستیم برای استفاده از کلیه ظرفیت های دانشگاهی، هسته های فناور، شرکت های دانش بنیان را شناسایی و اضافه کنیم واصفهان را به قطب نوآوری و فناوری کشور تبدیل کنیم.

وی در آیین افتتاح مرکز نوآوری فولاد مبارکه دانشگاه اصفهان گفت: آمارها گویای این است که فولاد مبارکه در تعامل با دانشگاه های کشور و استان اصفهان جز بهترین و پیشروترین صنایع است.

گفتنی است در این برنامه با حضور محمدیاسر طیب نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه و دکتر حسین هرسیج رییس دانشگاه اصفهان، مرکز نوآوری این شرکت در دانشگاه اصفهان افتتاح و همچنین رویدادهایی همچون »دمودی»، «هم‌گرا»، «هم‌مسیر» «عصرانه کارآفرینی»، «ترنج» و ... برگزار خواهد شد و تعامل مؤثری بین اساتید،دانشجویان و مدیران فولاد مبارکه صورت گرفت.

اشتراک گذاری

نظر دادن

تمام اطلاعات علامت گذاری شده با * را وارد نمایید. کدهای HTML مجاز نمی باشد.

 • اقتصاد
 • سیاست
 • شورا
 • شهرستان ها
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،. مهدی نصر از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن مرادمند با
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرهاد امین
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، مهرداد دادخواه
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، حسن ساسانی از
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،  سرپرست معاونت
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، ابوالقاسم عسکری
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط
 • 1
 • 2
 • 3

آخرین اخبار

به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،. مهدی نصر از چهره های ماندگار صنعت فولاد ومعاون سابق برنامه ریزی و توسعه ذوب آهن ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی آبفای استان اصفهان:حسین اکبریان با اشاره به این که این مجتمع ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن مرادمند با اشاره به برنامه‌های هفته پژوهش اظهار داشت: مقوله پژوهش و فناوری در ...
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرهاد امین دهقان، در حاشیه دومین نمایشگاه اختصاصی اوراسیا درجمع خبرنگاران گفت: ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرهنگ پاسدار حسن امینی جانشین لشکر ۱۴ امام حسین(ع) ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، جمسعود سامی با اشاره به برگزاری نخستین کنگره انجمن علمی تغذیه ایران اظهار کرد: برپایی

خبرهای تصویری

 • اقتصاد
 • سیاست
 • جامعه
 • حوادث
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ،. مهدی نصر از چهره های ماندگار صنعت فولاد
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر و به نقل از روابط عمومی آبفای استان ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، محسن مرادمند با اشاره به برنامه‌های هفته
  به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، فرهاد امین دهقان، در حاشیه دومین ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، سرهنگ پاسدار حسن امینی جانشین لشکر ۱۴ ...
به گزارش پایگاه خبری ارمغان شهر ، جمسعود سامی با اشاره به برگزاری نخستین
بالا
ما برای ارائه سرویس های خود و بهبود تجربه شما، از کوکی ها برای اهداف بسیاری در وب سایتمان استفاده می کنیم. کوکی ها برای عملکرد بهتر سایت از قبل تنظیم گردیده اند. More details…